מה הצבע השולט ב - 2019 ?

אז מהם הצבעים הטרנדיים בעיצוב לשנה הקרובה? צבעים מעושנים ועמוקים, שיש בהם הרבה רוגע.

כתב לוקאל 18/02/2019
 צבעים מעושנים ועמוקים
צילום : BG Paint

חברת Pantone הבינלאומית הכריזה בסוף 2018 על Living Coral – שילוב הצבעים ורוד וכתום בהשראת שוניות האלמוגים – כצבע השנה של 2019 והוא אכן בשורה מאירת עיניים, בייחוד בתקופה שבה שולטים שחור, לבן ואפור.

האם הבחירה הנועזת בצבע בוהק ודומיננטי תצדיק את עצמה ותלווה אותנו בעיצוב הפנים בשנה הקרובה? עוד מוקדם לקבוע, בייחוד כי מסתמן שהצבעים הבולטים של חברות הצבע לשנת 2019 נוטים לגוונים מעושנים ועמוקים יותר, שנחשבים פחות מעוררים ופחות תוססים. הרכבנו בעזרת כל התחזיות את רשימת 10 הצבעים של שנת 2019, את כולם תמצאו במניפה העדכנית של BG Paint.

הצבעים שמככבים בחלק הימני במניפת הצבעים החדשנית של BG Paint, הכוללת 556 גוונים, הם אלו שייכנסו לבתים שלנו, ולא מעט מהצבעים שנבחרו מתאפיינים ברצון לשמור על הסביבה, להתחבר לטבע ולהרגיש עטופים בבית. אז אלו הצבעים שנרצה בסביבה שלנו:

10 הצבעים של 2019

אפור חיוור

חברת הצבעים Benjamin Moore בחרה בגוון מרגיע וטבעי בשם Metropolitan. זהו אפור בהיר, הרמוני, רגוע ואלגנטי. זהו צבע נפלא לרקע של חללים שלמים ולא רק בנגיעות.

טרקוטה בהירה

הכמיהה לטבע מסבירה את הצבע הנבחר של חברת Sherwin Williams לצבע השנה המכונה Carven Clay. זהו גוון אדמה ממשפחת הטרקוטה והחימר, צבע חם וטבעי.

חימר בהיר

חימר בהיר -Soft Clay- שייך למשפחת הטרקוטה והאדמה, משלים את צבע השנה שלSherwin Williams לשנת 2019 ונמצא על אותו רצף גוונים משלים. החימר הבהיר משלב חום וכתום בגוון בהיר המשווה לו מראה קליל ורך. החימר הבהיר משרה תחושת חופש, מרחב ושקט.

כחול עמוק

חברות בינלאומיות מובילות כמו Behr ו-PPG בחרו לשנת 2019 גוונים כחולים עמוקים, עם נטייה לטורקיז או לירוק עמוק. הטרנד ולוגית נתלי יצחקוב, העומדת בראש סוכנות The Visionary לחיזוי טרנדים, ניבאה כי מ-2019 הצבע הכחול העמוק (למשל Petroleum blue של Pantone) ילווה אותנו. מדובר בשילוב של כחול כהה וטורקיז והוא חלק מהפלטה העמוקה והמעושנת, ויש לו נוכחות דרמטית בחלל.

חרדל

חרדל, קרוב משפחה של הצהוב האהוב מהווה תוספת חמה וקלילה למראה הבית. חרדל עמוק נבחר על ידי חברת PPG כאחד הצבעים המובילים לשנת 2019 והוא נקרא אצלה Bronze Eucalyptus.

החרדל שהוא צהוב מעושן הנוטה לזהב מתחבר למגמות בולטות בעיצוב המגמה האקלקטית ועיצוב בסגנון בוהו-שיק, כל אלו לצד העיצוב הנורדי שגם בו יש שימוש בחרדל כצבע מוביל ומשמעותי.

ירוק עמוק

ירוק עמוק מכונה Dark green אוNight Watch  נבחר כצבע השנה של חברת PPG Paints. בדומה לכחול עמוק, גם הירוק טרנדי ופופולרי בזכות הכמיהה לטבע והאימוץ של הצבעוניות הנורדית. הצבע מכונה גם Hunter Green המזכיר את היער הצפוף שבו צדים הציידים באירופה. אנחנו לא ממליצים חלילה לצוד אף חיה, אבל בהחלט אפשר לצוד קיר כוח המשרה רוגע וחום בעזרת צבע ירוק מעושן.

ורוד חיוור

הוורוד החיוור, הבהיר, התמים והרך מלווה אותנו כבר כמה שנים וימשיך ללוות אותנו. הוא מהווה אתנחתא קלילה לצבעים המעושנים והעמוקים, כך לפחות טוענים במגזין העיצוב elle decor. ורוד חיוור מתאים לשלל סגנונות בשל יכולתו להיות נטרלי ולהשתלב היטב לצד מנעד רחב של צבעים ממשפחות שונות.

אפור כהה

האפורים, בדומה לוורודים, מלווים אותנו כבר תקופה ארוכה וילוו אותנו גם בשנת 2019. הזיקה לבטון ולאורח חיים אורבני מוביל לשילוב גוונים של אפור בבית, מאפור בהיר שמוזכר בתחילת הכתבה ועד אפור כהה הנוטה לשחור. חברת Benjamin Moore מכנה את האפור הכהה שלה בשם Black Panther. אפור כהה נחשב על שמני ואוניברסלי והוא משתלב בשלל סגנונות. גווני אפור מככבים בגדול גם במניפת הצבעים של BG Paintבשל הפופולריות שלהם בארץ. גווני האפור כולם משרים שקט ואיפוק.

לבן

לבן צח ונקי - בי ג'י סופר וויט – הוא צבע אהוב ופופולרי שמתאים כמעט לכל בית ולכל חלל. לבן מהווה בסיס נטרלי ונעים לבתים צבעוניים ואקלקטיים. בשנים האחרונות חוזרים ללבן הצח בלי שמץ של גוון צהוב, אפור, קפה, שמנת ועוד.

שחור

אם בעבר נחשב השחור לטאבו בעיצוב פנים, בטח ובטח הוא לא כיכב על גבי הקירות, היום אין מסעדה, מלון בוטיק או בית טרנדי שאין בו שחור. כמו בלבן, גם בשחור יש מנעד של גוונים ובמניפה של BG Bond יש לא פחות מארבעה גוונים של שחור וכמה גוונים אפור כהה מאוד הנוטה לשחור. צבע שחור הוא דרמטי, מתוחכם, אלגנטי, טרנדי ועדכני. אין ספק כי 2019 הולכת להיות שנה של שחור בעיצוב ועיצוב בשחור.

אז מכל 10 הצבעים המובילים לשנת 2019, מה תכניסו הביתה? אולי יותר מכל שינוי עיצובי אחר, יש לצבעיכולת לשנות המראה בחלל בקלות ובזול. כדי לעשות שינוי עיצובי לא חייבים לשבור קירות, להחליף את כל הרהיטים ולבזבז הון כי צבע או שניים על הקיר ירעננו את כל המראה.

 

 

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
ניצחון שני בדרבי
מאות יח"ד במסגרת פינוי-בינוי
הרוג בתאונה בדרום
מרכז לאונקולוגיה נחנך ב"סורוקה"
חשד: תושב ת"א תקף מאבטח בבת ים
התחדשות עירונית בשכונת עג'מי ביפו
הרוג בתאונה בכניסה לניר בנים
גידלו סמים בדירה