אילו טיפולים מתאימים לחורף?

בחורף קיימת נטייה לעור להתייבש, מנגד מדובר בזמן בשנה בו השמש פחות דומיננטית, ועור הפנים יותר נוח לטיפוח , אילו טיפולים מתאימים לעונה הקרה ומה הם כוללים?

כתב לוקאל 13/02/2019
ד
צילום: אלון שפרנסקי ויח"צ

החורף הישראלי נחשב למתון בהשוואה למדינות אחרות, אך גם בתנאי האקלים הנוכחיים, במיוחד עקב המעבר מחללים מחוממים לאוויר הקר, עור הפנים והגוף מתייבשים וזקוקים ללחות. ד"ר להבית אקרמן, מומחית לרפואת עור,מסבירה : "בעונה הקרה העור למעשה מאבד את שכבת השומן הטבעית המגנה עליו ומתייבש באופן משמעותי, כאשר כל אחד ואחת יחוו את היובש בדרגה אחרת או באזורים שונים".

"עור יבש מסב אי נוחות רבה. הוא רגיש ומגורה, נוטה לעקצוצים וגירודים ומבחינה חיצונית, ניתן להבחין במרקם מחוספס ובסדקים המעניקים לו מראה שאינו אסתטי. במידה ולא מטפלים ביובש, הוא עשוי להחמיר ולהפוך לפריחה טורדנית, מגרדת ומלווה בסדקים. אבל לחורף יש גם יתרונות בהקשר של העור - טמפרטורות נמוכות ושמיים פחות שמשיים, מאפשרים לבצע טיפולים אסתטיים מסוימים, אשר פחות נעים ופחות יעיל לעשות בקיץ". אילו טיפולים מומלץ לבצע בחורף ומה הם כוללים?

החדרת לחות אינטנסיבית לשכבות העמוקות של העור

ד"ר אקרמן ממליצה על טיפול סקינבוסטרס (Skinboosters) - הכולל החדרת לחות עמוקה, שתפקידה להזין את העור בחומרים חיוניים ולהגן עליו מפני היובש. "על מנת לחולל שינוי משמעותי, חשוב להחדיר לחות לא רק לשכבות העור העליונות ע"י קרם לחות, אלא גם לשכבות העמוקות שלו. טיפול סקינבוסטרס מתבצע בעזרת מחט דקיקה ולמעשה מחדיר לחות אל תוך השכבות התת-עוריות, היכן שהעור הכי זקוק לה. החומר המוחדר (רסטילן סקינבוסטרס - ק.ד.) מכיל חומצה היאלורונית המיוצבת בטכנולוגיה ייחודית המאפשרת ספיחה אדירה של מים ושימורם לתקופה של מספר חודשים. הוא תורם לשיפור במראה עור פגום ויבש, משפר קמטוטים, נקבוביות, ומועיל גם לעור הצוואר, המחשוף ועור הידיים. 

הטיפול קצר - בין 15 ל-25 דקות - והאפקט שלו נבנה בהדרגה. תוצאת הטיפול היא עור בוהק ופחות יבש, עם הרבה פחות קמטוטים. התוצאה האופטימלית תיראה כחודשיים לאחר הטיפול. המראה נשמר לתקופה של בין 6-10 חודשים, כאשר טיפול נוסף לאחר 6 חודשים ישמור על האפקט".

פילינג - אידיאלי לביצוע בחורף

החורף הוא העונה האולטימטיבית לטיפוח העור ולהתמודדות עם הנזקים המצטברים כתוצאה מהחשיפה לשמש. ד"ר אקרמן ממליצה לנצל את המומנטום של העונה הקרה לביצוע טיפולים אסתטיים שמחייבים מניעת חשיפה לשמש. "הטיפול החורפי הקלאסי לעור הוא הפילינג (קילוף) הרפואי. יש דרגות שונות לפילינג: שטחי, בינוני או עמוק. אלה משקפות את עומק הקילוף כאשר בפילינג שטחי מקלפים מהשכבה העליונה (אפידרמיס), בפילינג בינוני כבר חודרים לשכבת השנייה (הדרמיס) ובפילינג עמוק פעולה מגיעים עד השכבה השלישית של העור (היפודרמיס).

