את לא לבד

טיפול אשפוזי בדיכאון אחרי לידה לכל המשפחה

כתב לוקאל 10/03/2019
סלון
צילום: עוזי אברהם

אחת ההתמודדיות הקשות בדיכאון אחרי לידה זו תחושת הלבד שעוטפת את האם. כשמדובר באבחון של דיכאון שדורש טיפול אשפוזי, הפחד מלעזוב את הילד או להתאשפז כשאין למטופלת סביבה תומכת הוא גורם מכריע בהחלטות טיפול .

בית מאזן תאנה במושב שדה צבי מציע אלטרנטיבה חדשה ואפקטיבית לטיפול בדיכאון אחרי לידה. אם המאובחנת בדיכאון אחר לידה יכולה להתאשפז יחד עם בן / בת זוגה והתינוק. הבית מציע למשפחות קומה פרטית עם מיטה זוגית, שירותים ומקלחת וכל התנאים לשהות משפחתית שנעה בין שבוע לשלושה שבועות. בנוסף, בבית נמצאת אם בית וצוות מקצועי שכולל פסיכאטר ועובדים סוציאליים 24/7.

לאחר אבחון של האם על ידי הפסיכאטר ד"ר רוברטו אומנסקי, עם ניסיון של מעל 30 שנה בתחום הוא בונה לה טיפול אישי בהתאם לצרכיה. בדרך כלל מדובר בטיפול תרופתי ופסיכותרפי שמשולב עם עשייה משמעותית בתחומים הבאים: חקלאות, חוגי מוזיקה ונגרות  וסדנאות נוספות שמותאמות באישי לצרכים של המטופלת .

האבא והילד יכולים להתנהל בבית כאילו הוא שלהם. יש סלון משפחתי גדול,מטבח רחב ידיים שמלא באוכל כל הזמן, מרפסות וחצר. האבא והילד משתתפים בחלק מהטיפול אבל הכי חשוב שהם לא נפרדים מהאם.

בית מאזן תאנה הוא חלופה לאשפוז פסיכאטרי לאנשים מעל  18 הסובלים ממשבר נפשי. מטרת הבית היא לתמוך באלו החווים משבר נפשי ולהעניק להם טיפול מותאם אישית יחד עם מסגרת חמה ותומכת ותנאים ברמה הגבוהה ביותר. הבית הוא למעשה וילה של כ-12 דונם בעלת 3 קומות, 8 חדרים פרטיים עם שירותיים ומקלחת, מרפסות רחבות ידיים וחווה חקלאית טיפולית.

על הטיפול אשפוזי לכל המשפחה אומר אומנסקי "החלום שלי הוא להקים מודל פסיאטרי שונה בארץ. אני מאמין שטיפול טוב מתאפשר כאשר שמים את האדם במרכז וכשהטיפול מתקיים בסביבה תומכת ומאפשרת בה המטופל הינו שותף מלא לתהליך. המטרה אינה לנתק את האדם מסביבתו המוכרת, אלא להוות המשך והרחבה שלה ולאפשר לבסוף חזרה טבעית אליה".

 

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
מנהלי יעלים לדורותיו
בית ספר "יעלים" חוגג 50
דר עמית הוכברג והילדה אלה תירוש. אבחנה מדויקת
"הדחיפות שבה שלחו אותנו למיון הייתה מצילת חיים"
מתכוננים לאזרחות
מתכוננים לאזרחות
כנס התנעה לתכניות ההמראה ברשויות המקומיות
הקשר בין פילוסופיה לאופנה
הקשר בין פילוסופיה לאופנה
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
"חשוב לי לקדם את העשייה הנשית בעיר"
שכונת ישגב בתל אביב מתחדשת