מפרגנים לנשים

חברי 'צוות פאפות לסיוע וחילוץ בחירום' פרגנו לנשותיהם בערב מפנק

זאב שרגא 26/09/2018
מפרגנים לנשים
צוות פאפות מפרגנים לנשים (צילום: פרטי)

בכפר סבא פועלת קבוצת סיוע בחילוץ והצלה שהוקמה בהמשך לפעילות חברי "פאפות כפר סבא" בחורף 2015. 'צוות פאפות לסיוע וחילוץ בחירום', מתעתדים לסייע במצב חירום ארצי כמו רעידת אדמה או הפסקות חשמל מתמשכות, והן במצבי חירום מקומיים כמו הצפות בחורף או סיוע באיתור נעדרים.

בשבוע שעבר, פרגנו חברי הצוות לנשותיהם בערב מפנק. "ביום חמישי נפגשנו, צוות הסיוע והחילוץ לערב גיבוש", מספר חבר הצוות, איל דודזון, "קבוצה חברתית שהתגבשה להיות צוות מתנדבים לתגובה ראשונית באירועי 'חירום שבשגרה'. הערב הפעם היה בסימן הוקרה לבנות הזוג שנשארות לדאוג 'לעורף' השקט בבית בזמן שאנחנו מוקפצים לאירועים. את הערב התחלנו בתצפית רומנטית ממגדל המים וצפינו במרחב העירוני עליו לקחנו אחריות. החלק הקולינרי היה טעים ואז גם יכולנו להתפנות לפרק הברכות. לא נרחיב ונשאר צנועים, אבל נספר כי ב-3 השנים בהם הצוות פועל הצלחנו לקחת חלק פעיל ומשפיע ב-13 חיפושי נעדרים של תושבי העיר והסביבה, לחלץ 2 תינוקות מרכבים נעולים, למנוע את הצתת יער אוסישקין, לתגבר את כוחות הביטחון העירוניים באירועים מורכבים ולסייע לקהילת תושבי העיר, בהתמודדות עם פגעי מזג האוויר בעונות החורף הסוערות ובמאות קריאות להצלת חיים, באמצעות מוקד הכוננים של מד"א. התרגשתי במיוחד כשכל חבר צוות העניק ורד אדום לבת הזוג שלו.

"כ-50 מתנדבים פעילים שלא רק שעוזבים הכל ומתייצבים, אלא דואגים לקבל את ההכשרות המתאימות כדי לסייע במקצועיות: 26 בוגרי קורס סע"ר של פיקוד העורף, 20 בוגרי קורס נאמני חיים של מד"א, 6 חובשים, 14 בוגרי הכשרת חוסן מנטאלי והיד עוד נטויה- כבר בחודש נובמבר מתוכננת ההכשרה הבאה. תודה לבנות הזוג, תודה לסגנים וראשי הצוות שמובילים את הצוות, תודה לכל הגורמים בעירייה שמלווים אותנו ותומכים בנו והכי חשוב - תודה לכל חברי הצוות על מי שאתם ועל מה שאתם מביאים לצוות תודה מיוחדת וענקית לעופר פיפר שהתגייס להפיק לנו את החלק האומנותי של הערב, ערב סטנדאפ מצחיק ומהנה."


 zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
גיבורי העל הפתיעו את הילדים במרכז שניידר לרפואת ילדים
גיבורי העל הפתיעו את הילדים במרכז שניידר לרפואת ילדים
חיים חדשים
השיטור העירוני באילת עבר למשכנו החדש
שעון במהדורה ייחודית לרגל יום האישה
הגיע הזמן לפינוק האשה
מוצרי וישי
מנקים ומנקים את עור הפנים
סופגניות בציפוי גנאש
חן אלמליח
אירוע שקיעה במוזיאון ארץ ישראל
אירועי חודש נובמבר לגיל השלישי