ליווי פיננסי מקצועי לעסק

הרבה יותר מבניית אקסל תזרים מזומנים , מהו הליווי הפיננסי המקצועי לעסק?

כתב לוקאל 21/03/2019
ליווי פיננסי  מקצועי לעסק
pixabay

אחד השירותים המקצועיים הנפוצים כיום בעולם העסקים החדשים, הקטנים והבינוניים, הוא ליווי פיננסי מקצועי (המכונה לעיתים גם – "ליווי עסקי"). שירות מקצועי זה הופך נפוץ יותר ויותר בשנים האחרונות, כאשר רמת התחרות חסרת התקדים השוררת פחות או יותר בכל אחד מענפי המשק ובכל תחום בו מתחילים לפעול כיום עסקים חדשים, גורמת לבעלי עסקים חדשים רבים להבין כי על מנת להצליח להישאר תחרותיים ולשרוד את השנים הראשונות והמאתגרות של העסק, הם זקוקים לפחות לקצת סיוע והכוונה מקצועית. מהו ליווי פיננסי לעסק? מה הוא כולל והאם הוא מסתכם (כפי שחושבים אנשים מסוימים) בבניית אקסל תזרים מזומנים לעסק?...

מאבחון עסקי ראשוני ועד בניית מערך פיננסי וליווי שוטף – ליווי פיננסי מקצועי

ליווי פיננסי או ייעוץ עסקי מקצועי, למעשה מציעים לבעלי עסקים חדשים וותיקים כאחד את האפשרות לקבל ייעוץ וליווי שוטף בכל הנוגע להתנהלות הפיננסית השוטפת של העסק. במקרה של עסקים חדשים, כמובן שליווי זה כולל גם את השלבים הראשוניים והקריטיים כל כך בניהולו של עסק חדש, החל מבנייה של תכנית עסקית עוד לפני שהעסק בכלל קיים ועד לניסוח והטמעה של נהלי עבודה והתנהלות בכל הנוגע למערך הפיננסי של העסק.

במקרים רבים בהם מדובר בעסק חדש אשר נמצא כרגע ממש בשלבים הראשונים לחייו, מתחיל הליווי הפיננסי מאבחון עסקי ראשוני, מעמיק ומפורט. במסגרת אבחון זה מתוודע היועץ הפיננסי לרזי העסק, לתחום בו הוא פועל, למצבו הפיננסי הנוכחי, לאופן בו הוא מנוהל כרגע, לרמת הניסיון והידע של בעליו/מנהליו ועוד. זה מעניק לו את האפשרות לתכנן את המשך הליווי והפעילות של העסק, על מנת להתחיל וליצור בעסק מערך פיננסי המתנהל בצורה נכונה ואפקטיבית, מה שכמובן יבוא לכדי ביטוי שרות הרווח השנתי של העסק, כמו גם בכמות הזמן והמאמץ שיצטרכו מנהליו להשקיע בניהולו השוטף.

לא להמעיט בחשיבותו של ניהול תזרים מזומנים נכון

מנהלי ובעלי עסקים חדשים כיום מבינים יותר ויותר כי קיימת אשליה מסוימת, או קונספציה שגויה, הנפוצה במיוחד בעסקים חדשים, לפיה כאשר העסק יחסית קטן ונמצא בתחילת דרכו, אין יותר מדי צורך בייעוץ עסקי מקצועי ובליווי פיננסי מקצועי. על פי תפיסה מוטעית זו, כאשר המחזור העסקי של העסק החדש עדיין קטן יחסית, התנהלות פיננסית תקינה מסתכמת בעבודה על פי אקסל תזרים מזומנים מעודכן, ולא הרבה מעבר לכך. ובכן, כמובן שאקסל תזרים מזומנים מהווה דרישה בסיסית ומתבקשת לכל ארגון בכל סדר גודל ותחום פעילות, בפועל גם זה לא פשוט כמו שזה נשמע, וליווי פיננסי מקצועי כולל כל כך הרבה מעבר לכך.

נתחיל עם התזרים עצמו – ניהול נכון ומקצועי של תזרים המזומנים (הנחוץ כאמור החל מיומו הראשון של העסק) ממש לא מסתכם בהכנת אקסל בו ניתן לבצע מעקב נוח אחר תאריכי תקבולים ותשלומים של העסק. זה רק חלק מהעניין. יש לתכנן לטווח רחוק (לפחות שישה חודשים קדימה) ולהתכונן מבעוד מועד למכשולים התזרימים השונים המחכים לכל עסק מעבר לפינה. בהקשר זה, יועץ פיננסי יכול בכמה פגישות קצרות לסייע לכם לבנות מערך ניהול תזרים מזומנים נכון, מה שיתגלה מהר מאוד כקריטי לפעילותו התקינה והאפקטיבית של העסק.

את אותו ההיגיון יש להחיל על אלמנטים מרכזיים נוספים בניהולו של כל עסק, החל מהכנת תכנית עסקית מפורטת ועד לבניית תקציב שנתי ועבודה על פיו. ליווי פיננסי מקצועי יבטיח כי העסק שלכם עולה על המסלול הנכון להמשך צמיחה ושגשוג.

כנסו לאתר, צפו בסרטונים וקבלו טיפים מנצחים בתחום של ייעוץ כלכלי, ליווי פיננסי, ייעוץ עסקי ועוד.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
טורניר פסח קט-רגל עש עדן מוסאי זל
טורניר פסח קט-רגל ע"ש עדן מוסאי ז"ל
ממשיכה הרצת הרכבת המהירה לי-ם
מנכל העירייה איתי צחר ומתכנן תחבורה , יעקב צופק במפגש התושבים
נערך שיתוף תושבים ראשון בנושא הנת"צ
חניכי הצופים עם נציגות ארגון אלמנות ויתומי צהל
פרויקט מרגש בהרצליה
תנו לקראו בשקט
תנו לקרוא בשקט
אסתי גינזבורג גייסה 5 מיליון דולר בערב תרומות לארגון איחוד הצלה
אסתי גינזבורג מגייסת
יובל שרף בקמפיין חדש
  בוריטו אפוי עם טורטייה
בוריטו אפוי עם טורטייה