מדוע הופך תחום פתרונות האריזה לעסקים למרכזי ומשמעותי יותר ויותר?

פתרונות אריזה ידידותיים לסביבה

כתב לוקאל 24/03/2019
פתרונות אריזה ידידותיים לסביבה
pixabay

בכל תקופה ניתן לסמן מגמות וטרנדים שונים בעולם העסקים, חלקם מובנים וברורים  לעיני כל וחלקם סמויים מעיני מרבית הציבור, לפחות למשך פרקי זמן מסוימים עד שהמודעות אליהם הופכת גבוהה ונפוצה מספיק. במהלך השנים האחרונות ניתן לזהות ביותר ויותר תחומים בעולם העסקי, וספציפית בעולם העסקים היצרניים, מגמה מתהווה ברורה ויציבה – הדגש המושם על פתרונות האריזה בהם משתמשים עסקים אלו הופך מרכזי וגדול יותר ויותר. מה הופך תחום כמו פתרונות אריזה, אריזות קרטון ממותגות וכו' לחשוב ומרכזי כל כך בעולם העסקי ולמי קיימים אינטרסים ברורים בהקשר זה?

תרומה שיווקית משמעותית לפעילות העסק ותמיכה באיכות הסביבה – אריזות קרטון

ניתן לאפיין באופן כללי ביותר את חשיבותו העצומה של תחום פתרונות האריזה עבור עסקים רבים ושונים על ידי שני נושאים עיקריים –

הראשון הוא עולם השיווק והפרסום, המהווה חלק אינטגראלי ובלתי נפרד מכל בית עסק כיום באשר הוא. מנקודת מבט שיווקית ופרסומית, אריזות קרטון ממותגות (ופתרונות אריזה מעוצבים וממותגים בכלל) מהוות צעד מתבקש ביותר עבור כל עסק יצרני. אריזה ממותגת בעצם מהווה סוג של יחידת פרסום קטנה הפועלת למען העסק, יוצאת מגבולותיו ו"מטיילת" ברחבי הארץ או העולם וכך מפרסמת את העסק באופן אקטיבי. תובנה זו כבר מזמן נמצאת בלב ליבו של עולם העסקים היצרניים, ואנחנו רואים יותר ויותר עסקים קטנים או בינוניים אשר עובדים עם אריזות קרטון מעוצבות וממותגות (כמובן שבמקרה של עסקים גדולים תמיד נמצא את מוצריהם באריזות ממותגות...).

הנושא השני המדגיש את חשיבותם של פתרונות אריזה איכותיים, וספציפית של אריזות קרטון למיניהן, הוא הנושא הסביבתי. המודעות כיום לנזקים הסביבתיים העצומים והבלתי הפיכים של הפלסטיק למיניו וסוגיו (מאריזות פלסטיק קשיחות ועד לשקיות ניילון) דוחפת יותר ויותר צרכנים לבחור במוצרים אשר ארוזים באריזות קרטון מתכלות וידידותיות לסביבה, ועסקים רבים יותר ויותר בוחרים לעבוד עם פתרונות אריזה סביבתיים מאין אלו, הן משיקולים סביבתיים גרידא והן משיקולים שיווקיים (פנייה לקהל ההולך וגדל של צרכנים בעלי מודעות סביבתית מפותחת).

האינטרס של כולנו

ומה בנוגע לשאלה השנייה שהעלינו כאן – למי קיימים אינטרסים מובהקים בדגש על פתרונות אריזה ובמעבר לאריזות ידידותיות יותר לסביבה?

התשובה המידית ומתבקשת ביותר היא – לכולנו. כמובן ששמירה על איכות הסביבה היא אינטרס מובהק של כולנו, ללא יוצא מן הכלל. אם אנחנו רוצים לשמור על המערכת האקולוגית ולהשאיר עולם חי ונקי במידה סבירה לדורות הבאים, כדאי שכולנו נעבור לייצר, למכור ולקנות חומרים ידידותיים יותר לסביבה.

מעבר לכך, כמובן שלכל בית עסק קיים אינטרס מובהק להקדיש לא מעט תשומת לב, מחשבה ומשאבים בתכנון פתרונות אריזה איכותיים ומתאימים. קשה להפריז בחשיבותו של השיקול הסביבתי, אך מנקודת המבט של עסקים רבים גם השיקול השיווקי/פרסומי הוא משמעותי, וגם כאן מעבר לפתרונות אריזה דוגמת אריזות קרטון מעוצבות וממותגות יכול לעשות הבדל עצום וניכר במערך השיווק של אותו עסק, ובחשיפה לה הוא זוכה.


עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
הנהגת ההורים בחט"ב הנגיד: ראש העירייה מנסה להכשיל את מאבקנו
מרכז הספורט הימי בדולפינריום יוצא  לדרך
מרכז הספורט הימי בדולפינריום יוצא לדרך
אלכסנדר (סשה) פייגין. התחלתי להתאמן ולמדתי את הכל לבד
"זה לא קל להיות כאן בלי משפחה"
ברוידא וברט במחנה הצופים
ברוידא וברט במחנה הצופים
אירועי יום הזיכרון בעיר רחובות
אירועי יום הזיכרון בעיר רחובות
הביאו מדליות
אייל וולך. להתקדם בקצב שלך
"אני רק שנער שאוהב ללמוד"
אשת חיל מי ימצא