לימודי תעודה – מסלולים אפשריים

עולם הלימודים בישראל מציע מגוון רחב של מסלולי לימוד בנושאים שונים וברמות שונות, החל מהשלמות לקראת לימודים אקדמאיים ועד לתארים מתקדמים

כתב לוקאל 25/03/2019
לימודי תעודה
pixabay

ענף עשיר במסלולים ופופולארי במיוחד בתוך עולם  הלימודים  הוא של לימודי תעודה – מסלולי לימודים אשר אינם חלק מתואר בן רחב, אלא מהווים מסלולים ממוקדים ומתומצתים, חלקם מיועדים לקבלת הסמכה המאפשרת עיסוק במקצוע מסוים וחלקם מהווים השלמות או שלבי ביניים בתוך מסלולים רחבים יותר.

מהדרכת קבוצות ועד יצירה אומנותית - לימודי תעודה בעולם החינוך

אחד התחומים המרכזיים בהם ניתן למצוא מגוון מסלולים מעניינים ביותר של לימודי תעודה, הוא עולם החינוך. לימודי חינוך בישראל מועברים במספר מכללות ובתי ספר ייעודיים המתמחים ספציפית בענף זה. במסגרות אלו ניתן למצוא גם מגוון רחב של לימודי  תעודה, חלקם מהווים הסמכה מקצועית ממוקדת לכל דבר ועניין, וחלקם לימודים כלליים יותר.

לדוגמה, במסלולים המהווים הכשרה מקצועית ממוקדת ניתן למצוא למשל מסלולים דוגמת הדרכת יצירה אומנותית ומלאכות יד, הכשרה למנחי קבוצות בגישות אינטגרטיביות שונות, עבודה עם תלמידים בעלי צרכים מיוחדים ועוד. דוגמה ללימודים כלליים יותר, אשר לרוב משמשים גם כמצע ובסיס ללימודי המשך רחבים יותר היא לימודי חוץ באומנות,המהווים שער כניסה לעולם האומנות, קורס לערבית מדוברת, קורס גינון אקולוגי בר קיימא ועוד.

בקיצור – עולם רחב ועשיר ונושאים ואפשרויות שונות.

לימודי תעודה עבור קריירה שנייה

מסלולים רבים ושונים של לימודי תעודה מיועדים עבור נשים וגברים הנמצאים בשלבים שונים של חייהם בהם הם מעוניינים בקריירה שנייה – הן קריירה אשר תחליף את התחום בו הם עובדים כיום והן קריירה המתווספת לתחום העיסוק הנוכחי, כהכנסה שנייה.

לימודי תעודה רבים בנויים במיוחד עבור המעוניינים בקריירה שנייה, מה שבא לכדי ביטוי למשל במתכונת הלימוד, במועדי המפגשים הנוחים גם עבור אנשים עובדים ובאופן בו תכנית הלימודים כולה בנויה. דוגמאות מעניינות ללימודי תעודה המאפשרים בניית קריירה שנייה בשלבים שונים של החיים הן לימודי ייעוץ ארגוני, הכשרת מגשרים, הכשרת מנחי קבוצות, עריכה לשונית ועוד.

גם כאן תחום החינוך מככב כאמור, ומהווה מוקד משיכה עבור נשים וגברים רבים המעוניינים בקריירה שנייה, בהסבה מקצועית וכו'. זאת מכיוון שעבור אנשים אשר כבר התמחו ועוסקים בתחום מסוים מזה מספר שנים, הסבה לחינוך היא לרוב מתבקשת מאליה – תמיד קיים ביקוש לאנשי מקצוע המומחים בתחומם, וכאשר אלו עוברים דרך מסלול הסבה המכשיר אותם גם לחנך וללמד את התחום בו הם מתמחים, הם הופכים למועמדים מובילים למשרות הוראה וחינוך שונות. עבור מטרה זו, לימודי תעודה הם בדיוק הפורמט המתאים והנכון ביותר,  ובהתאם אכן ניתן לראות המוני אנשים המחזיקים כבר במקצוע או תחום התמחות, הפונים ללימודי תעודה, הכשרה והסמכה לעולם החינוך וההוראה.

לסיכום, בכל תחום בו אתם עוסקים, ועבור כל תחומי העניין באשר הם, קיים סיכוי טוב מאוד שתוכלו למצוא מסלול זה או אחר של לימודי תעודה, אשר יפתח בפניכם את האפשרות להעמיק עוד ולצמוח בתחום זה.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
צעיר הואשם בגידול מאות שתילי סם
שמאי המקרקעין ישראל יעקב
פגיעה בכיס תעלה את רמת הבטיחות באתרי הבנייה?
חשבון נפש (טור דעה)
הסאגה שלא נגמרת
ניצחון שני בדרבי
פרויקט aya צ.פ .
הפרויקט בשכונת נווה גולן יוצא לדרך
מתקמבק בכפר סבא
עבודות הפיתוח בצמרות
עבודות פיתוח בשכונת צמרות בהרצליה