"שגרירי חיים משותפים"

כ- 200 בני נוער יהודים וערבים הגיעו לסמינר "שגרירי חיים משותפים" שארגנה קק"ל בנס הרים

כתב לוקאל 20/03/2019
סמינר אחדות - נס הרים
צילום: רפי בן חקון, מערך ההסברה של קק"ל

כ- 200 תלמידים, יהודים וערבים  מ- 22 בתי ספר שונים בישובים במרכז הארץ, ביניהם – כפר סבא, רעננה, שוהם, ראשון לציון, קלנסווה, טייבה וכפר קאסם, הגיעו בשבוע האחרון לסמינר "שגרירי חיים משותפים" אשר התקיים במרכז שדה ויער נס הרים של קק"ל.

במהלך הסמינר התקיים טקס חגיגי שכלל הופעה מוסיקלית, הצגה של התלמידים וברכות. יחיאל כהן מנהל מרחב מרכז בקק"ל: "אני שמח לראות עשרות בני נוער שהתכנסו כולם יחד - בנים ובנות, דתיים וחילוניים, יהודים וערבים, מתארחים כאן במרכז נס הרים שבמרחב מרכז של קק"ל. זו השנה החמישית שבה מתקיים שיתוף פעולה בין מנהל החינוך לקק"ל שקיבלה החלטה להשקיע בחינוך הלא-פורמלי. אני מאמין שכולנו יכולים לחיות יחד בלי הבדל דת צבע ומין ואם תיקחו את מה שספגתם כאן לחברים שלכם ולקהילות שלכם אז הרווחנו כולנו".

ירמי דוד, מנהל מרכז שדה נס הרים: "אצלנו בקק"ל יש מושג שנקרא "רגע משמעותי". הערב זה קורה בזכותכם שגורמים לרגע המשמעותי הזה, כאלה שמהווים את התקווה שלנו לעתיד טוב יותר וכמי שישמשו שגרירים של חיים משותפים".

סמינר "שגרירי חיים משותפים" בנס הרים נערך בהובלת חטיבת החינוך של קק"ל, אשר ארגנה בשותפות עם מנהל החינוך ומרחב מרכז בקק"ל את הכנת הסמינר. הסמינר התקיים במשך יומיים במרכז שדה נס הרים כחלק מהכנה ל"יום האחדות" ובו נטלו חלק נציגי בתי הספר מהמגזרים השונים בחברה הישראלית מכיתות י-י"א, במטרה להכשיר תלמידים אשר יהוו שגרירים של קידום החיים במרחב המשותף. במסגרת הפעילות ובעזרת מדריכי קק"ל הכינו התלמידים פעילות אשר יקיימו אותה בבתי הספר שלהם במהלך "יום האחדות" שייערך בקרוב.

"יום האחדות" הוא פרי יוזמה של "שלוש האימהות" השכולות במטרה לקרב בין המגזרים השונים החיים בארץ ישראל. ביום זה זוכרים את שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו: גלעד שאער, יעקב נפתלי פרנקל ואיל יפרח, כמו כן את הנער הערבי שנרצח מוחמד אבו חדיר. יצויין כי מנהל ח"ן מחוז מרכז מקיים מידי שנה ב- 6 ביוני פעילות בין כל המגזרים במחוז.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
משמר השכונה רמת השרון יצא לדרך
רמת השרון שומרת על הביטחון
הרצליה בדרך לשנות את פניה
הרצליה בדרך להתרחבות משמעותית?
צמצום השימוש בכלי פלסטיק חד פעמיים
פרופ דניאל הרשקוביץ נציב שירות המדינה
עיריית כפר סבא מצטיינת
גבולות
פועל נהרג באתר בנייה ברעננה
עונת הרחצה הנוכחית נקייה יותר מהקודמת
ב"ש: אמבולנס היה מעורב בתאונה