ביום ראשון הקרוב(10.3.19):שביתה של כלל עובדי מקצועות הבריאות בכל בתי החולים

כ-8,000 עובדים, בהם פיזיותרפיסטים, קלינאיות תקשורת, מרפאים בעיסוק ודיאטניות, יחלו ביום א' הקרוב בשביתה בכל הארץ , ברקע לצעדים: הפרת סיכומים שהושגו לפני למעלה מחצי שנה בנוגע להוספת תקנים ושיפור שכרם של העובדים , יו"ר האיגוד אלי גבאי במכתב חריף למשרדי האוצר, הבריאות ושירותי בריאות כללית: "תמימותם של עובדים מסורים ומקצועיים הנמצאים בתחתית סולם ההשתכרות נוצלה עד תום. אני קורא לכם לקחת אחריות ולפתור את המשבר לאלתר"

כתב לוקאל 06/03/2019
שביתה כללית של כל עובדי מערך מקצועות הבריאות
iclipart

ביום א' הקרוב (10.3) תחל שביתה כללית של כל עובדי מערך מקצועות הבריאות, בהם פיזיותרפיסטים, קלינאיות תקשורת, מרפאים בעיסוק ודיאטניות. השביתה תקיף כ-8,000 עובדים פארא-רפואיים בכל בתי החולים הממשלתיים, הציבורים והעירוניים, לרבות בתי החולים של שירותי בריאות כללית וכל המכונים והמרפאות בקהילה.

ברקע לצעדים הארגוניים הפרת סיכומים מתמשכת מצד משרדי האוצר והבריאות ושירותי בריאות כללית, בנוגע להוספת תקנים ושיפור שכרם העגום של עובדי הסקטור.

נזכיר כי בחודש מאי האחרון קיימו העובדים שביתה בת מספר ימים בדרישה לפתור את נושא תת-התקינה, המביא לעומס עבודה חריג ולהתרחבות של צורות העסקה פוגעניות, תוך פגיעה חמורה הן בעובדים והן באיכות השירות שניתן למטופלים. למרות הסיכומים שהביאו לסיומה של השביתה ודיונים רבים שנערכו מאז בין הצדדים, תוך נכונות נציגות העובדים לפתור את הסוגיה, לא נעשתה כל התקדמות ממשית מצד המעסיקים להסדיר את הנושא.

במכתב ששלח יו"ר איגוד עובדי מקצועות הבריאות בהסתדרות, אלי גבאי, למשרדי האוצר, הבריאות ולשירותי בריאות כללית, הדגיש גבאי כי על אף שהסיכומים בין הצדדים לא ייושמו עד עתה, התחייבות איגוד העובדים לשקט תעשייתי כובדה במלואה: "התאזרנו בסבלנות רבה ובאורך רוח אשר אין דומה לו ובניסיון אמיתי למנוע את המשבר. ההתעללות בעובדים אותם אני מייצג חייבת להיפסק, עובדים מסורים ומקצועיים אלו נמצאים בתחתית סולם ההשתכרות במדינת ישראל".

גבאי הוסיף כי: "למרות המצב העגום, התפשרנו במהלך המשא ומתן הן עם הכללית והן עם משרדי האוצר והבריאות על דרישותינו. לצערי הרב תמימותנו זו נוצלה עד תום על ידי המעסיקים. אני קורא לכם לקחת אחריות ולפתור את המשבר לאלתר. האיגוד מוכן להתכנס בכל שעה כדי לפתור את המשבר". 

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
המועדון החברתי במתנס אלי כהן ימשיך לפעול
תימשך פעילות המועדון החברתי במתנ"ס אלי כהן
ליאור זברג - מומחה נדלן
הלמ"ס: עלייה של 5% במכירת דירות
תאונות שמערכת בטיחות יכלה למנוע
תאונות שמערכת בטיחות יכלה למנוע
סכום כסף גדול נמצא בקרון הרכבת בתחנת רעננה מערב
סכום כסף גדול נמצא בקרון הרכבת בתחנת רעננה מערב
רדיו חזק
אופניים באילת
מיזם השכרת אופניים מגיע לאילת
תאונות בסמוך לקבר בנימין, עכשיו התיעוד
תאונות ליד קבר בנימין, עכשיו התיעוד
תושב הרצליה חשוד בתקיפת שוטר