חינוך וקהילה בהוד השרון

ראש העירייה הגיע לפקח מקרוב על פעילות העירייה בסופ"ש הסוער ובמועדון ליונס חגגו את חנוכה

זאב שרגא 12/12/2018
מסיבת חנוכה במועדון הקשישות של גיורא (צילום: פרטי)

 ראש העירייה מפקח מקרוב

בסוף השבוע האחרון חווינו כולנו מזג אוויר סוער במיוחד, במהלכו ירדו גשמים רבים והצפות נרשמו בכל רחבי הארץ, בין השאר גם בהוד השרון. צוותי העירייה פעלו לתת מענה לכל קריאה שהגיעה מהשטח ואילו ראש העירייה אמיר כוכבי הגיע גם הוא כדי לפקח מקרוב אחר הפעילות, כשלצדו חבר המועצה נאור שירי. "יממה סוערת עברה עלינו ויש עוד לפנינו", עדכן כוכבי בדף הפייסבוק שלו, "ביממה הזאת ליווינו את כוחות הכוננות של העירייה מהמוקד העירוני ובשטח. הכוחות השונים תפקדו תחת מצב חירום וטיפלו במגוון רחב של נושאים מנפילות עצים, דרך סתימה של קולטנים ועד הצפות בשטחים ציבוריים ופרטיים. יש לנו עוד מה להשקיע בהבנת צרכי כח האדם בחירום, בציוד חירום, וביכולות ההפעלה. אחרי שיחלוף מזג האוויר הסוער נבצע תחקיר מסודר להפקת לקחים עירוניים ואזוריים".

ותודה לעובדים              

במהלך ההצפות כאמור פעלו צוותי העירייה במתכונת חירום וסיפקו מענה לקריאות התושבים ויש מי שידעו גם לפרגן. אחד התושבים שנזקק לעזרת העירייה עת הוצף המרתף בביתו, פרסם פוסט בפורום אביב למען התושבים בו ביקש להודות למי שסייעו לו בעת ההצפה: "הפעם מגיעה מילה טובה לעיריית הוד השרון. אתמול בשישי בלילה המרתף שלנו הוצף בעקבות הגשמים, אובדי עצות ולחוצים התקשרנו למוקד העירוני. עם יד על הלב, לא הייתה לי הרבה תקווה שמשם תבוא הישועה. שני המוקדנים שדיברו איתנו היו כל כך אדיבים וקשובים, הבטיחו לי שמהנדס העיר מטפל אישית בבעיה ובתוך זמן קצר שלחו אלינו את דותן ותומר בדני, המושיעים שלנו. למרות כל הלחץ שהיה על שניהם באותו הערב עם כמות קריאות מטורפת ועוד בערב יום שישי, הם הגיעו בזריזות, היו כל דך מרגיעים, סובלניים, מקצועיים ופשוט מדהימים! כאשר הם הבינו לאחר השאיבה הראשונה שמה שגורם להצפה זו עליית המפלס של הירקון וכי שאיבה חד פעמית לא תעזור לנו, הם ישר הציעו ביוזמתם להשאיר לנו את המשאבה עד שיפסק הגשם ומפלס הירקון יירד ותפסק ההצפה. בנוסף לזאת נתנו לנו את הטלפון האישי שלהם וביקשו שנתקשר אם אנחנו צריכים משהו. פשוט נדהמתי מהיחס שלהם, מטוב הלב והנכונות האמיתית לעזור לתושב במצוקה. אתמול בערב ממש שמחתי להיות תושב הוד השרון ולמרות הסיוט שעברנו עם ההצפה, זו הייתה נקודת אור ענקית שנתנה לנו אנרגיות חיוביות. אז המון תודה לעיריית הוד השרון וספציפית למוקד העירוני ולתומר ודותן בדני על שירות הרבה מעל למצופה!".

