הטכנולוגיה המתקדמת בעולם בשימוש תעשייתי שוטף – חיתוך בלייזר

חיתוך בלייזר לוקח אותנו צעד קדימה בעזרת הטכנולוגיה המתקדמת

כתב לוקאל 19/03/2019
חיתוך בלייזר
pixabay

ההתפתחות הטכנולוגית המהירה, אשר נובעת באופן רציף מהתפתחותו המהירה לא פחות של המדע, באה לכדי ביטוי באופנים ובתחומים רבים ושונים בעולם. לעיתים היישום הטכנולוגי של פריצות דרך מדעיות הוא כמעט מיידי ולעיתים לוקחים כמה עשורים טובים עד שהטכנולוגיה מגיעה למיצוי משמעותי של פריצת דרך מדעית אשר הושגה בעבר.

במקרה של טכנולוגיית הלייזר מדובר במקרה השני – בעוד טכנולוגיה זו פותחה כבר באמצע המאה העשרים, יישומים רבים ושונים שלה עדיין מפותחים כיום. אחד התחומים בהם ניתן לראות בשנים האחרונות שימוש ניכר ונרחב בטכנולוגיית הלייזר הוא עולם הייצור והתעשייה, כאשר הכוונה כאן היא לתחום המכונה בפשטות – חיתוך בלייזר. מהו חיתוך בלייזר ומהם מאפייניו אשר הופכים אותו למתקדם, עדיף על פני שיטות אחרות ולכן גם נפוץ יותר ויותר?

חיתוך בלייזר של מגוון רחב של חומרי גלם

חיתוך בלייזר, כשמו כן הוא, מהווה שיטה לחיתוך של מגוון חומרים שונים, החל ממתכות מסוגים שונים ועד לעץ, פרספקס ואפילו זכוכית. כמובן שהצורך בחיתוך תעשייתי, מדויק ואיכותי הוא צורך מרכזי ונפוץ בעולם התעשייה והייצור, כאשר כמעט כל מוצר מיוצר כיום בתהליך הכולל ייצור של חלקים רבים ושונים, והרכבתם יחד. את החלקים השונים יש ליצר בצורה מדויקת ומהירה כמה שיותר, על מנת להגיע למוצרים ברמת איכות גבוהה ובעלויות ייצור נמוכות יחסית. שיטת החיתוך בלייזר משיגה בדיוק תוצאות אלו.

תהליך מהיר ומדויק המתאפיין בבלאי נמוך ורמת גימור אופטימאלית – חיתוך בלייזר

קרן לייזר היא בעצם קרן אור מרוכזת ביותר, באמצעותה ניתן לעשות דברים רבים ושונים, שלא ניתן להשיג באותה רמה על ידי טכנולוגיות אחרות. כאשר מיושמת טכנולוגיית הלייזר לתחום כמו חיתוך של חומרים, מתקבלים יתרונות משמעותיים כתוצאה ממאפייניה של אותה קרן אור מרוכזת ביותר.

בתור התחלה, רמת הדיוק של קרן הלייזר היא כמובן גבוהה ביותר, הרבה יותר מזו של סכינים ולהבים למיניהם, אשר שימשו בעבר כאמצעי העיקרי והמרכזי לחיתוך חומרים. רמת דיוק זו מאפשרת ליצור שבלונות וחלקים מפורטים ביותר, באופן מהימן עליו ניתן להסתמך במסגרת תהליך הייצור.

מלבד לרמת הדיוק האופטימאלית, שיטת החיתוך בלייזר מציעה מהירות חסרת תקדים, בטח ובטח ביחס לרמת הגימור והדיוק שהיא מציעה. זה נובע בעיקר מכך שמכונת החיתוך בלייזר מופעלת על ידי מחשב, אליו מוזנות תכניות החיתוך במדויקות כפי שהלקוח מעוניין בו. כאשר מחשב מוציא לפועל את התכנית שהוזנה אליו בשליטה מדויקת על מכונת החיתוך, וכאשר טכנולוגיית החיתוך עצמה מאפשרת רמת דיוק חסרת תקדים, התוצאה המתקבלת היא מוצרים מוגמרים ברמה הגבוהה ביותר, ובמהירות גבוהה גם כן. שני אלו מצטרפים יחדיו לכדי תהליך ייצור יעיל מאין כמוהו.

בכך טמונים יתרונותיה הרבים של שיטת החיתוך בלייזר, יתרונות אשר הופכים אותה לנפוצה ופופולארית יותר ויותר בעולם בכלל, ובישראל בפרט.


עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
חמודי בשניידר
המשטרה חויבה לפצות מפגין שנעצר
המשטרה חויבה לפצות מפגין שנעצר
העצמה קהילתית ועסקית
העצמה קהילתית ועסקית
החל מהחודש תושבי רעננה ישלמו יותר ארנונה
שירות ההסעות העירוני בהרצליה בשבתות חוזר
קיץ על החוף
תלמידי אמית טכנולוגי באשקלון
תאטרון עולה באשקלון
איך בוחרים אופניים?
סוכל ניסיון גניבת חול