מהם היתרונות של לימודי משפטים?

לימודי משפטים מרכזים מגוון רחב של יתרונות בתוך מסלול הכשרה שמתחיל בתואר ראשון, ממשיך בתואר שני וכולל גם בחירת קריירה בהתאמה אישית. רוצים ליהנות מכל מה שיש לו להציע? הנה המדריך המלא

כתב לוקאל 07/03/2019
לימודי משפטים נהנים מביקוש גבוה מצד סטודנטים
צילום אילוסטרציה

לימודי משפטים נהנים מביקוש גבוה מצד סטודנטים. גברים ונשים בטווח רחב של גילאים בוחרים להתחיל את השלב האקדמי בחיים שלהם עם לימודי תואר ראשון במשפטים, כאשר לצדם יש כאלה שמתאהבים בתחום וממשיכים למסלולי תואר שני במשפטים או אפילו דוקטורט. בין לבין, מסתבר שהתחום מגלם בתוכו גם יתרונות פרקטיים.

העבודה לאחר התואר

היתרון הבולט ביותר בלימודי משפטים בא לידי ביטוי במה שקורה אחרי התואר. בעזרת לימודי משפטים אפשר להשתלב במהירות בשוק העבודה וליהנות מביקוש גבוה לעבודה בתור שכירים. במקביל, יש כאלה שמנצלים את ההכשרה המקיפה על מנת להציע את שירותי עריכת הדין שלהם בתור עצמאיים.

בין אם תבחרו להגיש מועמדות למשרה מתגלמת או לפתוח עסק כעצמאיים, שירותי עריכת דין יאפשרו לכם לפנות לקהל יעד רחב. אנשים פרטיים, חברות וארגונים משתמשים על בסיס יום יומי בשירותי עריכת דין ולכן משתלם ללמוד אותם. מבחינת העבודה לאחר התואר, הוצאה חד פעמית על לימודי משפטים היא בגדר השקעה משתלמת לטווח הארוך.

אפשרויות קידום – בין הסקטור הפרטי והציבורי

עוד יתרון של לימודי משפטים מופיע כאשר צוברים מספיק ניסיון על מנת להציע מועמדות לתפקידי קידום. אפשרויות הקידום כוללות ניהול מחלקות משפטיות בתאגידים, הצטרפות לצוותים נבחרים בפרקליטות הציבורית או קידום בתוך הארגון עד לתפקידי הנהלה בכירים. כמו כן, אפשרויות הקידום כוללות גם את הסקטור הפרטי וגם את המגזר הציבורי ולכן תמיד יש לאן לשאוף.

הנושא של אפשרויות קידום מקבל אצל סטודנטים למשפטים עדיפות על פני יתרונות אחרים. נכון להיום, סטודנטים מעדיפים שיהיו להם אופציות כי רובם לא רוצים להתחייב רק למסלול אחד של קריירה אישית. כאן נכנסים לתמונה המאפיינים של משפטים כתחום לימודים דינאמי, גמיש וכמובן גלובאלי. למעשה, את הידע שרוכשים בתואר במשפטים אפשר ליישם בכל העולם ויחסית בקלות.

איזו נישה מתאימה לכם?

התמחות בתחום מסוים לא אמורה למנוע מכם להתנסות ולצבור מיומנות בנישות נוספות. מגוון הנישות שבהן אפשר לעבוד גדול בהשוואה לכל תחום אחר, בעיקר אם מביאים בחשבון את העובדה שהעולם מתנהל כמו כפר גלובאלי ושחוקים במדינות מסוימות משפיעים גם על מדינות אחרות. מבחינתכם, תואר ראשון או שני במשפטים הוא בדיוק הכלי שבעזרתו ניתן להרכיב מסלול מאתגר, מתגמל ומעניין לקריירה.

לסיכום, יש הרבה יתרונות בלימודי משפטים וכולם מקבלים ביטוי החל משלבי ההכשרה הראשוניים ועד בחירת ההתמחות. עורכי דין ואנשים עם רקע במשפטים מבוקשים בסקטור הפרטי והציבורי וכל מה שצריך לעשות על מנת לקחת חלק בהצלחה שלהם הוא לצבור את הידע הרלוונטי.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
נבחרת הכדורשת של רמת השרון. משתתפת באליפות הארצית
התחילו ברגל ימין
ראש העיר , משה פדלון במרוץ הרצליה
מרוץ הרצליה 2019 שבר את השיא הישראלי
נתפס "על חם"
הדרך למציאת חברת הובלה מומלצת במחיר זול
מעיין-כלו לוין. ליד הספרייה בגינה הציבורית
"זו לא שכונת פאר, זו לא שכונה של עוני"
"האירוע הזה היה בשביל קמיל"
לפרוח בהוד השרון
בטון במקום ירוק?