עו"ד רשלנות רפואית – איך זה עובד?

מהו עורך דין רשלנות רפואית, מתי צריך להיעזר בו ומהי רשלנות רפואית בכלל? כל התשובות בהמשך!

אתר לוקאל 28/08/2018
pixabay

מהי רשלנות רפואית?

רשלנות רפואית היא מושג משפטי, המדבר על מקרים בהם ניתן למטופל טיפול לקוי על ידי אנשי רפואה ונגרם לו נזק בעקבות טיפול זה. הדבר נכון גם לגבי אי מתן טיפול נחוץ וגרימת נזק כתוצאה מכך. חשוב להבין, שרשלנות רפואית מדברת על גרימת נזק שלא במתכוון מצד אחד, ומתוך רשלנות מן הצד השני. כלומר, אי גרימת נזק בזדון, אבל שהרופא המטפל היה אמור לדעת טוב יותר כאיש מקצוע מנוסה.

הבעייתיות הגדולה

אחת הבעיות הגדולות ביותר היא, שרובנו לא עוסקים במקצועות רפואיים ולכן, כשאנו לא חשים בטוב אנו פונים לאנשי המקצוע, שטרחו ולמדו את מקצועות הרפואה במשך שנים ארוכות וצברו ניסיון רב בעזרת רופאים מנוסים עוד יותר. כשאנו מגיעים לקבל טיפול רפואי, אנו פונים אל אנשי המקצוע היחידים, שיכולים לתת לנו מענה ואנו סומכים עליהם ועל מקצועיותם בעיניים עצומות. במידה ואופן הטיפול גורם לנו נזק, הרי שהנזק הוא לא רק גופני אלא גם רגשי, משום שכך נפגע לנו הביטחון במי שאמור לעזור לנו בעת הצורך.

הנזק הפיסי

עוד לפני שאתם פונים לעזרתו של עורך דין רשלנות רפואית חשוב שתדעו, שחלק בלתי נפרד מהתביעה האפשרית שלכם צריך להיות הוכחת הנזק שנגרם לכם. לדוגמה, אם עברתם הליך רפואי לא נחוץ, אבל לא נגרם לכם נזק בגללו, הרי שלא מדובר על רשלנות רפואית.

מהו עורך דין רשלנות רפואית?

מדובר על עורך דין מתחום דיני הנזיקין, המתמחה באופן ספציפי ברשלנות רפואית. התמחות זו הינה מיוחדת משום שהיא משלבת ידע משפטי ורפואי.הכוונה איננה לכך, שעורך הדין צריך להיות רופא, אבל חשוב שיבין מעט בעולם הרפואה על מנת שיוכל להבין את תלונת המטופל או את הגנת המטפל.

היות שכאמור, לא מדובר על עורך דין שהוא גם רופא, עליו להיות בקשרים עם מומחים מתחומים שונים ברפואה, שיוכלו לתת סימוכין וחוות דעת נוספות במקרים השונים, בהם הוא מייצג בבית המשפט. בין אם את התובע ובין אם את הנתבע.

בחירת עורך הדין

אם אתם זקוקים לשירותיו של עורך דין רשלנות רפואית, אל תתפשרו וחפשו את הטוב ביותר! ראשית, חפשו עורך דין שמתמחה בתחום זה באופן ספציפי ושהוא בעל ניסיון רב בתחום, על מנת שיוכל לתת לכם חוות דעת מקצועית לגבי סיכויי ההצלחה שלכם בהליכים המשפטיים וכדי שיוכל לכוון אתכם טוב יותר לפעולות שעליכם לעשות כדי להוכיח טוב יותר את עמדתכם. כמו כן, מומלץ לבדוק עם עורך הדין מיהם המומחים הרפואיים, בהם הוא מתכוון להיעזר לאורך הדרך.

 

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
רוצים ללמוד בעיר שלנו
הפוליטיקה של כפר סבא
הפוליטיקה של כפר סבא
יוארך מסלול ההמראה בשדהת בחיפה
יוארך מסלול ההמראה בשדה"ת בחיפה
גלורי אופור עם אשתו טליה ובנם דניאל
בא לשחק ומצא אהבה
בן 17 מכפס סחט קטינות וביצע עבירות מין באמצעות הרשת
אישום: בן 17 מכפ"ס סחט קטינות וביצע עבירות מין באמצעות הרשת
נשים לזה סוף
המניע לדקירה ברעננה: חוב כספי
שכונת יד התשעה. הפרויקט תקוע
העירייה היא זו שטרפדה קידום פרויקט פינוי בינוי ביד התשעה