ברחובות התושבים משפיעים

תושבי רחובות רוצים להתנדב, לחבר את הנוער לשכונה ולהתחבר דיגטלית למרכז הקהילתי, כך עלה בכנס שולחנות שהתקיים בעיר

תמי מאור 18/06/2018
ברחובות התושבים משפיעים
כנס שולחנות עגולים (צילום: דוברות)

ב-17 ביוני התקיים כנס שולחנות עגולים במסגרת תהליכי שיתוף הציבור שמקיימת רשת חוויות ברחובות. עשרות השתתפו בכנס של פרויקט "תושבים משפיעים", שם דנו התושבים, אנשי המקצוע והנהלת הרשת ברצונות ובצרכים של תושבי השכונות לשעות הפנאי.

לתושבים הוצגו נושאים מגוונים והם התבקשו להביע את דעתם ולהציג איך הם רואים את המרכז הקהילתי כמשרת את צרכי כל הגילאים והתחומים. האירוע הוכתר כהצלחה והעשיר רבות את הצוות המקצועי אשר עמל בימים אלה על בניית תוכנית עבודה והעצמה למרכז הקהילתי. בכנס השתתפו מגוון רחב של תושבים והרעיונות שעלו היו מגוונים ומעניינים.

בין היתר עלה הצורך והרצון לחיבור התושבים מהקהילה לנעשה במרכז הקהילתי באמצעות רשת מתנדבים שיכולים להעביר תכנים, להעניק שעות התנדבות לקהילה ולחזק את הקשר הבין דורי. עוד עלה הצורך הגדול למרחבי פעילות ותוכן עבור בני הנוער בשכונה ולחיבור של קהל זה למרכז הקהילתי. התושבים רואים במרכז הקהילתי כמרכז השכונה וכמי שגם יכול להעניק שירותים עירוניים בתוכו, שירותי יעוץ במגוון תכנים ומרכז העצמה משמעותי למגוון גילאים.

 באשר לקבלת מידע מהמרכז עלה כי התושבים מעוניינים להתחבר למרכז הקהילתי דיגיטלית, לקבל את האפשרות לבחור את התכנים מהבית ואפילו לצרוך תכנים מצולמים דרך המחשב הבייתי. גם לגיל השלישי היה קול משמעותי באירוע. אוכלוסיית הגיל השלישי מעוניינת להרחיב את שעות הפעילות שלה במרכז ולקבל יותר תכנים ומתקנים שרלוונטים עבורה.

ד"ר רוני באום, מחזיקת תיק אוכלוסיות מבוגרות וחברת הנהלת הרשת, שהשתתפה בכנס, אמרה כי:"המרכז הקהילתי לא מסיים את תפקידו בתוך המבנה עצמו ויש לו תפקיד משמעותי ביצירת קהילתיות בשכונה. מתוך תובנה זו הציעו התושבים להרחיב את הפעילות גם מעבר לגבולות המרכז ולהוציא בארגונו טיולים וסיורים במגוון מקומות בעיר ובארץ בכלל.

 יניב מרקוביץ', המשנה לראש העירייה ויו"ר רשת חוויות, יוזם הרעיון לביצוע תהליכי שיתוף הציבור לעיצוב דמותו של המרכז, מסר כי :"הקשבנו לתושבים וקיימנו דיונים מעמיקים ביחד, שבסיומם ולצד ניתוח נתוני הסקר שערכנו, תוגש לנו תוכנית לשיפור פעילות המרכז הקהילתי על פי רצונות וצרכי התושבים. תודה לכל המשתתפים שטרחו להגיע ולהשפיע, לד"ר רוני באום חברת מועצת העיר וההנהלה שלקחה חלק ניכר בערב ולצביקה מדהלה, מ"מ מנכ"ל רשת חוויות, ומירב אהרון, מנהלת מרכז שוויץ החדשה, על ניהולו והצלחתו של כל התהליך. ביחד נמשיך להשפיע על שעות הפנאי וההעשרה בעיר".

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
מחבקים את שדרות
עיריית הרצליה תבחן אפשרות לשלב אמנים בני העיר באירועים
האם עורך דין פשיטת רגל יוכל לסייע לכם במצבים שונים?
מתכוננים בשגרה מוכנים בחירום
חשד: בן 17 איים לפרסם תמונות אינטימיות של קטינות
"קווי לילה" יפעלו בחנוכה
חוסן מצולם מבעד לעדשה
 ממלרוז פלייס לכפר סבא
ממלרוז פלייס לכפר סבא