חנוכה במועדון הליונס

במהלך שבוע החנוכה חברי מועדון הליונס בהוד השרון לקחו באירועי החג, בין השאר במסיבת חנוכה מסורתית במועדון גיל הזהב גיורא, של עמותת קלי"ק, שאירח כבכל שנה את תלמידי כיתה ה' מבית ספר לפיד. "הגיעו כ-30 תלמידים עם שי לכל קשישה - עציץ עטוף בטוב טעם עם ברכה אישית," אמר דובר הליונס, גבי פרידיגר, "מסיבת חנוכה נוספות ערך מועדון הליונס בגן אלה - גן לחינוך מיוחד שמלווה על ידי המועדון מזה שנים רבות. ילדי הגן הגיעו בחולצות לבנות והשתתפו בשמחה בפעילות. על השולחן חיכו לילדים חבילות ממתקים שהכינו חברי המועדון וצוות הגן הודה לחברי המועדון על הליווי ארוך השנים."

גאווה מקומית בתחרות "פסנתרן צעיר"

ברשימת הזוכים בתחרות הארצית לפסנתרנים צעירים "פסנתר לתמיד" שנערכה בתאריכים 3-9 בדצמבר במונארט- מרכז תרבות באשדוד, המיועדת לפסנתרנים מגיל 6-28 בארבע קטגוריות, זכו 7 פסנתרנים צעירים מבנימינה, רעננה, יוקנעם עילית, גני עם וכן – גם מהוד השרון.

בין הזוכים בקטגוריה של גילאי 16-18, במקום השני,  יעל קולדובסקי (17) מהוד השרון ודני דבורקין בת 16 מירושלים. כל אחת מהן זכתה בפרס על סך 2,000 ₪.

בין הזוכים בקטגוריה של גילאי 6-11, במקום השני, אורי יובל צורף (9) מרעננה, וליה עין גל בת (10) מגני עם. כל אחד מהם זכה בפרס בסך 750 ₪. במקום השלישי זכו נדב עין גל,  (11) מגני עם, ליאור קוצ'וק (9) מרמת גן ואלונה כספית (10) מהוד השרון. הם זכו בפרס בסך 500 ₪ כל אחד.

התחרות שמציינת השנה עשור להיווסדה, הפכה במהלך השנים לגורם משמעותי בתחום החינוך המוזיקלי של פסנתרנים צעירים. היא מהווה מקור השראה לילדים, לנוער ולמבוגרים ומאפשרת שיתוף פעולה בסביבה פתוחה, יצירתית והרמונית בין משתתפים ממגזרים וגילאים שונים.

 יאנינה קודליק, שופטת ומנהלת התחרות: "כבר עשור שאני מלווה את התחרות ופוגשת מידי שנה בפסנתרנים צעירים, חלקם בתחילת דרכם המוזיקלית, שמפגינים כישורי נגינה גבוהים ורצון רב להיות בתחום" ומוסיפה: "השנה הרמה המוסיקלית בתחרות הייתה גבוהה מאוד ואני בטוחה שעוד נשמע רבות על המשתתפים בתחרות שימשיכו בדרכם המוסיקלית".

נציין כי הפרסים הכספיים בתחרות, בסך 100,000 הוענקו על ידי עיריית אשדוד, קרן יעקב ביסטריצקי, עמותת צפונות תרבות ומפעל אדמה אגן באשדוד. מעבר לפרסים הכספיים, מעניקה התחרות לזוכים פרסים רבים נוספים הנותנים להם במה אמנותית, תקשורתית, המהווה עבורם מקפצה להתפתחות מקצועית ומוזיקלית.

יעל קולדובסקי (צילום: אולג קולדובסקי)

יעל קולדובסקי (צילום: אולג קולדובסקי)

 

 ליה ונדב עין גל (צילום: ניב עין גל)

ליה ונדב עין גל (צילום: ניב עין גל)

 

אלונה כספית (צילום: הילה כספית)

אלונה כספית (צילום: הילה כספית)

 

 

 

 

זאב שרגא      zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
הולך רגל נפצע אנוש בתאונה בכביש 85
הולך רגל נהרג בתאונה בכביש 85
בדרך אל הקלפי
שחר של יום חדש
'אני בטוח שזו תחילתה של מסורת'
כללי זהב לטיפוח עור הפנים בכל גיל
 דר בריל במעבדה
המרכז הרפואי איכילוב פותח מרכז לחקר קאנביס
גאיה נסים זיו. למדתי לעמוד על שלי
"לתת זה לקבל"
לא הוציא רישיון מעולם ונהג על משאית 32 טון