Local חדשות
ישיבת ממשלה בחוף אשקלון 31.8.14
ישיבת הממשלה בחוף אשקלון
צילום: דיתי הורביץ- ארד

ישיבת הממשלה נערכה במוא"ז חוף אשקלון

ראש הממשלה: "אני מקווה שהשקט הזה שהושב יימשך הרבה זמן, אבל אנחנו ערוכים לכל תרחיש, גם בגזרה הזאת וגם בגזרות אחרות"

ישיבת הממשלה התקיימה הבוקר (ראשון) בחוף אשקלון. ראש הממשלה, בנימין נתניהו פתח את הישיבה באומרו: " אני רוצה לברך את מארחנו, יאיר פרג'ון, ראש המועצה, ואת ראשי הערים, חברינו מהדרום. המנהיגות שלכם ואורך הרוח שלכם נתנו לנו הרבה כוח להוביל את המערכה הזאת, באחריות, בשיקול דעת, בנחישות רבה ובתקיפות רבה, כדי להחזיר את הביטחון לאזרחי ישראל. זה היה ונשאר השיקול העליון שעמד לנגד עינינו.

"אני מקווה שהשקט הזה שהושב יימשך הרבה זמן, אבל אנחנו ערוכים לכל תרחיש, גם בגזרה הזאת וגם בגזרות אחרות, כולל כמובן גבול הגולן. אנחנו ממשיכים בהתאם למורשת הציונית שלנו, לפתח את יישובינו ואת ערינו. אני אומר את המלה לפתח, לא רק לשקם - בזה כבר התחלנו.

"אנחנו באים לקבל שלוש החלטות: ההחלטה הראשונה היא קודם כל לסייע בתכנית חומש של מיליארד וחצי שקל ליישובי עוטף עזה ושדרות. הכוונה לא רק לשיקום החקלאות, לשיקום פגיעות שנפגעו, אלא גם פיתוח תעשייתי, פיתוח כלכלי, פיתוח חקלאי, וכמובן בנייה נוספת של תשתיות הביטחון. זו ההתחייבות הראשונה, היא תמומש היום.

"הדבר השני הוא שהחודש אנחנו נביא חבילה דומה לפיתוח ליישובי וערי הדרום. אנחנו מחויבים להם, היינו מחויבים להם תמיד. בשנים האחרונות היה פיתוח מואץ בדרום, אנחנו רוצים להעצים אותו. התשובה הציונית למבקשי נפשנו זה לא רק להדוף אותם ולגבור עליהם בכל מערכה, אלא גם לפתח את המדינה שלנו, במקרה הזה את יישובי עוטף עזה ויישובי דרום הארץ ופיתוח הנגב בכללותו.

"הדבר השלישי שאנחנו נעשה היום, זה נמלא את החוסרים, נתחיל למלא את החוסרים שנוצרו במערך הביטחון. זה משקף את הבנתנו של סדר עדיפויות, שבו הביטחון קודם לכל. אנחנו עשינו כאן דברים גדולים מאוד, אבל הדבר הזה מחייב אותנו גם לשנס מותניים כדי לאפשר לצה"ל, לשב"כ ולזרועות הביטחון להמשיך להגן על מדינת ישראל ביעילות".


ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון, ברך את ראש הממשלה והשרים שהתארחו לראשונה במועצה האזורית חוף אשקלון: "אנו רואים בהחלטה שלך לקיים את ישיבת הממשלה השבועית כאן אצלנו בדרום כאות הערכה ליישובי הדרום בכלל, לתושבי המועצה בפרט וחיבוק גדול, אמיתי וכנה לתושבים אשר מתגוררים ב'עוטף ישראל', הפזורים לאורך הגבול עם רצועת עזה.

"במהלך הימים החודשים האחרונים היו מיליוני ישראלים תחת איום וירי רקטות לעבר פנים הארץ. כל אחד מהאיומים הביטחוניים יש בו כדי לשבש את חיי הקהילות. כל האיומים יחדיו- יש בהם כדי להטיל על היישוב חשש אמיתי לשלום תושביו ולעתידו בכלל. לא היה צל של ספק בצדקת דרכינו לצאת למבצע 'צוק איתן'.

"בכל מרחבי הנגב, לאורך הגבולות עם רצועת עזה, ישנם חקלאיים רבים המעבדים את הקרקע עד התלם האחרון. פעמים רבות תוך כדי סיכון חיים שלן ממש. כל יישוב משגשג לצנינים בעיני שכנינו וכל מטרתם- חמאס, תרתי משמע. הם מקדשים את המוות, אנחנו מקדשים את החיים. אדוני ראש הממשלה, כבש כבר היינו, עלינו להמשיך ולהשחיז את שיני הזאב אם יפקוד הגורל ויהיה סבב לחימה נוסף.

"אנו, תושבי עוטף ישראל, לאורך הגבול עם רצועת עזה, נשארים כאן להמשיך ולעבד את השדות. אנו מבקשים יחד, כל שבטי ישראל, להכריז על תכנית חומש כלכלית משמעותית שתעסוק בכל תחומי החיים: חיזוק היישובים, צמיחה דמוגרפית, פיתוח תשתיות, מכסות מים, בינוי מוסדות חינוך מהמעונות ועד למועדוני הקשישים. זו התשובה הציונית לטרור שמעבר לגדרות".