חולון-בת ים

מקומונים, לוחות למכירה
  הפורטל המקומי הגדול בישראל
אתרים מקומיים
חוק ומשפט הקניון העירוני
לוחות מקומיים רישום לעדכונים
עסקים מקומיים מופעים מקומיים
בעלי מקצוע שדרת העסקים
המומלצים אוכל ומסעדות
צור קשר ארכיון עיתונים
אזור הדרום אזור הצפון אזור המרכז אזור השרון
באר שבע אילת
עוטף עזה אשדוד
שדרות אשקלון
נהריה ועכו גולן גליל
  חדרה
  חיפה והקריות
ירושלים תל אביב יפו
פתח תקווה רמת גן-גבעתיים
מודיעין חולון-בת ים
ראשון לציון רחובות
   
נתניה הוד השרון
רמת השרון הרצליה
רעננה כפר סבא
חיפוש Local  
ראשי path delimeter חולון-בת ים path delimeter  העיר שלי path delimeter 20% מהקטינים שטופלו במרכז לטיפול בנפגעי תקיפה מינית ב'וולפסון', הגיעו על רקע של שימוש באלכוהול
העיר שלי

20% מהקטינים שטופלו במרכז לטיפול בנפגעי תקיפה מינית ב'וולפסון', הגיעו על רקע של שימוש באלכוהול

תמי מאור 17.12.2012
הוסף דף לפייסבוק שמור במועדפים
כך עולה מנתונים שהוצגו בכנס "לדבר אלכוהול" בבית החולים "וולפסון". עוד עולה כי 95 מקרים של היפגעות קטינים עקב שימוש באלכוהול נרשמו במיון של "וולפסון" מתחילת 2008 ועד נובמבר 2012
מינואר 2008 ועד נובמבר 2012 טופלו במחלקה לרפואה דחופה במרכז הרפואי "וולפסון" 95 מקרים של היפגעות קטינים עקב שימוש באלכוהול. בממוצע, מדובר ב-1.6 מקרים בחודש, כאשר מדובר כאן במקרים המדווחים בלבד. 22 מקרים מתוך אלה אירעו השנה בלבד, בין ינואר לנובמבר; מדובר בעלייה מורגשת ביחס לממוצע הרב-שנתי, לכדי 2 מקרים בחודש. כך עולה מנתונים שהוצגו במסגרת הכנס "לדבר אלכוהול", העוסק בתופעת השימוש באלכוהול בקרב בני נוער, אשר נערך היום (17 בדצמבר) במרכז הרפואי "וולפסון" בחולון, בהשתתפות ראש עיריית חולון, מוטי ששון.

עוד עולה מתוך נתוני הכנס, כי משנת 2008, בממוצע רב שנתי של חמש שנים, 20% מהקטינים אשר פנו למרכז לטיפול בנפגעי תקיפה מינית ב'וולפסון', פנו בעקבות מקרים של שימוש באלכוהול.

צילה וידברג, מנהל שירות העבודה הסוציאלית ב"וולפסו"' ציינה במהלך הכנס כי ב-12 השנים בהן המרכז לטיפול בנפגעי תקיפה מינית ב"וולפסון" פעיל, התקבלו 829 קטינים, מהם 164 קטינים (20%) אשר השתמשו באלכוהול טרם הגעתם למרכז הרפואי. לדבריה: "הם מגיעים אלינו במטרה לדעת מה קרה להם, לאחר ששתו לשכרה ואיבדו את זיכרונם. הם מגיעים במצב רגשי של בלבול, סערה, תחושת אשמה וכעס, כתוצאה מחוסר השליטה במצבם".

הכנס הינו יוזמה של השירות לעבודה סוציאלית ב"וולפסון", בניהולה של צילה וידברג, ושל יעל לוין, עובדת סוציאלית מתכללת בתכנית "עיר ללא אלימות" באגף הרווחה של עירית חולון, ושותפים בו גם הרשות הלאומית למלחמה בסמים ואלכוהול, המטה העירוני למאבק באלימות, סמים ואלכוהול בראשות סמדר בן-אהרון; היחידה לקידום נוער ומחלקת הנוער במנהל החינוך של עיריית חולון, היחידה לטיפול בהתמכרויות והיחידה לטיפול בנערות באגף הרווחה, משרד החינוך, משרד הרווחה, והמשרד לביטחון פנים.

