מטיילים עם דני בר

טיפים לתכנון נכון לטיול משפחות ליער השחור בגרמניה

כתב לוקאל 19/03/2019
בירה רוטהאוז בלב היער השחור
צילום: דני בר

טיול משפחות ביער השחור – גרמניה

אחד היעדים היותר פופולאריים בשנים האחרונות בכלל, ולמשפחות ישראליות בפרט, הוא היער השחור שבגרמניה. טיול ביער השחור מצריך תכנון כי האזור, שגודלו כמחצית משטחה של מדינת ישראל, גדוש באטרקציות, אתרי בילוי, מוזיאונים, מתקני מים והקרם דה לה קרם – פארק אירופה.

איך להגיע ליער השחור

סביב היער השחור יש מספר אלטרנטיבות לטיסה. ממליץ רק טיסה ישירה למרות ההפרש במחיר - לא שווה את תוספת הזמן, הסיכון באיחור לטיסת ההמשך או בזבוז כסף בדיוטי פרי בזמן ההמתנה. שדות התעופה הרלוונטיים לפי סדר החשיבות והכדאיות: באזל, באדן-באדן, שטוטגרט, ממינגן, ציריך, מינכן ופרנקפורט.

ניידות ביער השחור

הדרך המועדפת והמומלצת היא ברכב. יש לשכור רכב מבעוד מועד, באחת מסוכנויות הרכב שבשדה התעופה. אם אתם בטיסת בוקר בחזרה, מומלץ לישון ע"י שדה התעופה באחד מבתי המלון שמספקים גם שירות הסעות (שאטל) מהמלון לשדה התעופה ולהחזיר הרכב בערב..

רישיון נהיגה בינלאומי

רבות מחברות השכרת הרכב, מציינות באותיות הקטנות, שלקוח שהוא לא תושב האחוד האירופאי, נדרש לרישיון נהיגה של ארץ המוצע ובנוסף "רישיון נהיגה בינלאומי" שהוא אישור ולא רישיון (International Driving Permit). מומלץ להוציא "רישיון בינלאומי" שעלותו זניחה.

מהירות נסיעה

בגרמניה כמו בגרמניה, המהירות המותרת בחוק מחייבת וכל סטייה תגרור קנס שישלח לכם לאחר שחברת השכרת הרכב תגבה גם עמלה של כ-20 יורו על מסירת שמכם למשטרה. הכללים המחייבים הם:

  • כביש מהיר Autobahn – במידה ומצויין תמרור 130 קמ"ש, זו המהירות המירבית באיחוד האירופאי אבל בגרמניה אין אכיפה על מהירות במקום בו ניתן לנסוע במהירות המקסימאלית. באותו כביש, יכולה להיות עקומה או עבודות בכביש, ויהיה תמרור של 120 קמ"ש – במהירות 121 קמ"ש תקבלו דו"ח. ראו הוזהרתם.
  • שטח עירוני – בכניסה לרבות מהעיירות ביער השחור, יש מצלמת רדאר מיד בכניסה שהמהירות המוגבלת היא בדר"כ 50 קמ"ש או פחות. גם נסיעה במהירות 51 קמ"ש במקום בו מותר 50 קמ"ש, יכולה לגרור קנס.

תכנון נכון לטיול שלנו ביער השחור

לאחר שבחרנו בטיסה הנכונה לנו (מחיר, נמל תעופה, שעות טיסה וכו'), ברכב הנכון לנו נותר לנו להיכנס לתכנון מפורט של המסלול. ברשת אפשר למצוא עשרות ומאות מסלולי טיול כאשר המשותף לכולם….זה המסלול שעשתה משפחת כהן או לוי או ישראל, אבל היא לא מכירה מה אפשר היה לעשות אחרת או מה עדיף לנו כמסלול. לאחר תכנון המסלול תחליטו ותבחרו את מקום הלינה – במיקום הנכון למסלול ובצורת האירוח הנכונה לכם.

איפה ללון

ביער השחור יש מבחר אפשרויות לינה בסגנונות שונים. אבל הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לבחור את מה רוצים לראות (אפרט בהמשך) ולפי הטיול יש לבחור את אזור הלינה ואת מקום הלינה.

  • אזור הלינה: רוב האתרים המוכרים והפופלאריים נמצאים באזור דרום היער השחור, ברדיוס של כשעת נסיעה מאגם טיטי הוא טיטיזה.
  • סגנון הלינה: חווה או מלון? צימר או דירה? החשוב הוא מה הצרכים שלכם ומה סגנון הטיול שלכם.
  • כרטיס אדום HochSchwarzwald Card: הכרטיס שרק בישראל נקרא "הכרטיס האדום" ושמו הוא "הוחשוורצוולד כרד"  HochSchwarzwald Card. אי אפשר לרכוש כרטיס הטבות זה ולא כל מלון או בית דירות נותן הכרטיס. במידה ויש כרטיס הטבות זה במקום הלינה, יש כמה אטרקציות שתיהנו בהן ויכנסו בהחלט למסלול הטיול שמתוכנן.

כמה שאלות לתכנון נכון

בימי ראשון וחג כל העיירות, בתי הקפה והמסעדות, יהיו שוממים וסגורים כי זה יום מנוחה גם ביער השחור. יש אתרים שסגורים ביום שני. לא כל ילד אוהב מזחלת הרים או מסלולים בפארק חבלים. כמה מוזיאונים שווה, אם בכלל, ללכת אליהם? (אפילו שזה חינם וכלול בכרטיס היער השחור). מתי כדאי לבקר בעיר הגדולה פריבורג? מתי בשטוטגרט? פארק אירופה כן או לא? כמה ימים להקדיש לפארק אירופה?

עוד אטרקציות ופרטים באתר "דני בר – טיולים וסגנון חיים" או באתר "היער השחור גרמניה". רוצים תכנית טיול ליער השחור? דני בר 054-7654553 או בקישור -  tinyurl.com/y6g32udb

 

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
קניית רכב משתלמת
קניית רכב משתלמת – זה אפשרי
תנו לקרוא בשקט
חשד: ניסה לבצע שוד באמצעות אקדח דמה
מטופלי ומתנדבי האגודה למלחמה בסרטן במגדל העמק
המחווה המרגשת של ראש העיר
"התוכנית נולדה בחטא"
אלפי יח"ד ייבנו באשקלון
בר זומר
בר זומר נראית FIX
ילד נפל בחוף בבת ים - ונהרג