טיפים לבחירת מנשא נכון לתינוק

עונת האביב מתקרבת בצעדי ענק ומזג האוויר הנהדר קורץ למטיילים לצאת וליהנות מהפריחה

כתב לוקאל 17/03/2019
טיפים לבחירת מנשא נכון לתינוק
צילום: יח"צ חו"ל

עונת האביב היא שעתם היפה של המטיילים. מזג האוויר הנאה קורא למשפחות לצאת ולטייל ליהנות מהפריחה, מהנופים, ממזג האוויר המצוין ומזמן איכות יחד, אך מה עושים עם מי שאינו למד עוד ללכת? כיצד מטיילים עם תינוק? דחיפת עגלה בשבילים פתלתלים אינה אפשרית לכן מנשא לתינוק הוא הפתרון האידיאלי! מה גם שהוא ישמש אותנו אל תוך הקיץ ולאורך כל השנה בהתניידות כללית עם התינוק, בטיולים ובנסיעות.

לדברי ורד אורבך, מנכ"לית חברת פופון המייבאת את מנשאי ארגובייבי לישראל: " בילוי באוויר הצח, בטבע מרגיע לא רק את התינוק, אלא גם את ההורים. האוויר, הנוף, התנודות והתזוזה מספקים הנאה לכולם. חשוב להתאים את הנשיאה לתינוק ולשלב ההתפתחותי שלו. מנשא חייב להיות ארגונומי על מנת שלא יזיק לתינוק, נוח להורה לנשיאה ארוכה והכי חשוב – בטיחותי. טיול, שלא כמו הליכה בקניון, מחייב נשיאה יציבה עם מנשא שיחזיק בביטחה את התינוק גם בטיפוס, בירידות בשבילים תלולים יותר ובתנודות בלתי צפויות של ההורה. הילד חייב לשבת במנשא בצורה יציבה עם ראש וצוואר יציבים, ללא עומס מיותר ולפי השלב ההתפתחותי שלו. יש לשים לב וכשהתינוק מתעייף לא לשאת אותו עם פניו קדימה – גם כשהוא גדול, ולהחלייף תנוחה כך שיוכל להניח ראשו על ההורה הנושא".   

ורד אורבך מנדבת טיפים ועצות לבחירה נכונה של מנשא לתינוק 

(למה לשים לב בבואנו לבחור מנשא לתינוק): 

בריאות- חשוב לשים לב כי המנשא הוא ארגונומי –  בריאותי לירכיי התינוק  ומאושר ע"י אחד המכונים המורשים כגון המכון הבינלאומי לדיספלסיה. מנשא תינוק צריך להצטיין בנוחות מרבית ובטוח  לירכי התינוק ולהתפתחות תקינה של עמוד השדרה שלו. בחרו במנשא העומד בתקני הבטיחות הבינלאומיים למנשאי תינוקות .

נוחות- בחרו במנשא שבו המושב ניתן להתאמה לכל גיל (ללא צורך במתאם)   הכתפיות מרופדות וניתן ללכת בצורת איקס (מוצלבות), בשימוש במנשא נכון, בזכות חלוקת המשקל של התינוק, ההורה ירגיש תמיד מחצית ממשקל התינוק וגם זאת – על כתפיו ולא על עמוד השדרה.

גיל ומשקל הפעוט - חשוב להתחשב בגילו ומשקלו של הפעוט, על מנת לבחור את        

     המנשא הטוב ביותר . יש מנשאים שמיועדים מגיל לידה ועד גיל שנה ואחרים עד גיל    חמש ברכישת מנשא לתינוק שימו לב עד איזה גיל / משקל הוא מיועד. 

כיוון הפנים- תינוק קטן מומלץ לשאת מקדימה כשפניו להורה. יש מנשאים המיועדים לנשיאת התינוק עם הפנים כלפי ההורה ואחרים מיועדים לנשאית התינוק עם הפנים החוצה ויש כאלו לכל הכיוונים. עד גיל חצי שנה מומלץ לשאת את התינוק במנשא עם הפנים לכיוון ההורה על מנת להעניק ביטחון לתינוק בהמשך ניתן לשאת עם הפנים החוצה. ולתת לתינוק ליהנות מהנוף. בחירה במנשא עם הפנים לכל הכיוונים יכסה את כל האופציות.  

התאמה למזג האוויר הישראלי- מדינת ישראל היא מדינה חמה ולחה ברוב ימות השנה ולכן העדיפו מנשא אוורירי ונושם. מנשא המשלב רשת אוורירית בכל בד המנשא, המורידה את הטמפרטורה של התינוק וההורה ב 2-3 מעלות תהיה עדיפה על מנשא רגיל ותמנע הזעת יתר של ההורה והתינוק.   

אקססוריז- העדיפו מנשא שמגיע עם פאוץ', שניתן להרכיב ישירות עם המנשא ומתאים למפתחות, מוצץ, ארנק וכו. נוחות היא הדבר המרכזי בהתניידות עם התינוק ופאוץ' מחובר למנשא יבטל את הצורך לשאת תיק נוסף ויתרום לנוחות מרבית.   

הנקה- לאימהות המניקות מומלץ לבחור במנשא עם תמיכת ראש וצוואר מרופדת וכובע להגנה מהשמש ולפרטיות בהנקה. כך ניתן להניק את התינוק כשהוא בתוך המנשא ואין צורך בהיערכות מיוחדת.  

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
עתיד מבטיח
מדידות הקרינה באורט חולון תקינות
מדידות הקרינה באורט חולון תקינות
סערה בישיבת המועצה
טסים אל על ב"בת ים"
עונת הקרמבו יצאה לדרך
מפלגה חדשה קמה בישראל
עמק המעיינות
פסח 'חופשי יומי' בעמק המעיינות
פעילות עולים ומתגייסים ביו טכנולוגיה כללית באר טוביה
עולים ומתגייסים בחברת הביוטכנולוגיה BTG