מי צריך מעצבת פנים ומתי?

בנייה או שיפוצים לא עושים בכל יום ואם כבר בחרתם לבצע אותם, כדאי מאוד שתבצעו אותם כמו שצריך מאחר שבניית בית או שיפוץ באופן הנכון יכול להיות ההבדל בין הצלחה מהירה לבין כישלון.

כתב לוקאל 21/02/2019
מה התפקיד של מעצבי פנים
צילום: upslash

מדי יום צרכנים רבים מבצעים טעויות שבאות לידי ביטוי בהחל מתכנון לא נכון של הבית הן מבחינה עיצובית והן מבחינת ניצולת ועד לבעיות בהתנהלות מול בעלי המקצוע.

זה המקום שבו נכנסת לתמונה מעצב או מעצבת פנים שיכולים לעשות לכם סדר ולדאוג לכל מה שאתם פחות מבינים בו – החל מתכנון נכון של הדירה או הבית ועד לניהול בעלי המקצוע כך שכל מה שיישאר לכם הוא לקבל את המפתח לבית החדש שלכם.

אז אם חשבתם שמעצבי פנים רק באים כדי לומר לכם איך לעצב את הדירה – טעות בידכם. מדובר בתפקיד שיכול להפוך את הבית שלכם לא רק להרבה יותר יפה אלא גם ליותר שימושי – וכן, לעתים קרובות הם יכולים לחסוך לכם כסף – והרבה!

מה התפקיד של מעצבי פנים

כאמור, בניגוד לדעה הרווחת, תפקידם של מעצבי פנים אינו מסתכם רק בעיצוב אופנתי של הבית שלכם ולמען האמת, עיצוב פנים הוא הרבה יותר מבחירת הצבע של הקירות או הספה לסלון. לא שזה לא חשוב אך מעצבת פנים טובה תעזור לכם להוציא את המקסימום מהבית לרבות תכנון נכון שבו כל החלל מנוצל באופן המיטבי וכל זה באופן שמשקף את הטעם האישי שלכם.

מדובר במטרות מאוד רחבות ועל מנת להשיג אותן יש צורך בנקיטה של מגוון פעולות כמו בחירת בעלי מקצוע מומלצים, התנהלות מולם ואף בחירה ורכישה של מרכיבים שונים כגון ריצוף, כלים סניטריים ועוד.

אלה מגוון פעולות שצורכות זמן רב, שדורשות ידע ועולות הרבה כסף ואילו אתם הייתם צריכים לבצע את כולן לבדכם, לבטח הייתם זקוקים לימי חופש מהעבודה וספק אם הייתם יכולים לנהל את הפרויקט באופן מקצועי.

לעומת זאת, מעצבת פנים מומלצת תבצע עבורכם את כל הפעולות הללו ותסיר מכם את הדאגות שמרבית בעלי הדירות שעורכים שיפוץ צריכים להתמודד איתן.

כמה עולה מעצבת פנים?

המחיר של מעצבת פנים משתנה ונגזר מאופי השירות שאתם מקבלים, היקף הפרויקט והוותק של המעצבת.

באופן כללי אפשר לומר ששונות המחירים עשויה להגיע לעשרות אחוזים ויותר. האם זה מוצדק? לא תמיד ובהחלט אפשר לשכור מעצבת פנים מעולה במחיר הגיוני אך כדי לעשות את זה חשוב לדבוק בכמה נקודות שיעזרו לכם לבצע את הבחירה הנכונה.

איך לבחור מעצבת פנים?

בחירת מעצבת פנים צריכה להתבסס על הרציונל וגם על הרגש מפני שמצד אחד מדובר במקום מגורים שצריך לשמש אתכם באופן הנכון ביותר בחיי היום יום ומצד שני אנו מעוניינים שהמקום יהיה מעוצב בטעם שלנו ויהפוך את השהייה לנעימה.

לכן החשיבות של הבחירה שלכם מאוד גבוהה וכדי לעשות אותה באופן מוצלח, כדאי בחור מעצבת פנים על פי הקריטריונים הבאים:

1.     מעצבת עם המלצות מלקוחות בעלי דירות דומות לדירה שלכם.

2.     צפו בתיק העבודות על מנת להבין אם הטעם שלה זהה לטעם שלכם.

3.     בדקו מה כולל השירות ואיך מתבצע הליווי והפיקוח על השיפוץ תוך שאיפה שלכם למעורבות מרבית של המעצבת.

איך מעצבת יכולה לחסוך לכם כסף

כשדברים נעשים באופן מקצועי הם יכולים להיות הרבה יותר זולים ובחירה במעצבת מומלצת היא דוגמה טובה לכך.

בחירה באנשי מקצוע איכותיים שיבצעו את העבודה באופן הנכון, עיצוב עדכני של הדירה, עמידה בלוחות הזמנים והנחות ברכישת חומרי גלם ואביזרים יכולים לחסוך לכם הן בעלויות והן מבחינת הזמן שדרוש לסיום השיפוץ או הבנייה.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
הסערה הרסה. התלמידים שיקמו
נשיא המדינה ביקר בגבול לבנון
הגיעו להתרשם
מי ישמור על העצים בכפר סבא?
פריצת דרך בחקר ההשמנה
השכמת ים לאזרחים הוותיקים
הרב דר מיכאל לייטמן
ליבי ליבכם
משפט בן חמו: בקרוב ייקבע מי ישב על כס השיפוט