פורמולה ייחודית יכולה לשפר ולהאיץ גדילה בקרב מתבגרים?

בימים אלו נבדקת הפורמולה במסגרת מחקר של המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז שניידר לרפואת ילדים

כתב לוקאל 25/02/2019
פרופ' משה פיליפ
צילום: פרטי

מומחי המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז שניידר לרפואת הילדים, ממשיכים במחקר להאצת גדילה במתבגרים, הבודק את השפעתה של פורמולה תזונתית ייחודית על גדילתם של מתבגרים בריאים ונמוכים. המחקר מתקיים לאור הצלחת המחקר הראשון שנערך בילדים, אשר מצא כי פורמולה ייחודית, הניתנת לילדים בריאים, נמוכים ורזים בגילאי 3 – 9  שנים במשך תקופה של שישה חודשים, שיפרה באופן משמעותי את קומתם ומשקלם, תוך שמירה על BMI (היחס בין משקל לגובה) תקין.

המחקר מיועד לילדות מעל גיל 9 וילדים מעל גיל 10, אשר גובהם ומשקלם נמצאים מתחת לאחוזון 10 וטרם החלו את תהליך ההתבגרות המינית, ללא חסר בהורמון גדילה וללא מחלת מעי. משתתפי המחקר יחולקו באופן אקראי לקבוצת מחקר וקבוצת ביקורת. במהלך ששת החודשים הראשונים, הילדים יטופלו בפורמולה המחקר או בפלצבו. במהלך ששת חודשי המחקר הבאים, כל הילדים יטופלו בפורמולת המחקר. מטרת המחקר היא להוכיח שהפורמולה הניתנת למתבגרים תאיץ את גדילתם לעומת מתבגרים שאינם מקבלים אותה. כל הילדים המשתתפים במחקר, יקבלו ללא תשלום את הפורמולה הייחודית. המחקר מאושר על ידי ועדת הלסינקי של מרכז שניידר לרפואת ילדים.

בראש צוות המחקר עומדים רופאים בכירים במרכז שניידר לרפואת ילדים: פרופ' משה פיליפ, מנהל המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת, ופרופ' רענן שמיר, מנהל המכון לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד, יחד עם פרופ' ליאורה לזר, רופאה בכירה במכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת בשניידר וד"ר מיכל יעקובוביץ'-גוון, דיאטנית וחוקרת במכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת בשניידר.

 

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
בראוניז עם גבינת ריקוטה
המתכון שיהפוך לכם את הוולנטיין למתוק יותר
חברי הנבחרת עם המאמן יוסי כהן
הגביע לתלמידי אמי"ת באר שבע
אופנוען נפצע בתאונה בכפ"ס
גינה לי, קהילתית
מאות צפויים להשתתף בטריאתלון בראשון לציון
מאות צפויים להשתתף בטריאתלון בראשון לציון
"מלכת השלג"
קניון סירקין פותח דוכן שכולו טוב TNX
דוכן שכולו טוב נפתח בקניון עופר סירקין
רשימה דתית שלישית ברעננה
רשימה דתית שלישית ברעננה