חדשנות טכנולוגית בתחומי הגנת הסביבה

מחדשים לסביבה: המשרד להגנת הסביבה, רשות החדשנות ומשרד הכלכלה והתעשייה יתמכו בהקמת מעבדת חדשנות טכנולוגית בתחומי הגנת הסביבה והקיימות בהיקף של 14 מיליון שקל.

כתב לוקאל 05/02/2019
חדשנות טכנולוגית בתחומי הגנת הסביבה
iclipart

גלית כהן, סמנ"כלית בכירה לתכנון, מדיניות ואסטרטגיה במשרד להגנת הסביבה: "פרויקט מעבדת החדשנות מיועד לקידום מיזמים צעירים, והוא נדבך נוסף וחשוב בתכנית המשרד להגנת הסביבה לקידום טכנולוגיות סביבה ישראליות, לצד מסלול הפיילוטים שתומך בפרויקטי הדגמה מסחרית של מיזמים בוגרים יותר. המעבדה גם תאפשר לתעשייה המסורתית להיחשף לפתרונות חדשניים של טכנולוגיות סביבה ולהטמיע אותם לטובת שיפור הביצועים הסביבתיים בישראל".

אניה אלדן, סמנכ"לית הרשות הלאומית לחדשנות טכנולוגית וראש זירת ההזנק: "אנו מקווים שהמעבדה תהפוך למרכז אקו-סיסטם שלם, כולל סטארט-אפים ייחודיים, משקיעים וחברות תעשייה ישראליות ורב-לאומיות שיטמיעו את הטכנולוגיות החדשניות ויתרמו מנסיונן התעשייתי"

עוז כץ, מנהל מינהל תעשיות במשרד הכלכלה: "משרד הכלכלה מקדם תעשייה סביבתית וצומחת באמצעות מספר תכניות סיוע - הקמת המעבדה היא אחת מהם. יש פוטנציאל כלכלי בהשגת היעדים סביתיים עם שיפור הפיריון והחדשנות בתעשייה. המעבדה צפויה לעודד את התעשייה התהליכית בפרט, להטמיע שיטות חדשניות שימנפו את הדרישות הסביבתיות המושתות על התעשייה"


רשות החדשנות, המשרד להגנת הסביבה ומשרד הכלכלה יוצאים במהלך חדש לתמיכה בהקמת במעבדת חדשנות טכנולוגית בתחומי הגנת הסביבה והקיימות. התאגידים שיקימו את המעבדה יקבלו מימון להקמת התשתית הטכנולוגית הייחודית והתפעול השוטף של המעבדה וכן במימון הוכחת ההיתכנות לחברות שייקלטו במעבדה. סך התמיכה הממשלתית בתכנית הוא 14 מיליון שקל.  

תאגידים ישראלים וזרים המעוניינים להיחשף לחדשנות פתוחה באמצעות מעבדה לחדשנות, וכן לחזק את סביבת החדשנות הייחודית של ישראל - מוזמנים להגיש את הצעתם. מעבדת החדשנות תוקם ותופעל על-ידי תאגידים, אשר יזכו בהליך תחרותי להפעלתה למשך שלוש שנים. במודל זה, המעבדה תאתר סטארט-אפים בתחומי הגנת הסביבה והקיימות ותקלוט אותם לצורך ביצוע פרויקטי הוכחת היתכנות, תוך שהמעבדה מספקת לחברות גישה לתשתית טכנולוגית ייחודית, סיוע בבדיקת ישימות עסקית, בביצוע פרויקט ובאיתור ערוצי שיווק, חשיפה לידע, מומחיות וקשרים למשקיעים, שותפים ולקוחות של התאגיד המפעיל את המעבדה.

המעבדה תקלוט ותקדם חברות הזנק בתחומי טכנולוגיות הגנת סביבה וקיימות העוסקות בין היתר, בתחומים הבאים: הפחתת זיהום אוויר מתעשייה, תחבורה ושריפות בשטחים פתוחים; מניעה והפחתה של זיהומים וסיכונים מחומרים מסוכנים, אסבסט וחומרי הדברה; אופטימיזציה של תהליכי ייצור ותהליכי ייצור נקיים יותר, להקטנת פליטת מזהמים ו/או התייעלות במשאבים; טיפול וניקוי סביבה שזוהמה, כגון מים וקרקעות מזוהמות; חומרים מתקדמים ודרכים בהן ניתן לבדוק חומרים; בקרה והפחתה של מפגעים - רעש, רעידות, ריח; ניטור ובקרה של זיהום, במקור הפליטה ובסביבה; פיתוח הייצור של מוצרים ידידותיים יותר לסביבה, כגון בניה ירוקה; פיתוח שירותים סביבתיים כגון ניהול פסולות, ניהול משאבי מים וניהול שפכים; מחזור והשבת חומרים; ייצור ואגירת אנרגיה נקייה; התייעלות אנרגטית; מחשוב ובקרה של תהליכי טיפול בזיהום ועוד.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
גולדמן הנשיא היוצא (מימין) ודר זאב מור הנשיא הנכנס
חילופי נשיאים במועדון הליונס כפר סבא
לא הגיש כתב הגנה וחויב לפצות בן 73 בעשרות אלפי שקלים
אמנות רחוב בכפר סבא
אמנות רחוב בכפר סבא
הופקדה תוכנית המתאר לקריית טבעון
הופקדה תוכנית המתאר לקריית טבעון
פנחס כהנא
בקשה לדיון מורחב בנושא הקרוונים
המסע של תלמידי שקמה בפולין
איכות, לא מילה גסה
איכות, לא מילה גסה
הפוליטיקה של הרצליה
הפוליטיקה של הרצליה