למדן מאיים בעתירה

עידן למדן, חבר המועצה והמועמד לראשות העירייה, שלח לראש העירייה, אבי גרובר, מכתב מיצוי הליכים בו הוא מודיע כי אם העירייה לא תפעל לאכיפת פינוי הישיבה עד ה-12 בספטמבר, הוא יעתור לבית המשפט נגד ראש העירייה והעירייה

שרון יונתן 29/08/2018
למדן. מאיים לעתור (צילום: שלומי יוסף)

עידן למדן, חבר מועצת העיר והמועמד לראשות העירייה, טוען כי יגיש אחרי ראש השנה עתירה נגד העירייה וראש העירייה, אבי גרובר, בדרישה לפינוי הישיבה הלא חוקית בבית הכנסת "בר יוחאי" במורשה.                                                               

ביום חמישי שעבר שלח למדן לגרובר, באמצעות עו"ד גלעד ברנע, מכתב מיצוי הליכים, ובו הודיע כי אם העירייה "לא תפעל לאכיפת פינוי מבנה בית הכנסת 'בר יוחאי' לאלתר ותנקוט בצעדים מעשיים בעניין עד ליום 12.9.18" תוגש עתירה דחופה מטעמו בעניין לבית המשפט לעניינים מנהליים בתל אביב (מחוזי ת"א)".                                                       

מכתב מיצוי ההליכים סוקר את השתלשלות האירועים שהביאו למצב הקיים זה שנים בו פועלת במבנה בית הכנסת בר יוחאי ישיבה ממוסדת, שהקים הגרעין התורני ברמת השרון, על אף פסיקת בית המשפט שבמקום רשאי לפעול רק בית כנסת.                                                                            

"כידוע לך היטב", כותב עו"ד ברנע לגרובר, "עיריית רמת השרון התחייבה עוד לפני למעלה מ-3 שנים במסגרת ההליך בבית המשפט המחוזי להפסיק כל פעילות בבית הכנסת שאינה מתיישבת עם פעילות מסודרת של בית כנסת, לרבות הפסקת פעילות של ישיבה הפועלת בתחומי בית הכנסת. ממילא קיבלה העירייה על עצמה גם מחויבות להבטיח שיימנעו מטרדים והשלכות שנובעים מפעילות של ישיבה ממוסדת בין כתלי בית הכנסת (כגון הפעלת מטבחים, פעילות הגורמת לרעש וכיוצ"ב). כן ידוע לך היטב כי הישיבה שפעלה במקום ממשיכה בפעילותה ללא כל הפרעה, ויש בידך תיעוד משמעותי על כך".                                                                  

עוד נכתב במכתב כי: "פעילות הישיבה במבנה בית הכנסת 'בר יוחאי' נגועה גם בהפרה חמורה של דיני התכנון והבנייה (שימוש שאינו תואם את היתר הבנייה), וכמו כן מדובר בהפרה מתמשכת וחמורה של דיני הקצאות מקרקעין על ידי רשות מקומית. המבנה מעולם לא הוקצה למי מן העמותות הפועלות במקום, ולא נתקיים כל הליך סדור ושוויוני בהתאם להוראות פקודת העיריות".

עוד נכתב ע"י עו"ד ברנע לגרובר: "למען הסר ספק, אינך יכול להתנער מחובה זו הרובצת לפתחך בטענות לפיהן העניין הועבר לטיפול גורם אחר (למשל במישור אכיפת הדין הפלילי), ואינך יכול להתנער בטענה שיצאת ידי חובתך עת נשלח (בתאריך 4/12/2017) מכתב רפה המתייחס לאפשרות 'נקיטת הליכים משפטיים למיצוי זכויות העירייה', מכתב שהוצא לפני 9 חודשים, ואין יודע – מלבדך אולי - מה קרה מאז, אם קרה. האמור מקבל חומרה יתרה, בעיקר כאשר כל ניסיון של מרשי, חבר מועצת העירייה עידן למדן, לגרום לקיום פסק הדין ואכיפת הדין ושלטון החוק ולברר מה מתרחש, נתקל בתשובות עלומות וסתומות בסגנון 'הנושא נמצא בטיפול הפרקליטות', ובאי נקיטת הצעדים המתחייבים. לכך גם נלווה סירוב למסור לו מסמכים רלוונטיים, חרף היותו חבר מועצת העירייה הזכאי לקבל כל מידע בעניין".                            בסיום המכתב דורש ברנע מגרובר לחשוף בפני למדן כל מסמך רלוונטי בעניין, לרבות חוות דעת מקצועיות ומשפטיות בנוגע לבית הכנסת ותיעוד של חוקרים פרטיים אודות המתרחש במקום.                                                             

 "מכתבי זה נועד למצות ההליכים קודם להגשת הליך משפטי כאמור. אני תקווה כי לא יהא צורך בכך", סיכם עו"ד ברנע.

 מהעירייה נמסר: "עניין בית כנסת בר יוחאי נמצא בעיצומה של חקירה פלילית ועל כן אין בכוונתנו להתייחס לטענות או להעביר חומרי חקירה אשר עתידים לסכל ולהכשיל את ההליך הפלילי".

 

 

 


עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
עינבל וילקר
עידוד חיובי או דיכוי שלילי
צעיר הואשם בעבירות מין בקטינות
גבר נורה למוות בקריות
עץ נפל ליד ביה"כ המרכזי
תלמידי בתי הספר היסודיים של הוד השרון במופע שרים יגאל בשן
צ'אנס קיד 2019 בהוד השרון
חדשות הבחירות
חדשות הבחירות
ב(ע)ין השורות
ב(ע)ין השורות
דפקו שעון
עברו לשעון חורף