- מדוע כדאי לעשות פילינג בחורף?

"פעולת הקילוף יוצרת מעין כוויה בעור. הפנים אדומות, רגישות ומגרדות יותר. כדאי להימנע ככל שניתן משהייה בשמש עת מבצעים אותה משתי סיבות: היא גם עשויה להזיק יותר לעור המקולף וגם תחושת הצריבה של השמש אינה נעימה לעור. לכן מומלץ לבצע טיפול מסוג זה בחורף כאשר - השמש מסתתרת מאחורי העננים וזו הזדמנות מצוינת להכין את הפנים לקראת האביב".

לייזר להעלמת פיגמנטציה או טיפול בקמטים

כיום קיימות טכנולוגיות רבות המבוססות על קרן אור או לייזר, המאפשרות לבצע קילוף של שכבות עור או כתמים. "לייזר מסוג CO2, מצליח לחורר את העור בצורה עדינה ומבוקרת ויוצר מעין תעלות קטנות שחודרות מהשכבה החיצונית של העור לתוך הדרמיס. הטיפול יגרום לפציעה עדינה ומבוקרת של העור ולחידושו. לאחר מכן יורגש שיפור משמעותי בקמטים. זהו טיפול שמהווה חלופה לפילינג הכימי העמוק. 

היתרון שלו הוא בפציעה העדינה, בהחלמה המהירה ובמינימום תופעות לוואי. מטפל מיומן משתמש במכשיר זה ובו זמנית מחדיר חומרים פעילים לתוך העור, כמו למשל, חומצה היאלורונית לעידוד ייצור הקולגן לטיפול בפיגמנטציה או בקמטים. כך נהנים בעצם מתהליך כפול בטיפול אחד: חירור שמחדש את העור והחדרת חומרים פעילים בהתאם לסוג העור או האפקט המבוקש".

ד"ר אקרמן מספרת כי רבים, במיוחד בישראל שטופת השמש, סובלים מכתמי שמש אשר הצטברו על העור במהלך השנים - בעיקר בפנים, במחשוף ובגב הידיים. "הכתמים הללו משווים לעור מראה עייף ומבוגר. טיפול 

פשוט ומהיר באמצעות קרני אור יכול להניב תוצאות מצוינות למשך שנים. עיקרון הטיפול הוא כזה: קרן האור יודעת 'לקרוא' את הפיגמנט שקיים בכתם ולכן האנרגיה מצטברת רק בכתמים וגורמת לפירוק שלהם מבלי לפגוע ולפצוע בעור שמסביבם. 

הטיפול קולט רק את הכתמים ואינו דורש החלמה, כיוון שאין פציעה ממש של העור. לבעיות פיגמנטציה שונות ניתן לשלב גם טיפולים שונים כמו גלי רדיו או טיקסל (TIXEL) - מכשיר לחידוש והצערת העור הפועל על חום - על מנת לשפר את תוצאת הטיפול".

לסיכום, החורף מהווה הזדמנות לטיפולים אסתטיים לריענון עור הפנים והגוף. קיימות מגוון טכנולוגיות ייחודיות להזנת העור בלחות וכן לטשטוש פיגמנטציה והתחדשות העור, כך שניתן לנצל את העונה הקרה להשגת מראה חיוני לקראת הקיץ.


עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
רח' ז'בוטינסקי וצומת גליל-ים ייפתחו מחדש
דרך פתוחה לגוש דן
דרך פתוחה לגוש דן
מנהל ביס ברנר: יורי קד
חמישה מנהלי בתי ספר חדשים בהרצליה
רכבי קרוסאובר מול רכבי שטח
רכבי קרוסאובר מול רכבי שטח
ענף של עץ קרס על רכב – העירייה תפצה באלפי שקלים
"יצרו קמפיין על הדתה שלא קיימת"
"תוכנית הסניורים" של יובל לוי
אשה כבת 75 נהרגה לאחר שמשאית פגעה בה בעיר רמלה
אשה נהרגה מפגיעת משאית ברמלה