העלמת מס בפיצרייה בגוש דן

במבצע ביקורת ניהול ספרים של מס הכנסה בגוש דן נמצא כי הכנסות בסכום של 356,591 ₪ בפיצרייה , נרשמו ביומן נסתר תחת הקטגוריה: "כספי ביטוח"

כתב לוקאל 25/02/2019
העלמת מס בפיצרייה בגוש דן
iclipart

בביקורת שנערכה בפיצרייה מצאו מבקרי מס הכנסה יומן בו נרשמו מידי יום ההכנסות של העסק וסווגו תחת הקטגוריה: "כספי ביטוח", בסכום של 356,591 ₪. המבקרים הנמרצים לא הססו ובדקו את הנתונים עם מנהלת החשבונות של העסק, שלא ידעה כלל על הכנסות אלו, והבהירה שלא נרשמו בספרי העסק  ומכאן שלא דווחו. בעל העסק מיהר לטעון בפני המבקרים: "אני רושם הכל, לא יודע למה אמרה זאת מנהלת החשבונות". חקירת המקרה  נמשכה במשרד השומה.

ביקורת זו ונוספות היו חלק מ-137 ביקורות בעסקים, שערך משרד פקיד שומה גוש דן,  בין היתר בערים רמת גן, בני ברק, גבעתיים וקריית אונו. מתוצאות המבצע עולה כי בקרב 17% מהעסקים שנבדקו, לא רשמו הכנסות כנדרש לפי החוק.

בעקבות מידע שהגיע ל"קו הצדק", ערכו המבקרים ביקורת במשרד עורך דין שקיבל 25,000 ₪ בהעברה בנקאית, אך לא רשם אותם בספרי העסק. עורך הדין לא נכח במשרד בעת הביקורת ומנהלת המשרד לא ידעה להסביר את פשר הדברים. מבדיקת חשבון הבנק של משרד עורך דין אחר, נמצא כי העברה בנקאית בסכום של 16,047 ₪ לא נרשמה בספרים. עורך הדין טען להגנתו: "התכוונתי לרשום, ההעברה היתה לפני יומיים ועדין לא הספקתי". בעל מאפייה הבטיח לבדוק מול רואה החשבון שלו מדוע כל ההכנסות מאשראי, שנמצאו ביום הביקורת, בסך 55,571 ₪ לא נרשמו בקופה או בספרי העסק. בכספת של חברה ליעוץ והדרכה נמצא צ'ק על סך 51,575 שלא תועד בספרי החברה. ההסבר שנתנו בעלי החברה: "זו המחאה שהעביר לנו משקיע ואני לא מבינה למה לא יצאה בגינה קבלה". במכון לקוסמטיקה נמצאו 3 צ'קים שטרם הופקדו ולא נרשמו כנדרש בספרי העסק. הקוסמטיקאית טענה שהתכוונה לרשום את הצ'קים בזמן הפקדתם בבנק.

פעילות הביקורת נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור  ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
שכנות לא טובה
שכנות לא טובה
אירועי חודש הענווה מעוררים סערה ציבורית
ראש מנהל החינוך התפטרה
חשד: גנב רכב של אחיו ויצא למסע של עבירות פליליות
מרעננה לארווויזיון?
חזויםר ללימודים בדרך הבריאה
חוזרים ללימודים בדרך הבריאה
פ"ת אומרת לא לאלימות כלפי נשים
העמותות נערכות לחלוקת חבילות מזון לראש השנה