האלופה שלנו

תנו הרבה כבוד לנבחרת הכדורשת של כפר סבא שזכתה בטורניר ארצי בו השתתפו 30 נבחרות מכל הארץ

זאב גולדשמיט 19/07/2018
נבחרת כפר סבא. אלופת הטורניר (צילום: באדיבות איגוד הכדורשת הישראלי)

הישג מצוין לנבחרת הכדורשת של כפר סבא, שזכתה השבוע באליפות הארצית של "כדורשת פרו". כפר סבא סיימה את האליפות עם מאזן  מושלם, אחרי שבחצי הגמר ניצחה את רעננה 0:2 (22:25; 16:25) ובמשחק הגמר גברה על אבן יהודה 0:2 (22:25 ; 19:25).                                                   

נבחרתה של כפר סבא הוכיחה מקצועיות, לכידות ועמידה באתגר לא פשוט כשזכתה במקום הראשון גם כאלופת המחוז וגם כאלופת המדינה וגם כאמור, בטורניר הנבחרות עם תשעה ניצחונות רצופים כל הדרך אל הגמר.                              

הנבחרת הכפר סבאית מורכבת משחקניות מארבע קבוצות שונות מהעיר (ליגת על ולאומית), שחברו לשחק יחד ככוח נשי אנרגטי. הן היו מחוזקות במאמנת שירז סאגה ליאם ובעוזרת המאמנת רחל סלומון.                                                

שלב המוקדמות אפשר לקבוצה להתגבש מבחינת יכולת אסטרטגית המשחק ותיאום בין השחקניות. בשלב המוקדמות הן ניצחו את תל מונד, אבן יהודה, חוף השרון, דרום השרון, קדימה וחדרה. בשלב רבע הגמר התמודדה נבחרת כפר סבא  נגד קריית אתא והראתה ביצועים של משחק חזק ומהיר וסיימה בניצחון בשתי מערכות חלקות (0:2).                             

בחצי הגמר חיכתה לה כאמור נבחרת רעננה הוותיקה במה שהוגדר דרבי השרון. כפ"ס עשתה שיעורי בית ולמדה את היריבה לעומק. המערכה הראשונה הייתה צמודה שהסתיימה בניצחון דחוק של כפר סבא בהפרש שלוש נק' (22:25), אבל במערכה השניה כפ"ס השתלטה על המשחק ובזכות משחק קבוצתי ניצחה 16:25 וזכתה בכרטיס לגמר.                                

רעננה הגיעה לחצי הגמר אחרי שסיימה ראשונה במחוז מרכז, בעוד  כפ"ס סיימה ראשונה במחוז השרון.זה היה דרבי צמוד ומותח כמו שדרבי צריך להיות, ובכל זאת העדיפות של כפר סבא באה לידי ביטוי.                                          

משחק הגמר שהתקיים באותו יום בהפסקה של שעה מחצי הגמר, חייב הכנה מהירה של הנבחרת לקראת היריבה, אבן יהודה, שהפתיעה בעצם העפלתה לגמר. אבן יהודה ניצחה בחצי הגמר את חולון. בשלב המוקדמות הפסידה לכפר סבא, וחיכתה לנקום בגמר, אבל זה היה מעבר ליכולתה. המערכה הראשונה בגמר הייתה צמודה וחייבה את שחקניות כפר סבא ליישם את ההנחיות של המאמנת בצורה מדויקת יותר, כמו לחזק חסימה ועמידה נכונה בהגנה. במערכה הראשונה כפר סבא ניצחה 22:25, אבל השתפרה מאוד במערכה השנייה, שהייתה במעמד צד אחד (19:25). עם שריקת הסיום הכפר סבאיות חגגו על הפרקט את זכייתן באליפות הארצית והיא צפויה לייצג את ישראל במכביה 2019.                                      

אגב, נבחרת רעננה סיימה במקום השלישי בטורניר. באליפות הארצית השתתפו 30 נבחרות מרשויות שונות, שחולקו לארבעה בתים אזוריים. שתי הראשונות בכל בית העפילו לרבע הגמר. ואלה שמות שחקניות נבחרת הכדורשת של כפר סבא: גלית רשליין, לילך דונטו, נעמה לוי, סימי אביוב,  עדי אבדיאב, ענבר בייפוס, רונית גורן, שרון שריג בן דוד,  תרזה חוריין קרגולה , אלכס אדלר ואירית אברהם, המשמשת גם כמנהלת הקבוצה.                                                               

אירית אברהם סיפרה: "הזכייה שלנו היא כבוד גדול לעיר כפר סבא . הכדורשת התחיל בכפר סבא ונכנס חזק לתודעה. אנחנו משחקות כבר עשר שנים בליגה הסדירה. יש אצלנו שחקניות שהיו בעבר ספורטאיות בכדורסל, כדורעף וכדוריד. השחקניות לא מפסיקות לעשות ספורט, והן מחכות לכל אימון ומשחק. היו לנו ציפיות לזכות באליפות, אחרי שבשנה שעברה היינו פייבוריטיות והפסדנו בגמר. הפעם היינו נחושות לזכות במקום הראשון. היינו מאוד מלוכדות, התכוננו באמצעות צפייה בוידאו על היריבות שלנו, וההכנה הטובה הוסיפה לנו לביטחון. אחרי הזכייה יצאנו להרים כוסית יחד, ואת החגיגה הגדולה נעשה בצורה יותר מסודרת".

 


 

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
קריב: מנסים להונות את הציבור באמצעות הפצת שקרים גסים
קריב: "מנסים להונות את הציבור באמצעות הפצת שקרים גסים"
אילן כהן , חשש לניגוד עיניינים
חשש לניגוד עיניינים במועצת עיריית רעננה
פעולות להדברת יתושים מבוצעות ברחבי העיר ובסביבה
פעולות להדברת יתושים מבוצעות ברחבי העיר ובסביבה
חידוש עור פנייך הוא עניין מקצועי.
חידוש עור פנייך הוא עניין מקצועי.
פרס הפוסטר המקורי הוענק לנבחרת הרובוטיקה של בית הספר דביר מחולון
רובוטריקים
שלב השאלה הזהה
מלאי תקווה
מלאי תקווה
שריפה פרצה בעסק במרכז הרצליה