מחזירים את הירוק לעיניים

בשבוע האחרון נערכה פגישת עבודה ראשונה בין ראש מועצת פרדס חנה - כרכור הגר פרי יגור ליו"ר קק"ל דניאל עטר.

כתב לוקאל 05/02/2019
פרי יגור , פגישת עבודה ראשונה
קרדיט צילום: גיא אסייג, קק"ל

ביום חמישי האחרון,  31.1.19 נפגשו ראש המועצה, הגר פרי יגור, חבר המועצה ומחזיק התיק לשיתופי פעולה אזוריים עו"ד אביעד סיני, סגן ראש המועצה, יעקב צדקה והצוות המקצועי של המועצה עם יו"ר קק"ל, דניאל עטר וצוותו לפגישת עבודה ראשונה. הפגישה התקיימה במטרה לקדם ולבסס שיתוף פעולה ארוך טווח עם קק"ל שיביא להרחבה ולטיפוח של השטחים הציבוריים והמרחב הירוק  בישוב. 

פיתוח השצ"פים (שטחים ציבוריים פתוחים) המהווים את מרחביו וריאותיו הירוקות של הישוב נועד לקרב את ציבור התושבים לשטח הפתוח, להחזיר את התושבים לטבע ולהשיב את הירוק לעיניים.  בישיבה הוחלט על הקמת צוות עבודה (מטה מול מטה) שיקדם בפועל מספר פרויקטים מרכזיים:תכנון ופיתוח שצ"פ הוואדי במרכז הישוב כך שיהווה פארק ירוק רחב ידיים המחובר למוקדי המסחר והפנאי במרכז הישוב, וכן טיפול  בחורשת הנופלים הסמוכה לבית יד לבנים במרכז הישוב. עוד הוחלט על פיתוח השצ"פ ברחוב קק"ל וקידום טיילת נוף לאורך תעלת הניקוז מנשה (מקצה רחוב הגליל עד לקצה הצפוני של רחוב המייסדים) ושבילי הליכה ואופניים כחלק משיתוף פעולה אזורי.

חבר המועצה ומחזיק תיק לשיתופי פעולה אזוריים, עו"ד אביעד סיני,  ציין:" אנו מברכים ושמחים על הביקור של בכירי הקק"ל כאן אצלנו בישוב. אני מודה לידידי יו"ר הקק"ל דני עטר על הביקור שלו ושל הצוות הבכיר. כמו שקק"ל בהובלתו שומרת על הארץ ירוקה וציונית, כך נשמח בשיתוף פעולה עם הקק"ל להמשיך לשמור על המושבה שלנו ירוקה, ציונית ומטופחת. נשמח לשיתוף פעולה ולסיוע בשלל הנושאים שעל הפרק שכוללים פיתוח הריאות הירוקות של הישוב וכן נושאים נוספים שקשורים לחינוך כולל קידום מכינה קדם צבאית איכותית לישוב שתסייע לפתח לשדרג ולהוביל את מערכת החינוך באופן מיטבי. "

ראש המועצה, הגר פרי יגור: "  אחד היעדים שאני הצבתי הוא להתנער מאבק הבנייה ולהחזיר את הירוק לעיניים . גם אנו וגם קק"ל מחויבים לפיתוח ולטיפוח השטחים הציבוריים והמרחבים הירוקים ולאפשר לפרדס חנה כרכור לשוב ליסודותיה ולהגדרת צביונה כמושבת גנים.  טיפוח הוואדי רחב הידיים הקרוב מאוד לליבי,  הוא אחד הפרויקטים המרכזיים אותם אקדם, הכולל מיצוי מלוא הפוטנציאל הטמון בו כעורק ירוק במרכז הישוב. הרבה משימות לפתחנו- להוריק את השכונות, לפתח ולהרחיב את גינות השעשועים בישוב כך שיספקו מענה ל-43,000 תושבים, לקדם שבילי אופניים ושבילי הליכה ולייצר סביבת מגורים המעניקה איכות חיים גבוהה לתושבינו. "

בהמשך לדברים אלו הודיע יו"ר קק"ל במהלך הישיבה כי:" קק"ל תסייע למועצת פרדס חנה כרכור בקידום הפרויקטים החשובים למועצה התואמים את עולם הערכים של קק"ל , בתוכם שבילי אופניים שיחברו בין השטחים הפתוחים לקהילות בחלקי הישוב וחיזוק הנטיעות בתוך הישוב וקידום הקמת מכינה קדם צבאית בתחומי פרדס חנה כרכור ."

סיכמה ראש המועצה פרי יגור:"אני מודה ליו"ר קק"ל דני עטר ולצוותו הרחב שהגיע עמו על הפגישה ועל הנכונות לקדם ולתרום לאופיו הירוק והפורח של הישוב, ומאחלת לנו הצלחה בתהליך העבודה המשותף שהחל היום."


עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
בחזרה לקמפוס
בחזרה לקמפוס
אני רוצה לצאת לחיים
"אני רוצה לצאת לחיים"
חינוך וקהילה בהוד השרון
חינוך וקהילה בהוד השרון
למקומות, היכון, רוץ...
למקומות, היכון, רוץ...
הואשמו בתקיפה של חשוד כנוכל- וזוכו
הואשמו בתקיפה של חשוד כנוכל- וזוכו
חניכי הצופים עם נציגות ארגון אלמנות ויתומי צהל
פרויקט מרגש בהרצליה
איתור פסולת בנייה ליד הכלביה העירונית
קנס על השלכת פסולת בנייה בשטח ציבורי
הפירמידה יוצאת מהרציף