פרגולה נגד גשם - פתרונות הצללה המתאימים לכל עונות השנה

במרבית הבתים בישראל ניתן למצוא פרגולות ופתרונות הצללה למיניהם – ישראל היא מדינה שטופת שמש, ולאורך חלק גדול מן השנה קיים כאן צורך אמיתי בפתרונות הצללה אשר יאפשרו לנו ליהנות מחצר הבית, מהמרפסת ומהגינה

כתב לוקאל 25/02/2019
פתרונות הצללה המתאימים לכל עונות השנה
צילום: סקיי רופ

ניתן לומר כי למרות שהאקלים הישראלי מתאפיין בהרבה יותר ימים שמשיים וחמים, לאורך כמה חודשים טובים בסתיו ובחורף הישיבה בחוץ אינה מתאפשרת דווקא בגלל מזג אוויר קר וגשום. אנשים רבים מחפשים כיום אחר פתרונות הצללה אשר יאפשרו שימוש במרפסת, חצר או גינת הבית, לאורך כל השנה.

פרגולה נגד גשם - פרגולות אלומיניום

פתרון אשר הולך ותופס תאוצה בישראל בשנים האחרונות, ונותן מענה לימים שמשיים וגשומים גם יחד, הוא פרגולות אלומיניום. ניתן למצוא סוגים רבים ושונים של פרגולות אלומיניום כיום, אך לכולן מספר מאפיינים בסיסיים אשר הופכים פתרון זה לפופולארי ומשתלם כל כך. יתרונות אלו גלומים איכויות ובמאפיינים של האלומיניום כחומר – פרגולת אלומיניום עשויה מחומר קל יחסית, אך חזק ביותר, עמיד ויציב. האלומיניום אינו מחליד ולכן מושלם עבור מבנים המוצבים בחוץ וסופגים כמויות גדולות של לחות ומשקעים לאורך השנה, וכו' – יתרונות אלו רבים ומובהקים, ובשנים האחרונות ענף פתרונות ההצללה בארץ ובעולם הולך יותר ויותר לכיוון זה.

משמעותם של המאפיינים הללו היא כי פרגולת אלומיניום היא למעשה פרגולה נגד גשם – בעוד אנו רגילים לקשר בין פרגולה לבין הגנה מהשמש, בפועל אין כל סיבה שפרגולת אלומיניום לא תגן גם מפני גשם. ואכן, ניתן למצוא כיום בארץ סוגים רבים ושונים של פרגולות אלומיניום אשר משמשות לאורך כל ימות השנה, ומעוצבות על מנת למנוע חדירה של גשם ומים מבעדן. זה נותן מענה גם לטל של הלילה אשר מצטבר לרוב באזורים נרחבים בארץ כמו מישור החוף והשפלה, טל אשר בקלות מרטיב את הכל ויכול להפוך את פינת הישיבה שלנו בחוץ לספוגה ובלתי אטרקטיבית בשעות הבוקר.

פרגולה חשמלית וסגירת חורף

חשוב להדגיש כי למרות שפרגולות אלומיניום מסוגלות, מעצם תכונותיו של החומר ממנו הן עשויות, לספק הגנה טובה גם מפני גשם, לחות ומשקעים נוספים, בפועל יש לוודא כאשר עושים פרגולה מסוג זה שהיא אכן מותאמת לכך. לא מספיק שהפרגולה תהיה עשויה מאלומיניום, עליה להיות בנויה גם על מנת להגן מפני גשם וכו'.פרגולה נגד גשם היא לרוב מעט סגורה ומוגנת יותר מאשר פרגולה "רגילה" אשר אמורה לספק הצללה בלבד. דוגמה טוב ה לכך היא פרגולת אלומיניום חשמלית – הכוונה לרוב היא לפרגולה המצוידת במנוע חשמלי קטן, באמצעותו ניתן לשלוט על שלבי הפרגולה, לפתוח ולסוגר אותם על מנת לספק הגנה חלקית או מלאה, לחסום את השמש/גשם המגיעים מזוויות וכיוונים שונים לאורך היום וכו'.

בענף פתרונות ההצללה ניתן למצוא כיום גם סוגים שונים של סגירות חורף – סגירות אלו באות להשמיש שטח מסוים בבית, במרפסת, בגינה, בבית העסק וכו', על מנת שניתן יהיה להשתמש בו גם בחורף ובימים הקרים והגשומים. קיימות כאמור סגירות חורף מסוגים שונים ומגוונים, כאשר חלקן הן פשוט פרגולות אלומיניום עליהן מוסיפים סגירה נוספת, על מנת שהאזור המקורה יהפוך ממש לחדר סגור לכל דבר ועניין, לפחות מבחינת האטימות לחדירה של מים והאפשרות לבודד את האזור ולחמם או למזג אותו.

ליהנות מכל העולמות

הסיבות לפופולאריות העולה של פתרונות הצללה המתאימים לכל עונות השנה, ושל פרגולות נגד גשם בפרט, הן ברורות – ישראל מתאפיינת באקלים ים תיכוני ממוזג, ולכן נמצאת בדיוק בקו התפר הדק שבין מדינות קרות במיוחד לבין מדינות סאב טרופיות וטרופיות. משמעות הדבר היא כי באזור זה קיים הפוטנציאל לנצל ולהשתמש בשטחים פתוחים למחצה לאורך כל ימות השנה. במדינות צפון אירופה או צפון אמריקה, לדוגמה, מרפסת פתוחה לא הייתה ניתנת לניצול לאורך מרבית ימות השנה, מפני שסגירת חורף או פרגולה אטומה המגנה מפני משקעים לא היו מספיקות. גם במדינות בעלות אקלים טרופי לא ניתן היה לנצל שטחים אלו ביעילות מרבית, שכן לאורך מרבית ימות השנה השמש היוקדת והלחות הגבוהה היו הופכות כל סגירה מסוג זה לסוג של חממה.

בישראל האקלים הממוזג מאפשר לנצל שטחים שכאלו, אותם  ניתן למצוא כמעט בכל בית ובכל מבנה (מרפסות, חצרות, גינות וכו'). לכן, סגירות חורף ופרגולות המגנות גם מפני גשם, ולא רק מפני שמש, פופולאריות כל כך.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
חשד: התחזה לרופא והזריק בוטוקס ללקוחותיו
בניגוד לחוק: הקלפי בבית רני לא הייתה מונגשת
אישום: סחר בסמים ואיים על קטין
מלאי תקווה
מלאי תקווה
עיריית הרצליה נערכת לחורף
מוצרי וישי
מנקים ומנקים את עור הפנים
"בואו להשתלב במשרות המובילות במשק"
הצהרת כוונות