כיצד מומלץ לקחת את הצעדים הראשונים בעולם יזמות הנדל"ן?

יזמות עסקית בכלל, ויזמות נדלן בפרט, הם תחומי עיסוק פופולאריים ומבוקשים מאוד בישראל ובעולם המערבי כולו

כתב לוקאל 18/03/2019
כיצד מומלץ לקחת את הצעדים הראשונים בעולם יזמות הנדל
צילום: pixabay

עולם הנדל"ן בארץ פעיל, שוקק חיים ונמצא במגמת צמיחה מואצת ומתמדת, וחלק בלתי מבוטל ממצב זה נוצר בזכות פעילותם של אינספור יזמים אמביציוזיים אשר עובדים ימים כלילות על מנת לרקום ולהוציא לפועל עסקאות נדל"ן שונות, בין אם מדובר בפרויקטים חדשים אשר מוקמים מאפס ובין אם שיפוץ מבנים קיימים, דוגמת פרויקטים מסוג תמ"א 38 אשר הפכו פופולאריים מאוד בישראל. בעוד מדובר בתחום עיסוק אטרקטיבי ומבוקש, מעניין להבין כיצד ניתן להיכנס לתחום זה ולהפוך ליזמי נדל"ן, גם אם במקור אנחנו מגיעים מתחומים שונים לחלוטין?

רכישת ידע רלבנטי, יצירת קשרים והתנסות מעשית

בדומה לתחומי עיסוק רבים אחרים, גם תחום כמו יזמות נדל"ן (אשר נחשב כיום למקצוע ותחום עיסוק לכל דבר ועניין) ניתן לנסות ולפרק לכמה גורמים בסיסיים, במטרה להבין כיצד להתמקצע ולהשתפר בכל אחד מהם בדרך להפוך ליזמי נדל"ן מצליחים.

בניגוד למה שרבים נוטים לחשוב, עולם יזמות הנדל"ן כולל הרבה מאוד מידע טכני ותיאורטי אותו חשוב להכיר על מנת לפעול בתחום וליהנות מסיכויי הצלחה גבוהים יחסית. אינספור חוקים ותקנות, טכניקות לניתוח השוק, היבטים משפטיים וכלכליים שונים ועוד – את כל אלו ניתן ורצוי מאוד ללמוד באופן אינטנסיבי על מנת להשיג יתרון על פני מתחרים ויזמים אחרים המנסים לפעול בתחום.

בנוסף, גם קשרים אישיים משחקים תפקיד משמעותי בעולם יזמות הנדלן. על מנת ליצור קשרים עם אנשי מפתח וגורמים שונים אשר ישתפו עמכם פעולה ויסכימו לקחת חלק בפרויקט שאתם מנסים ליזום, יש ליצור ולטפח כמה שיותר קשרים אישיים עם אנשים רלבנטיים במגוון התחומים הנכללים בעולם הנדל"ן.

גם כן בדומה לתחומים רבים אחרים, גורם בסיסי שלישי הוא התנסות מעשית. אין חכם כבעל ניסיון, ואין תחליף לניסיון ליזום ולהוציא לפועל מיזם משל עצמכם. זה כמובן לא קל או פשוט כאשר רק מתחילים לפעול בתחום, אך ישנן דרכים להתמודד עם אתגר זה.

המקום המושלם ליצירת התנאים הנדרשים – לימודי נדל"ן

את שלושת הגורמים הבסיסיים והחשובים אשר הוזכרו לעיל ניתן להשיג במידה מרובה דרך לימודי נדל"ן. ניתן למצוא כיום בארץ מגוון מסלולים שונים של לימודי נדל"ן, וחשוב מאוד לבחור בקורס נדל"ן גם ובעיקר על פי אופי המכללה או בית הספר המעבירים אותו. בית ספר מקצועי עם הרבה ניסיון בתחום, מורים וותיקים ומנוסים ורקורד של אינספור תלמידים מרוצים, יספק לכם סיכויי הצלחה עתידיים כיזמי נדל"ן גבוהים יותר משמעותית.

ברור מדוע קורס נדלן איכותי מספק לנו את הגורם הראשון – ידע רלבנטי. קורס זה מכיל את שלל הנושאים והמידע הרב הרלבנטיים עבור יזם הנדל"ן, וכולל למידה של טכניקות שונות לחיפוש מידע המגיע מן השוק וניתוחו, כך שבעצם התלמידים לומדים כיצד ללמוד בעצמם את השוק ולזהות בעצמם עסקאות פוטנציאליות אטרקטיביות.

גם בנוגע לגורם השני – יצירת קשרים אישיים, לימודי נדלן הם מקום טוב להתחיל בו – המורים בקורס נדלן יהיו לרוב אנשי נדלן מנוסים וותיקים עם לא מעט קשרים והיכרויות רלבנטיות בעולם זה. גם את התלמידים שלצדכם הרבה פעמים שווה ומשתלם להכיר ולהתיידד עימם – על יזם הנדל"ן להכיר ולשמור על קשרים טובים עם כמה שיותר אנשים וגורמים העוסקים בתחום זה.

אפילו התנסות מעשית ניתן להשיג במידה מסוימת במסגרת לימודי נדלן טובים – קורס נדל"ן המועבר בבית ספר מקצועי ואיכותי באמת כוללים לרוב גם פן מעשי מסוים, דוגמת מיזם או פרויקט אותו בונים ביחד במסגרת הקורס, במטרה לקבל תחושה מסוימת, וניסיון התחלתי ובסיסי מסוים, של אופי הפעולה כיזמי נדל"ן. 

כנסו עכשיו לאתר האקדמיה לפיננסים וצפו במגוון גדול של קורסים בתחום הפיננסים, לימודי שוק ההון, ביטוח ויזמות עסקית. 

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
שונית האלמוגים באילת גדלה
מתחם אביב: פחות חניות ויותר יחד
מתחם אביב: פחות חניות ויותר יח"ד
לזניה משגעת לקראת שבועות
לזניה משגעת לקראת שבועות
השחיינית אלה זהר בלשכת ראש העיר
השחיינית אלה זהר תחזור עם מדליה מדובאי?
צפת: שוקי אוחנה מתמודדות לראשות העירייה
צפת: שוקי אוחנה מתמודד לרה"ע
23 אלף יחידות דיור בדרך להתחדשות עירונית בירושלים
גילו הצטיינות
הכוח הנשי של רחובות