שיגעון הקעקועים

כיצד לבחור ולעשות קעקועים מוצלחים?

כתב לוקאל 31/03/2019
כיצד לבחור ולעשות קעקועים מוצלחים?
pixabay

בעוד קעקועים הם תחום תרבותי ואופנתי אשר קיים מקדמת דנא, החל משחר ההיסטוריה ועד ימינו, נראה כי בעשורים האחרונים תחום זה הופך למרכזי ופופולארי יותר מאי פעם בעבר. בעוד לפני שלושים שנים מצפים היינו למצוא קעקועים רק בקרב קבוצות מסוימות ביותר באוכלוסיה, כיום נפרצו כל הגבולות וההגדרות, וניתן למצוא קעקועים בקרב כל קבוצות האוכלוסייה ושכבות הגילאים השונות. יהיו אשר יהיו הסיבות לפופולאריות הגואה של הקעקועים, כאשר כולם מתעניינים לעשות קעקוע משל עצמם, כדאי לחשוב לעומק על השאלה – כיצד כדאי לבחור את הקעקוע שלנו ומה חשוב לדעת בבואנו להתקעקע?

לשאוב השראה מאחרים – לבלות זמן מול גלריה קעקועים

הטיפ הטוב ביותר שניתן לתת ספציפית בנוגע לבחירת קעקוע, היא לנסות ולשאוב השראה מאחרים. הכוונה אינה רק להתבונן בחברים הקרובים או באנשים שאנחנו מכירים אשר עשו קעקוע, אלא לצפות באלפי דוגמאות ולשאוב השראה מאינספור אנשים בכל רחבי העולם, וממגוון עצום של סגנונות שונים ומשונים. כיום, בעידן האינטרנט, קל יותר מתמיד לעשות זאת – ניתן למצוא אתרים המכילים אינספור תמונות של קעקועים מסוגים שונים, סגנונות נפוצים או ייחודיים וכו'. בנוסף, גם בכל סטודיו לקעקועים בו תבקרו, ובטח שבסטודיו בו אתם שוקלים להתקעקע, תוכלו למצוא גלריית קעקועים, בין אם באתר של אותו סטודיו ובין אם בספרים הרבים שניתן למצוא במרבית המקומות הללו, ספרים בהם מתועדים הקעקועים שנעשו בעבר באותו מקום (ולכן מעידים גם אודות הסגנון, היכולת והרמה המקצועית של המקעקעים העובדים שם).

במידה ויש לכם כיוון כללי כלשהו, ניתן לנסות ולחפש את הסוג/סגנון הספציפי הזה. סביר להניח שתקבלו אינספור תוצאות שונות, ולכן תיחשפו לעומקו של הסגנון בו אתם מתעניינים.

כיצד לבחור סטודיו אמין וטוב לקעקועים?

השאלה החשובה השנייה, מעבר לבחירת הקעקוע עצמו, היא – למה חשוב לשים לב כאשר בוחרים בסטודיו לקעקועים, או באומן קעקועים מסוים/ת?

ובכן, נקודה אחת כבר הזכרנו לעיל – מומלץ לקחת את הזמן ולבחון עבודות עבר קודמות של אותו אומן קעקועים הן באתר האינטרנט והן בסטודיו עצמו. גלריית הקעקועים של אותו אומן תיתן לכם מושג טוב יחסית בנוגע לרמתו המקצועית ולהתאמה בין הסגנון האישי שלו לבין מה שאתם מחפשים.

נקודה מרכזית וחשובה נוספת שחשוב לקחת בחשבון בבואנו לעשות קעקוע היא הרמה המקצועית הכללית של אותו סטודיו או של אותו אומן. ספציפית, חשוב לשים לב להיבטים "בטיחותיים" – בהקשר של קעקועים מדובר בעיקר בהיגיינה וסביבת עבודה מקצועית. על המקעקע לעבוד תמיד עם כפפות, להשתמש אך ורק במחטים סטריליות ולשמור על סביבת עבודה נקייה ומסודרת. אם התנאים הללו לא מתקיימים – אל תתקעקעו שם!

בנוסף, לא יזיק לבחון גם את האינטראקציה האישית עם אותו מקעקע – הוא אמנם לא צריך להיות חבר שלכם, אך כדאי שיידע להקשיב לכם, להבין בדיוק מה אתם עושים וגם להתחשב בכאב שלכם במהלך הקעקוע, על מנת שהתהליך יהיה נעים יותר לכולם.

 

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
פועל נפל מגובה ונפצע באורח בינוני
שי לחג מ"הקרן לידידות"
טביעת אצבע הובילה לחשוד בפריצה למסעדה
טביעת אצבע הובילה לחשוד בפריצה למסעדה
"היה איש של חסד ובעל שמחת חיים גדולה"
"ותרעד האדמה"
אופנוען נפצע בתאונה בהרצליה
מטפלת חשודה בגרימת שבר ודימום לתינוק
טיפים לבחירת תערובת קפה