מיליוני שקלים לפרויקט 'התחדשות עירונית' במגדל העמק

לאחר שהחל הפיילוט "התחדשות עירונית" במתחם רחוב העצמאות 58-62, גייסה הרשות תקציב נוסף של כ- 3.4 מיליון שקלים לתכנון התחדשות עירונית במרכז העיר

כתב לוקאל 01/04/2019
פרויקט 'התחדשות עירונית' במגדל העמק
צילום באדיבות עיריית מגדל העמק

לפני כשנה וחצי, במהלך טקס החתימה על "הסכם הגג" של מגדל העמק, הדגיש ראש העיר אלי ברדה בנאומו בפניי ראש הממשלה נתניהו, שר האוצר דאז משה כחלון ושר הבינוי והשיכון יואב גלנט כי הקמת אלפי יחידות דיור בשכונות החדשות מחייבת על הכרזתה של מגדל העמק "כעיר בהתחדשות עירונית כוללת" כדי לבצע "התחדשות עירונית" בשכונות הוותיקות ובמרקם העירוני והציבורי הישן כדי למנוע טעות שעלולה ליצור שתי ערים ושתי קהילות, אחת וותיקה, מבוגרת וחלשה ואחת חדשה צעירה וחזקה, בתוך עיר אחת.

דבריו של ברדה, הידוע בנחישותו בדבקותו במשימה גם כאשר לכאורה הסיכויים קטנים כמו במקרה גגות האסבסט בשכונת "נוף העמק", הובנו, נפלו על אוזניים קשובות וההנחיות ניתנו. בשנה האחרונה הגיעו למגדל העמק יו"ר קבינט הדיור הקודם אביגדור יצחקי ובהמשך עם מחליפו זאב ביילסקי, יו"ר הרשות להתחדשות עירונית חיים אביטן, מנכ"ל משרד השיכון חגי רזניק, מנכ"ל רשות מקרקעי ישראל עדיאל שימרון ואנשי מקצוע נוספים כדי לקדם את הנושא ובקרוב ייצא לדרך התכנון של פיילוט ראשון מסוגו בעיר במסגרתו יקודם פרויקט "פינוי-בינוי" לשלושה מבנים ב'מתחם העצמאות' 58, 60, 62 שהוכרזו על ידי ממשלת ישראל כמבנים המיועדים להתחדשות עירונית. חשוב לציין כי ביום רביעי שבוע שעבר התקיים כנס 'שיתוף-ציבור' בהשתתפות דיירי הבניינים ברחוב העצמאות שקיבלו מידע ותיאום ציפיות על הפרויקט בשלביו השונים.

בנוסף, התבשר לפני כשבועיים ראש העיר ברדה כי רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) אישרו את בקשתו לתכנון "התחדשות עירונית" גם במרכז העיר, מהכיכר הדרומית של רחוב 'דרך העמק' כולל הרחובות הסמוכים ועד לאזור בית "יד לבנים", עלות התכנון הינה כ- 3.5 מיליון שקלים. מהנדס העיר אריאל טויטו הפועל במלוא המרץ כדי לקדם את מיזם "התחדשות עירונית" ברוח מדיניות הרשות והעומד בראשה, אמר: "אנחנו ממשיכים לעבוד במלוא המרץ בכל הקשור לנושא של התחדשות עירונית. לאחר אישור פיילוט במתחם העצמאות 58-62 נתחיל בקרוב לתכנן התחדשות עירונית גם במרכז העיר. מדובר בהישג גדול ובבשורה משמחת למגדל העמק. התכנון יהווה מנוף ותמריץ לבעלי העסקים, יזמים ותושבים לשדרג את המרכזים המסחריים, המרחב הציבורי ומתחמי המגורים עם תוכנית מאושרת ומאפשרת לממש חזון וחלום כאחד".

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
מה מפריע למנוחתם של תושבי רחוב דרך רמתיים בהוד השרון?
מה מפריע למנוחתם של תושבי רחוב דרך רמתיים בהוד השרון?
דייל אוויר מגוש דן חשוד בגניבת אלפי שקלים
דייל אוויר מגוש דן חשוד בגניבת אלפי שקלים
צמצום הבירוקרטיה בפרויקט חדשני
יד שרה עם המשפחות השכולות
יד שרה עם המשפחות השכולות
חורש בשטח התכנית. התושבים מתנגדים להרס הטבע
עשרות התנגדויות הוגשו לתוכנית הבניה "דרום גלילות"
תאונה, הפקרה ומסכת שקרים
גלידת בננה ותמרים
עוטפים באהבה את ילדי עוטף עזה