שווים בקהילה

ראש מועצת פרדס חנה - כרכור מקדמת נגישות וייצוג מלא לבעלי צרכים מיוחדים במושבה

כתב לוקאל 21/02/2019
נגישות וייצוג מלא לבעלי צרכים מיוחדים
צילום באדיבות מועצת פרדס חנה - כרכור

לאחרונה נפגשו ראש המועצה, הגר פרי יגור,  וחבר המועצה, יו"ר ועדת תרבות, אומנות וספורט ומחזיק תיק לקידום בעלי צרכים מיוחדים, אבי אמתי, עם נציגי קהילה מכילה בישוב. בפגישה לקחו חלק כנציגי קהילה מכילה -יעל חנוכה, זיוה אלמוג, שירה איתן, רובין אנדראוס ורפי יומטוביאן.

נציגי הקהילה שיתפו את ראש המועצה ואת חבר המועצה אמתי בצרכים של הקהילה וזכו לאוזן קשבת ולנכונות לאמץ את תפיסת העולם המנחה את חברי הקהילה- קידום נגישות, העלאת  מודעות וסובלנות חברתית לשונה  ולאפשר היותם של בעלי צרכים מיוחדים חלק שותף ושווה בקהילה.

בפגישה הוחלט בין השאר על הקמת מתחם שקט באירועי יום העצמאות ולקידום מודעות לחשיבותה של  הנגישות גם בקרב העסקים המקומיים. חברי הקהילה הוזמנו לקחת חלק בוועדות המועצה השונות כנציגי ציבור כדי להעניק ייצוג שווה גם לקבוצה זו בקהילה. עוד עלו בפגישה בחינת נגישותם של מרחבים ציבוריים דוגמת פארקים ונכונות לייחס משקל בכל פרויקט עתידי גם לצרכי  בעלי מוגבלויות וצרכים מיוחדים כחלק מובנה וטבעי בהתנהלות המועצה.

יעד נוסף שהוצב במסגרת הפגישה הוא הכנסת תכנים ייעודיים המותאמים גם לבוגרים בעלי מוגבלויות באמצעות המתנ"ס וגופים נוספים ברשות.  בהמשך לפגישת ההיכרות  אותה הובילה ראש המועצה נערכה השבוע פגישת המשך עם חבר המועצה, אבי אמתי ונציגי הקהילה כחלק משותפות ארוכת טווח.

ראש המועצה, הגר פרי יגור, ציינה: "זוהי המועצה הראשונה בישוב בה הופקד חבר מועצה על טיפול בנושא חשוב זה -בעלי צרכים מיוחדים , החלטתי זו נבעה מתפיסה קהילתית וחברתית רחבה שלי ושל הנהלת המועצה אשר רואה ומעניקה מקום לכל הקבוצות באוכלוסייה בהן מאות משפחות מהישוב, להן ילדים בעלי צרכים מיוחדים.  אנו באים בגישה המחבקת את חברי הקהילה המכילה ובנכונות לחבור יחד למען המטרה החשובה- לאפשר לבעלי צרכים מיוחדים להיות חלק שווה, טבעי ובלתי נפרד מהקהילה המקומית. אני מאמינה כי השותפות וראיית  הקהילה על כל חלקיה צריכה לבוא לידי ביטוי בכל התחומים-באירועים, בחינוך, בתרבות הפנאי ועוד, ומשום כך ביקשנו כי יהיה ייצוג לבעלי צרכים מיוחדים בכל הוועדות. יש לנו הזכות להוביל יחד עם חברי קהילה מכילה ועם הקהילה המקומית אפיק חדש של שותפות, של סובלנות וקבלה חברתית, ממנה נרוויח כולנו." 

חבר המועצה, אבי אמתי: " נפגשתי עם נציגי קהילה מכילה ב-2 כובעי הציבוריים- כיו"ר ועדת אירועים, תרבות וספורט וכמחזיק תיק לקידום בעלי צרכים מיוחדים בקהילה. הפגישה נערכה במטרה לייצר ערוץ פתוח של נציגי הקהילה עם הנהלת הרשות ולעשות את המיטב כדי לספק לבעלי צרכים מיוחדים בקהילה תמיכה וסיוע ומעבר לכך, נקודת פתיחה שווה להתנהלות עצמאית בחיי היום יום ולהיותם חלק אינטגרלי פה בקהילה הרב גונית שלנו. לשמחתי, יש לנו קהילה נפלאה פה בישוב והנכונות להתגייס לטובת מטרה זו הן מצד הנהלת הרשות והן במגזר הפרטי היא גבוהה. המושג קהילה  מכילה מבטא היטב את עומק הקבלה שיש פה בישוב כלפי השונה- אם פיזית ואם בתפיסת עולם, וזהו כר פורה לשיתופי פעולה וליוזמות פורצות דרך גם בנושא חשוב זה. "

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
אירוע בטיחותי חמור סמוך לתחנת הרכבת בכפס
אירוע בטיחותי חמור סמוך לתחנת הרכבת בכפ"ס
עברנו את הקיץ בשלום
החניון המהיר של פנגו מתרחב
החניון המהיר של פנגו מתרחב
פצוע ממסור דיסק בצפון
פצועה ממסור דיסק בצפון
חשד: גנב ציוד משרדי בכ - 1.8 מיליון שקל
מאיה כץ. עלייה מיותרת
הארנונה בהרצליה תעלה ב-2.58%
מהפכה דיגיטלית
קיץ מוזיקלי בפארק האחים אסנר
אירועי יולי מוסיקלי בפארק האקולוגי הוד השרון