5 טיפים לבחירת קבלן לניסור בטון במרכז

עבודות בטון מיוחדות כוללות מגוון רב של תחומים כשהעיקריים והמבוקשים ביניהם הם שירותי ניסור וקידוח בטון. עניין זה אינו מפתיע אם מבינים שכל מבנה עשוי מאחוז גבוה של בטון וכדי לשבור או לקדוח אותו בזמן שיפוצים ובנייה, יש צורך בבעל מקצוע מיומן שעובד עם כלים שמתאימים לכך.

כתב לוקאל 17/02/2019
עבודות בטון מיוחדות
צילום:upslash

 

נשאלת השאלה מה עושים כשצריכים לנסר בטון או אפילו לבצע קידוח פשוט, האם כל קבלן לניסור וקידוח בטון יכול להתאים לכם? התשובה שלילית ובחירה נכונה לא רק שתבטיח לכם שירות יותר טוב, במקרים מסויימים היא אפילו יכולה להוזיל אותו בעשרות אחוזים.

מאחר שאין מדובר בשירות שמזמינים בכל יום, בחרנו להביא לכם את 5 העקרונות המרכזיים לבחירה של קבלן ניסור בטון שיבטיחו לכם בחירה נבונה ומשתלמת – לגזור ולשמור לשיפוץ או הבנייה הבאים.

בחרו קבלן במרכז הארץ – בעיקר בעבודות קטנות

מרבית הביקוש לעבודות ניסור או קידוח בטון נמצא במרכז הארץ. נתון זה אינו מפתיע בהתחשב בעובדה שמרבית המבנים נמצאים בגוש דן ושקצב הבנייה הגבוה ביותר מצוי במרכז הארץ.

אחת השיטות להוזיל את המחיר של העבודה היא לבחור בקבלן ניסור וקידוח בטון במרכז הארץ שמבצע מגוון עבודות. הסיבה לכך היא שהצעות המחיר שתקבלו כוללות מן הסתם גם את סמני ההגעה ולוגיסטיקה שקשורה בעבודה וככל שהקבלן קרוב יותר, כך העלויות הללו יקטנו ואתם עשויים לשלם פחות.

חשוב לציין שהדבר הזה נוגע בעיקר לעבודות קטנות שמסתכמות בכמה מאות שקלים וככל שנפח העבודה וסדר הגודל שלה עולים, כך החשיבות של מיקום בעל המקצוע ירק.

בחרו בקבלן שמתאים לסוג העבודה

עבודות קידוח וניסור בטון מאופיינות במגוון תתי עבודות ולצד עבודות מורכבות בסדר גודל ענק כמו בנייה של פרויקט הנדסי מורכב כגון גשר שמצריך קבלן ניסור וקידוח בטון, יש הרבה מאוד עבודות קטנות יותר כגון פתיחת דלת בקיר בטון או אפילו קידוח בטון לצורך התקנת מזגן.

חשוב להתאים את הקבלן לסוג העבודה כך שאם אתם מהנדסים או אדריכלים, חשוב שתקבלו שירות מחברת ניסור וקידוח גדולה, עם כלים שמתאימים לפרויקטים גדולים אך אם אתם רק צריכים לבצע עבודה קטנה כמו התקנת מזגן, בחרו בבעל מקצוע בסדר גודל המתאים.

בחירה בקבלן ניסור מתאים תבטיח לכם שתקבלו שירות טוב במחיר הגיוני.

אספו חוות דעת מלקוחות דומים אליכם

כמו עם כל בעל מקצוע, גם כשבוחרים בקבלן ניסור וקידוח בטון, כדאי מאוד לבחור בחברה מומלצת. מעבר לכך, בניסור וקידוח בטון אין מקום לפשרות וקבלן שאינו עובד עם הכלים המתאימים יכול שלא לבצע את העבודה לשביעות רצונכם וסדקים, שברים ותופעות לוואי דומות יכולות להתרחש די בקלות.

מעבר לכך, כדאי לעבוד עם חברה שירותית שתספק לכם יחס מקצועי ושירות הוגן והדרך היחידה להבטיח את זה היא לעשות את זה עוד לפני שבוחרים בקבלן.

השוו לפחות 3 הצעות מחיר

בעבודות של ניסור או קידוח בטון אין מחירון שמחייב את בעל המקצוע ולכן שונות המחירים מאוד גבוהה – לעתים קרובות ממש לא באופן מוצדק.

הדרך הטובה ביותר על מנת להבטיח שלא תשלמו מחיר מופקע, היא לערוך סקר מחירים בקרב קבלני ניסור וקידוח מומלצים כשכלל אצבע אומר שכאשר מדובר בעבודה קטנה מספיקות 3 הצעות אך בעבודות גדולות יותר, כדאי לבחור מספר גבוה של הצעות מחיר מהסיבה שהעלויות יהיו גבוהות באופן משמעותי.

בדקו ביטוח ורישיונות במידת הצורך

ניסור וקידוח בטון היא עבודה מסוכנת לעובדים, לסובבים ואפילו למבנה ולכן לפני שמתחילים בעבודה, צריך לבדוק האם יש צורך באישורי עבודה מיוחדים מקונסטרוקטור ומצד שני חשוב לוודא שלחברת הניסור וקידוח הבטון יש אישורים ורישיונות לביצוע העבודה ובכלל זה ביטוחים. דוגמאות לאישורים ורישיונות יכולות לבוא לידי ביטוי באישור לעבודות גובה, חללים סגורים וכדומה.

הכותב הוא משה מהחברה לניסור וקידוח בטון בישראל

 

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
שירות ההסעות העירוני בהרצליה בשבתות חוזר
קיץ על החוף
צעיר נרצח ביפו
זוכרים את נופלי צוק איתן
זוכרים את נופלי "צוק איתן"
אחלה פינאלה
סגרו מעגל
הוגשו התנגדויות לתוכנית השימור של עיריית הרצליה
מעל 1,000 רצים נרשמו למרוץ הלילה של שדרות ושער הנגב
גן ילדים בראשון לציון
30 מיגוניות לגני הילדים בראשל"צ