נעצר חשוד בביצוע שוד אלים

החשוד, תושב השטחים, היה בבריחה מאז השוד בתחילת השנה. על פי החשד, האיש, יחד עם אחרים, נכנסו לבית פרטי ברמת השרון, כלאו עוזרת בית באחד החדרים ועקרו כספת אשר הכילה רכוש רב

מיכאל פרוסמושקין 29/08/2018
נעצר חשוד בביצוע שוד אלים
נעצר בחשד לשוד (תמונה להמחשה צילום: iclipart)

תושב טול כרם נעצר השבוע בחשד למעורבות בשוד אלים שהתרחש לפני כשבעה חודשים ברמת השרון.

האיש, בן 32, חשוד כי ב–25 בינואר הגיע, יחד עם שלושה אחרים, לרחוב ז' בחשוון בעיר ונכנסו, ככל הנראה באמתלה מסוימת, לאחד מהבתים הפרטיים. באותה עת שהתה בבית עוזרת בית הודית, אשר על פי החשד החשודים כלאו תוך נקיטת אלימות באחד מהחדרים. בהמשך, עקרו את אחת מכספות הבית אשר הכילה רכוש רב שכלל כסף מזומן ותכשיטים יקרי ערך ולאחר מכן נמלטו מהמקום. רק לאחר שהעוזרת קראה לעזרה דרך חלון הבית, השכנה ששמעה אותה הגיעה לדירה וחילצה אותה. 

בחודשים האחרונים נוהלה החקירה במחלק תשאול של מרחב ירקון, שחוקריו עצרו בחודש מאי האחרון שלושה חשודים. מעצרם הוארך תחילה, אך בסופו של דבר שלושתם השתחררו לאחר שלא התגבשה תשתית ראייתית מספקת נגדם.

במקביל, נמשכו הניסיונות לאתר את החשוד הרביעי, שנעצר השבוע, אשר שהה לפחות חלק מהזמן בשטחי הרשות הפלסטינית. בשבועות האחרונים הוא מרצה מאסר בן חודש וחצי בגין שהייה בלתי חוקית בישראל תוך כדי התחזות.

ביום שני השבוע הובא החשוד לבית משפט השלום בת"א, שם ביקשה היחידה החוקרת להאריך את מעצרו בשמונה ימים.  במהלך הדיון טען נציג המשטרה כי בידי החוקרים מספר ראיות, ולא מדובר רק בראיות נסיבתיות אלא גם בראיות ישירות אשר קושרות את החשוד לאירוע.

בחקירה ראשונית הטיחו בו החוקרים תמונות מסוימות וכן הציגו לו מספר טלפון שלכאורה נקשר אליו ומחזק את החשד נגדו. הוא מצדו, הכחיש כל קשר לשוד. סנגורו, עו"ד שי הורן ציין בדיון כי מרשו שיתף פעולה באופן מלא עם החוקרים, ענה על כל השאלות וביקש עימות בינו לבין כל אדם שיכול לזהות אותו כמי שלקח חלק בשוד.

בתום הדיון, השופט מרדכי פלד, שעיין בחומרי החקירה, קבע כי קיים חשד סביר והורה על הארכת מעצרו של החשוד עד 30 באוגוסט. 


עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
דורה , כרגע במקום הראשון בטבלה
ליגת העל של איגוד הכדורשת סגרה השבוע את סבב משחקים א'.
הפועל כפר סבא במחנה האימון בפולין
למחנה יצאנו
"קבלה מעשית מטפלת כאן ועכשיו"
אריה פרידמן , יור המועצה הדתית רעננה
נקבע מועד למצעד הגאווה ברעננה
חלוקת הפרסים בטורניר הסטריטבול
הצלחה לטורניר הסטריטבול בהרצליה
שחקניות מאמנט מארהב
"שותפות ביחד" בכפר סבא
פסטיבל בת-ים לתאטרון ואמנות רחוב
חלוקת מחשבים נייחים
50 מחשבים חולקו לתלמידי מגדל העמק