אין לי מושג במי לבחור בבחירות הקרובות...

תמי פלד חיון בטור אישי - נשף המסכות של של הפוליטיקה הישראלית

כתב לוקאל 17/03/2019
תמי פלד חיון
צילום: פרטי

באמת שאין לי מושג במי לבחור בבחירות הקרובות...


למען הגילוי הנאות , אציין, שבעבר הייתי מספר 29 ברשימת יש עתיד לכנסת, שהייתי מעריצה גדולה של שלי יחימוביץ, והיא זו שפקדה אותי למפלגת העבודה. מפלגה שנטשתי לאחר שהבנתי שהמפלגה איננה מרכז אלא נוטה שמאלה. בדעותיי,  אני שייכת למרכז ימינה, אני בעד שלום ובעד לחיות בארצנו. יש לי חברים ערבים אבל לא כאלה שגרים בקלקיליה.
הרעיון של גנץ די קסם לי,  ציפיתי שילך עם אורלי לוי, יעלון ואשכנזי, אולם ברגע שלפיד נכנס לתמונה – האפשרות מיד נפסלה.
כחלון ואורלי לוי, לפי הסקרים לא עוברים את אחוז החסימה ולכן לא אתבזבז עליהם. על מפלגות השמאל אין על מה לדבר.  - נשארו  המפלגות מהצד הימני – זהות, הימין החדש והליכוד...
ואני הדיוט שכמו כל עם ישראל  ניזונה מאמצעי התקשורת  שבארץ שלנו  ניחנה  באנומליה אינהרנטית – כזו  שהתקשורת הימנית מסומנת כתקשורת ימנית ולא צודקת ואילו התקשורת השמאלנית מסומנת כתקשורת אובייקטיבית.  הרושם הוא שמנהיגי הימין מקבלים יחס
V.I.Pשלילי בעיתונות . וזה, איך שלא תקראו את זה – הונאת הציבור וגנבת דעת.
לעומת זאת,  במציאות שבה 12 עיתונאים לשעבר מתמודדים בבחירות לכנסת, אף אחד לא רואה בעייה אתית במעבר בין עיתונות לפוליטיקה, תם עידן העיתונות האובייקטיבית, אין תקופת צינון לעיתונאים שעוברים מעיתונות לפוליטיקה. אמון הציבור בעיתונות נפגע, אבל למי אכפת...?!

התרשמותי, שבכל המפלגות, הקמפיינרים מנהלים את הקמפיין וגם את המועמד. המועמד הוא כמו בובת מריונטה –  המועמד מדבר בסיסמאות שמישהו אחר מכתיב לו, המצע של המפלגות עם הרבה הבטחות ברורות לרפורמות ותקציבים שלא מחזיקות מים...אהבתי את  קמפיין האצבע המשולשת, שמפורסם בחוצות הערים ומעביר מסר שאנחנו יודעים שלא סופרים אותנו, שהכל משחק, שכולם אותו דבר. הפוליטיקאים יגידו הכל כדי להיבחר  ואז יצביעו לנו בחזרה – באצבע משולשת.  

ואז אני שומעת  את שופט בית המשפט העליון בדימוס,יעקב טירקל, אומר  שהיועמ"ש מנדלבליטטעה כשהתעקש לפרסם את החלטותיו בתיקי נתניהו וציין שכתבי אישום רבים מסתיימים בזיכוי וקינח באמירה ברורה, שהתקשורת תוקפת את נתניהו בהתמדה... ועל זה הוסיף מרצה שלי -  פרופסור  בכיר למשפטים ואיש חכם מאוד בעיניי, שהגיב על תיקי נתניהו במעגה אחת "חארטה"!
וכאשר התעקשתי על כתב החשדות ענה נחרצות, "זה לא היה צריך להגיע לכדי חקירה"!
הרשעה חלוטה עדיין אין, 57 העמודים מבוססים על עבודת הדוברות של עד המדינה, ניר חפץ, (אגב, שכן שלי) תושב העיר רעננה.
תהרגו אותי, אבל אני לא מבינה, איך עד המדינה ניר חפץ קיבל חיסיון מלא...?! איך עד מדינה, שהוא עבריין  - יוצא נקי מבלי לקבל עונש בכלל...?!
נשארתי בלי תשובה ו-מ-ב-ו-ל-ב-ל-ת... לכו תבנו מדינה...

***הכתוב הינו טור דיעה אישית של הכותבת

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
פרויקט "אם בשבילך" בסכנת סגירה?
ניצול לרעה של הפטור ממעמ באילת
ניצול לרעה של הפטור ממע"מ באילת
'התקבלה הכרעה דמוקרטית'
אברהם טל לפני ההופעה
אברהם טל הופיע במסגרת פסטיבל גולדסטאר סאונד סיסטם 2019
אישום: פרץ לבית וגנב רכוש רב
תיכון רמון הוד השרון
במקום הראשון: תיכון רמון הוד השרון
"ביום שאחרי אנחנו מצווים לחשוב קדימה על רעננה"
סיורים מודרכים בעיר
חגיגות פסח בצפת