מה עושים עם תואר במדעי ההתנהגות?

היצע אפשרויות התעסוקה לאחר תואר ראשון במדעי ההתנהגות מגוון מכפי שנהוג לחשוב. עם זאת, קיים קשר ישיר בין תכני הלימודים והמשרות המבוקשות בשוק ולכן כדאי להכיר אותו. אז מאיפה מתחילים לחפש עבודה? הנה המדריך המלא

כתב לוקאל 06/03/2019
תואר במדעי ההתנהגות
צילום אילוסטרציה

תואר ראשון במדעי ההתנהגות מבוסס על מגוון רחב של נושאים ובהם פסיכולוגיה, תקשורת, אנתרופולוגיה ועוד. זהו תחום אינטר-דיסציפלינרי בו ניתן  לשלב בין עולמות התוכן השונים ובמטרה להבין את ההתנהגות האנושית. כתוצאה מכך, מדעי ההתנהגות הפכו לתחום לימודים מבוקש אצל צעירים ומבוגרים כאחד ובעזרתם אפשר להשתלב בקלות במקצועות ומסלולי קריירה שונים.

הנה למשל חלק מאפשרויות התעסוקה שמחכות לבוגרי התואר:

1. משאבי אנוש

חברות כוח אדם וחברות ייעוץ והשמה זקוקות לבוגרי תואר ראשון במדעי ההתנהגות. עבור אותן חברות, מומחים שיזהו את מידת ההתאמה של מועמדים למשרות מסוימות הם הכלי העיקרי ליצירת רווחים והכנסות. יתרה על כך, אנשים שמסיימים בהצלחה את התואר הראשון או השני במדעי ההתנהגות יכולים להגיש מועמדות למשרת מנהלי משאבי אנוש בחברות, תאגידים ומוסדות ציבוריים.

2. שיווק ופרסום

גם בתחום השיווק והפרסום מזהים כיום את הפוטנציאל של בוגרי תואר במדעי ההתנהגות. מבחינת חברות הפרסום והשיווק, בוגרי התואר הם אנשי מקצוע שאיתם אפשר להתייעץ מראש לגבי אחוזי ההצלחה של קמפיין מסוים לעומת קמפיין אחר. בהמשך, אותם מומחים להתנהגות אנושית אף מעורבים ביצירת מערכות של יחסי ציבור ואיסוף נתונים על קהלי יעד ולקוחות פוטנציאליים.

3. ייעוץ והדרכה

במישור תעסוקתי אחר ניתן למצוא את בוגרי התואר במדעי ההתנהגות משתלבים בתחומי הייעוץ וההדרכה. הם יכולים לעבוד בעמותות ציבוריות, בבתי ספר ובארגוני חינוך וגם להציע שירותי ייעוץ והדרכה באופן פרטני ולאחר פתיחת עסק עצמאי. התחום של ייעוץ והדרכה מתקדם בקצב מהיר ומומחים לפסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה זוכים בו למעמד מיוחד.

4. מוקדי שירות לקוחות

מי שמעדיף להתחיל את הקריירה במשרה פשוטה יותר יכול להשתמש ברקע שלו בתואר במדעי ההתנהגות על מנת להתקבל לעבודה במוקדי שירות לקוחות. כאן השכר ההתחלתי מעט נמוך אך אפשרויות הקידום רבות ומגוונות. בין היתר, ניתן להגיש מועמדות לעבודה במוקדי שירות לקוחות בכל רחבי הארץ ומהר מאוד להתקדם לתפקידי ניהול. בנוסף, בשירות הלקוחות משתמשים בידע שנצבר במהלך הלימודים ומקבלים הזדמנות ליישם אותו בשטח.

5. תואר שני בפסיכולוגיה

תואר ראשון במדעי ההתנהגות הוא התואר היחידי מלבד פסיכולוגיה שמאפשר לבוגריו להמשיך ללמוד לתואר שני בפסיכולוגיה בכל המגמות. המשמעות בפועל היא שבוגרי התואר יכולים להמשיך ללמוד פסיכולוגיה קלינית, פסיכולוגיה התפתחותית, פסיכולוגית חברתית ועוד ולאחר לימודי השלמה אף להציע את שירותיהם כפסיכולוגים מן השורה. כמו כן, זה המקום להזכיר שכמעט כל תחום לימודים לתואר שני בפקולטות למדעי החברה או הרוח פתוח בפני המחזיקים בתואר במדעי ההתנהגות.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
אוהדי כפר סבא בטירוף
משחק העונה
שגעון פורים  בחנות הכי סגולה בהרצליה
משנכנס סגול מרבין בשמחה
רוכב אופניים נהרג בתאונה
שנת החוגים בהוד השרון יצאה לדרך
בית הכנסת ישורון ברעננה
קהילת "ישורון" מבקשת לבנות בית כנסת חדש
חלליות לאיסוף פסולת אלקטרונית
ולד תומך בסער
ולד תומך בסער
יער אוסישקין  , מי יציל אותו?
מחלוקת בין שתי הערים תביא לסופו של יער אוסישקין הגוסס?