בכנס הוצגו גם נתונים של משטרת ישראל. על פי נתוני המשטרה, בשנת 2011 נפתחו במשטרת חולון 20 תיקים פליליים בגין מכירת אלכוהול לקטינים ו-49 תיקים פליליים של עבירות סמים בקרב בני נוער. זאת ועוד, במהלך שנת 2012 בלבד, 35 בתי עסק בחולון אשר מכרו אלכוהול לקטינים עברו שימועים. בעוד 16 מתוכם נסגרו, השאר קיבלו אזהרות.

ד"ר יצחק ברלוביץ, מנהל במרכז הרפואי "וולפסון": "אם משווים את המאבק של מדינת ישראל נגד עישון ונגד שימוש בסמים למאבק נגד שימוש באלכוהול, הרי שהאחרון כלל אינו מורגש ואינו אפקטיבי. ביחס למדינות מפותחות אחרות, נושא השימוש באלכוהול מוזנח במדינת ישראל.

"הייתי מצפה שליד כל משקה שמכיל כמות מסוימת של אלכוהול תהיה אזהרה.מדוע עדיין ניתן לפרסם בישראל משקאות אלכוהוליים, מבלי לצרף אל הפרסומת אזהרה, כי מדובר ברעל אשר פוגע בבריאות? איני מכיר אף לא מחקר אחד שאסף נתונים לגבי אשפוזים על רקע שימוש מוגזם באלכוהול. על המדינה לקדם מחקרים כאלה.

"למשל, אנו יודעים כי מדי שנה מתים בישראל כ-5,000 איש, כתוצאה מעישון, אך איננו יודעים כמה אנשים מקפחים את חייהם כתוצאה משימוש באלכוהול מדי שנה. אני מעריך שמדי שנה נהרגים אזרחים רבים כתוצאה משימוש מופרז באלכוהול, האלימות הנלווית לכך, הפגיעות המיניות, חוסר השליטה העצמית, המחלות הנלוות ועוד.

"אני מצפה מאנשי הציבור, בליווי אמצעי התקשורת בישראל, להעניק חשיבות עליונה לנושא ולקדם תכנית לאומית למניעת שימוש באלכוהול, בפרט בקרב בני הנוער".

מוטי ששון, ראש עיריית חולון: "ד"ר ברלוביץ' היקר, אני אומר לך בביטחון מעל במה זו, כמי שניהל בעבר את אגף התקציבים בביטוח הלאומי; למדינה יש כסף. הרבה כסף. סדרי העדיפויות הם הבעייתיים. ייתנו לך כמנהל בית חולים להתחנן עבור הכסף, ולא ידאגו לנושאים החשובים, של בריאות וחינוך. אני, כראש עיר, החלטתי לפני שנים לקדם את הנושא של מאבק באלכוהול, סמים ואלימות, פעלתי, ואני עדיין פועל במסגרת כל האמצעים העומדים לרשותי, על מנת למגר את התופעות האלה, שמחלישות את החברה שלנו ואת המדינה כולה".


ד"ר יצחק ברלוביץ (מימין) ומוטי ששון בכנס
חדשות
תושב בת ים מואשם בביצוע מעשה מגונה בקטינה
כתב האישום מייחס לנאשם ביצוע מעשה מגונה בקטינה בת שמונה ושתי עבירות של ניסיון לביצוע מעשה מגונה, בקטינה בת עשר ובקטינה בת שבע
העיר שלי
מסתמן: עמדה של משרד הפנים תיפתח בבת ים
ראש עיריית בת ים סיכם מול שר הפנים כי ייפתחו עמדות של משרד הפנים בבת ים. הצפי: תקופת האביב
בריאות
מכון MRI חדש נחנך במרכז הרפואי "וולפסון"
המכון , שהוקם הודות לתרומת קרן אדליס ולסיוע משרד הבריאות, נחנך בטקס במעמד שר הבריאות, ראש עיריית חולון וראש עיריית בת ים
טורים ודעות
טוב שם טוב משמן טוב
במהלך הפגישה עם סעד הבנתי שנכנסתי לבור שממנו יהיה קשה לי לצאת, אבל החלטתי לפעול בחוכמה
פרסום בלוחות מקומיים
 עסקים בחולון-בת ים
עיתון רוסי
מרפאת שיניים הוריקו
עיתון רוסי
עיתון רוסי
עיתון רוסי
ראשי | אודות | תקנון שימוש | לוחות מקומיים | עסקים מקומיים | אינקס עסקים | הפוך לדף הבית
לוקאל תקנון | רישום למועדון עסקים | אינדקס עסקים | מפת האתר | כתבו לנו | בניית אתרים | פרסום במקומונים | פרסום באתר
This page was generated in .19 seconds.