הוצאת אזרחות פורטוגלית

כנראה שגם אתם יכולים. עבורנו הישראלים טמון יתרון רב בהחזקת אזרחות נוספת. הסיבות לכך שונות, כך למשל תמיד טוב שיש אפשרות להתקבל בברכה בארץ נוספת תוך שנהנים מזכויות שארץ זו מעניקה באופן בלעדי לאזרחיה, ניתן להשתמש בדרכון שאינו ישראלי כאשר עדיף לעשות זאת, ייתכן וכך אין צורך בהוצאת ויזה,

אתר לוקאל 12/06/2018
הוצאת אזרחות פורטוגלית
pixabay

יש ארצות שאינן מאפשרות כניסה לישראלים, ייתכנו מצבים בחו"ל בהם עדיף לא לפרסם ברבים שאנו מישראל וכדומה. אין פלא שמאז ומתמיד נוהגים ישראלים רבים מבין מי שביכולתם לקבל דרכון נוסף לממש את זכותם זו. אם יש לכם היסטוריה משפחתית או שורשים משפחתיים בפורטוגל - כדאי שתדעו שייתכן שגם אתם יכולים לקבל אזרחות פורטוגלית בהליך פשוט ומהיר יחסית - חקיקה שנכנסה לתוקפה בפורטוגל בשנת 2015 פתחה פתח עבור מאות אלפי ישראלים לקבל דרכון פורטוגלי. פורטוגל היא, כידוע, חברה באיחוד האירופי כך שיתרונות עצומים גלומים במימוש הזכות לקבלת דרכון פורטוגלי.

משרד עורכי דין גולן ושות' נחשב למוביל בארץ בכל הקשור להוצאת דרכון פורטוגלי והוא המטפל כיום ברוב הבקשות של ישראלים להוצאת
אזרחות פורטוגלית. לפניכם פירוט הנסיבות שהפכו קבלת דרכון פורטוגלי לאפשרות בת-קיימא עבור כמחצית מאזרחי ישראל היהודיים. עוד נתאר מדוע חשוב לבדוק בהקדם אם גם אתם יכולים לעשות זאת ובמה כרוך המימוש של זכותכם זו.

פורטוגל מכה על חטא ולוקחת אחריות על התנכלות לאזרחי פורטוגל היהודים בעבר
כאמור, האפשרות שקמה לרבבות רבות של ישראלים להוציא דרכום פורטוגלי היא תולדה של חוק פורטוגלי שנכנס לתוקפו בשנת 2015. חוק זה הוא ביטוי לשאיפתה של פורטוגל הנאורה והמודרנית לכפר על האופן בו התנהלה המדינה בכל הקשור ליהודים שחיו בה לאורך הדורות ובמיוחד במהלך גירוש ספרד בסוף המאה ה-15 ובשנים שלאחר מכן.
העם הפורטוגלי כיום, ככל עם נאור אחר, מוקיע דעות גזעניות והתנכלות על רקע עדתי. הענקת אזרחות לצאצאי יהודים שסבלו בהתנכלות מצד האוכלוסייה והשלטון כאחד היא צעד מתבקש עבור מי שמעוניינים לנקות עצמם מן האופן בו התנהלו אבותיהם.
מכיוון שמדובר בתיקון למאורעות שהתרחשו לפני זמן רב לא קל לקבוע מי זכאי ליהנות מן הזכות לקבל אזרחות פורטוגלית. הרשת שבית המחוקקים הפורטוגלי בחר לפרוש היא רחבה למדי וכוללת, בין היתר, גם כל ישראלי יהודי שיכול להראות קשר כלשהו לפורטוגל. למעשה, כל מי שמוצאו מארצות הבלקן כמו גם יוצאי עדות המזרח, צפון אפריקה, טורקיה, מצריים ועוד, יכול כיום להוציא דרכון פורטוגלי, זאת מכיוון שמשפחות יהודיות רבות שחיו בארצות אלה הגיעו אליהן משום שגורשו מספרד ומפורטוגל.

חשוב שהבקשה תטופל באופן מקצועי
כפי שתואר לעיל החוק בפורטוגל מאפשר כיום לישראלים יהודים רבים לקבל אזרחות פורטוגלית. חשוב להבין שמדובר בהליך שיכול להסתיים בתוך כמה חודשים וההוצאה הכרוכה בו אינה גבוהה (בוודאי לא ביחס לתועלת הגלומה בקבלת דרכון אירופאי) אולם כל זאת רק בתנאי שהבקשה תטופל באופן המקצועי ביותר.

משרד עורכי דין גולן ושות' היה מן הראשונים שהבינו את המשמעות רחבת ההיקף של החקיקה הפורטוגלית. המשרד טיפל עבור אלפי ישראלים בבקשות להוצאת דרכון פורטוגלי תוך השלמת ההליך בהצלחה, במהירות יתרה ובהוצאה הנמוכה ביותר האפשרית (רוב הסכום משולם רק עם סיומם המוצלח של ההליכים).

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
סגן קיילה סוודלו ובני משפחתה
אות הצטיינות לחיילת בודדה מהרצליה
תאונת אופנוע סמוך לצומת גבעון
רוכב אופנוע נפצע קשה סמוך לצומת גבעון
פרס חינוך מחוזי לביה"ס המנחיל בר"ג
החזיק 10 קג סמים מסוגים שונים
אישום: צעיר מרמת השרון החזיק 10 ק"ג סמים מסוגים שונים
 בן יוסף: אני יוצאת מכל הרצאה בחיוך
"צהרון זה מרכז חינוכי לכל דבר"
"לקחו לי את התכנית מאחורי הגב"
פרוייקט המגה יוקרה מגדל בראשית
פרויקט המגורים היוקרתי בתל אביב
חשד: הכינו וסיפקו אלכוהול מזויף