שבוע הטבע העירוני בתל אביב

החברה להגנת הטבע מציגה: שבוע הטבע העירוני בתל אביב - אירועים ציבוריים בדגש על טבע עירוני, ללא תשלום. הציבור מוזמן!

כתב לוקאל 24/02/2019
שבוע הטבע העירוני של החברה להגנת הטבע
iclipart

ברחבי הארץ - ממעלות בצפון ועד אילת בדרום - יתקיימו כ-65 אירועים במסגרת "שבוע הטבע העירוני של החברה להגנת הטבע". 
בחברה להגנת הטבע מסבירים כי טבע עירוני הוא מושג חדש יחסית בנוף המקומי. בערים רבות באירופה ובאמריקה מוקצים שטחים נרחבים לשיקום ושימור מערכות טבעיות בגבולות העיר, בשל יתרונם הרב. מעבר לעלויות האחזקה הנמוכות, הם משמשים למיתון מפגעים סביבתיים, ממצבים את דמותה של העיר וכמובן, משמשים לפעילויות חינוך ופנאי לתושבי הערים.
מטרתו של אתר טבע עירוני, מעבר לשימור משאבי טבע, היא יצירת מקום בו ציבור רחב יכול לפגוש, בקרבת מקום מגוריו, את משאבי הטבע המיוחדים לעירו בצורה זמינה, זולה ומיידית. אתרי טבע עירוני מפתחים מעורבות קהילתית בכל תחומי העשייה באתר: השתלבות במחקרים, בפעילות החינוכית, בפעילויות פנאי ואפילו אחזקת האתר עצמו.
"שטחים פתוחים וטבעיים הם חלק בלתי נפרד מן העיר ומתהליכי התכנון שבה, ויש לשלב אתרי טבע עירוניים ברקמה העירונית. מעל 90 אחוזים מתושבי ישראל חיים בערים וסביבן. שטחי הטבע בתוך העיר ובסביבתה שומרים על המערכת הטבעית, משפרים את איכות האוויר והקרקע ואיכות החיים ומאפשרים לנו מגע ישיר ובלתי אמצעי עם הטבע, ומקום נופש ופנאי קרוב לבית. החברה להגנת הטבע שמה לה למטרה להעלות למודעות הציבור ולמקבלי ההחלטות את החשיבות שבשמירה על ערכי הטבע העירוני. באמצעות היחידות  העירוניות שלנו, בערים הגדולות ובמקומות נוספים ברחבי הארץ, אנו מקיימים במיוחד בשבוע זה מגוון גדול של סיורים ופעילויות עבור כלל התושבים לפי האזור. לפרטים על הפעילות באזורכם התעדכנו באתר החברה", אומרת פזית שביד-שייט, מנהלת תחום קהילות ופעילות עירונית בחברה להגנת הטבע.

להלן רשימת האירועים :

2.3 – יום שבת שעות 10:00-12:00 – סיור בתשלום  "מי בא לבריכה" מסלול קצר  - הכרות עם בריכות החורף  - בית גידול בסכנת הכחדה.  נתמקד ב-4 בריכות חורף הנמצאות בסמיכות זו לזו תחום חולון ותל אביב. במהלך הסיור המדריך ידגום ממי הבריכה והמשתתפים יוכלו להסתכל במיקרוסקופ  על מגוון היצורים החיים במים

מקום מפגש:  חולון - משרד הרישוי, בכניסה לאתר הבריכות מאחורי משרד הרישוי

 
9.3 – יום שבת 10:00-12:00 הפנינג סיורים בתל מיכל (ללא תשלום)

קהילת ת"א-יפו והסביבה חוגגת את שבוע טבע עירוני בתל מיכל שבהרצליה. תל מיכל הוא גבעת כורכר שנישאת מעל המרינה של הרצליה, ויש עליה ממצאים ארכיאולוגיים מכמה תקופות, שלולית חורף מאוד ערכית ושפע של מיני בעלי חיים וצמחים האופיינים לבתי גידול של כורכר ושל חמרה. תוכנית בנייה גדולה מתוכננת במקום, במסגרת תוכנית חוף התכלת.

באירוע הקרוב נקיים הפנינג, כמו בכל שנה, ובו סיורי טבע וארכיאולוגיה, עמדה להיכרות עם שלולית החורף, סדנאות ופעילויות לילדים והסברים על תוכניות הבנייה במקום.

האירוע יתקיים יחד עם חוגי הסיירות של החברה להגנת הטבע.

מתאים למשפחות ולמבוגרים.

מקום המפגש: כניסה לתל מיכל: מרחוב אבא אבן, ליד תחנת השאיבה. (חניה ממול, הכניסה מרחוב וינגייט). ציוד נדרש: נעלי הליכה, מים, כובע.

 

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
 העירייה סירבה לאשר ליש עתיד להקים סוכה ציבורית בעיר
העירייה סירבה לאשר ל"יש עתיד" להקים סוכה ציבורית בעיר
אבנר יאור התפטר במפתיע מעירוני רעננה
חדש: השאלת כסאות גלגלים בביה"ח "מאיר"
מפגש נשיאותי
עוד אייל באום. צורך קיומי
הסוף לפרויקט תמ"א 38 ברמת השרון?
צעיר במצב קריטי לאחר שטבע באילת
ועד הגנים מתנגד לשינויים שמתכננת העירייה בהפעלת גני היול"א
מוחים נגד יוקר המחיה