״גילויי האנטישמיות הם עלבון לעם היהודי ולכלל האנושות״

נשיא המדינה לנשיא צרפת: ״השבוע חזינו בגילויי אנטישמיות נוראים ומטרידים המהווים עלבון לעם היהודי, לרפובליקה הצרפתית ולכלל האנושות״.

כתב לוקאל 20/02/2019
גילויי האנטישמיות הם עלבון לעם היהודי ולכלל האנושות
iclipart

על רקע גל האירועים האנטישמיים באירופה ובצרפת בפרט, שיגר נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין היום, יום רביעי, ט"ו אדר א', 20 בפברואר, אגרת דחופה אל הנשיא עמנואל מקרון בה הביע דאגה מהמצב והערכה לפועלו.

בדבריו כתב הנשיא: ״אני כותב לך ידידי גם ברמה האישית וגם בשם מדינת ישראל, כדי להביע את הערכתי לביקורך אמש בבית העלמין היהודי ב-Quatzenheim ובאנדרטת השואה בפריז. חילול הקברים היהודיים עם סמלים ניאו-נאצים, מהווה תזכורת מטלטלת לנוכחותה של האנטישמיות. לצערי, זהו לא מקרה בודד. רק השבוע חזינו בגילויי אנטישמיות נוספים, נוראים ומטרידים המהווים עלבון לעם היהודי, לרפובליקה הצרפתית ולכלל האנושות. בזמנים שכאלה דרושה מנהיגות חזקה וברורה, כפי שראיתי אצלך כשנפגשנו במהלך ביקורי בצרפת בחודש האחרון. פעולותיך, כמו גם דברייך, מהווים הוכחה ברורה להתחייבותך למאבק נגד האנטישמיות. זהו מסר חשוב לאומה הצרפתית ולקהילה היהודית המהווה חלק בלתי נפרד ממנה. אנו יכולים וחייבים להילחם בנגע הזה. יחד נתגבר על שנאה מכל סוג שהיא." 

לפני שעה קלה, שוחח הנשיא עם הפילוסוף הצרפתי פרופסור אלן פינקלקראוט, מהאינטלקטואלים הבולטים בצרפת, אשר חווה מתקפה אנטישמית אישית בימים האחרונים ברחובות פריז במסגרת מחאת ״האפודים הצהובים״, וביקש לחזק את ידיו ולהביע את תמיכתו בשם העם כולו.

״אני מבקש להביע את תמיכתי המלאה לאחר המתקפה הפוגענית והנפשעת שעברת,״ אמר הנשיא לפרופסור והוסיף: ״זוהי תזכורת מבעיתה לכך שאנטישמיות ואנטי-ישראליות צועדות לעיתים יד ביד ולא ניתן להפריד ביניהן. על העולם להאבק בתופעה ללא פשרות והרכנת ראש.״

עוד הוסיף הנשיא בשיחתם: ״שמעתי שהמפגינים קראו לך לחזור לתל-אביב. אני בטוח שאתה יודע שתל אביב היא מקום נהדר, אבל לנו אין ספק כי כל יהודי זכאי לחיות בכל מקום שיבחר.״ 

הנשיא הזמין את פינקלקראוט שהודה לו על השיחה מעומק הלב, לפגישה בירושלים בביקורו הבא בארץ.


עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
זוכרים את איציק
רדיו חזק
לראשונה: רובוט לקטיף פלפלים סלקטיבי
לראשונה: רובוט לקטיף פלפלים סלקטיבי
אישום: גנבה מוצרים ותקפה שוטרים
בטון במקום ירוק?
שר התחבורה ביקר בפ"ת
רוכב אופנוע נהרג סמוך לצומת אדם
גופת צעיר נמשתה מהכנרת
גופת צעיר נמשתה מהכנרת