4 טיפים לעיצוב חכם של הבית

עיצוב חכם מתאפיין בניצול נכון של חלל הפנים ובשיפור איכות החיים תוך עמידה בתוך מסגרת התקציב. רוצים גם אתם לעצב מחדש את הבית ומחפשים פתרונות יצירתיים? הנה כמה רעיונות

כתב לוקאל 03/04/2019
טיפים לעיצוב חכם של הבית
pixabay

התחום של עיצוב פנים משתנה לעיתים קרובות כתוצאה מדרישות חדשות של קהל הלקוחות. אם בעבר שמנו בראש סדר העדיפויות את הפונקציונאליות והאסתטיקה, הרי שכיום השאיפה היא לנצל בצורה חכמה את חלל הפנים ולחסוך במקום. בטווח הארוך, עיצוב חכם כזה עוזר לשמור על מסגרת התקציב ובעזרתו אפשר לשפר את איכות החיים בלי להיכנס לשיפוץ יקר ומסורבל.

אבל איך זה בא לידי ביטוי? הנה כמה רעיונות לעיצוב חכם של חדרים שונים בבית:

1. כמה שיותר מדפים

שימוש במדפים מוכיח את עצמו בחדרי שינה, בסלון ובמטבח. במקום לפזר ברחבי הבית שידות או ויטרינות, אפשר פשוט לאחסן חלק מהחפצים האישיים על גבי מדפים דקורטיביים.

יתרה על כך, יש כיום אפשרות לעצב את הבית עם מדפים מודולאריים שמשתנים לפי דרישה וגם מתכתבים עם המאפיינים של סגנון עיצוב מודרני. הסוד הוא לתלות את המדפים בנקודות אסטרטגיות ולא לשכוח שיש להם תפקיד חשוב.

2. ארונות הזזה במקום ארונות נפתחים

בדור הנוכחי של עיצוב פנים מעדיפים ארונות הזזה על פני ארונות נפתחים. את הארונות האלה אפשר לשלב בחדרי ארונות ייעודיים, בחדרי שינה וגם במקלחות ובחדרי שירות.

היתרון המיידי הוא חיסכון במקום בזכות הזזת הדלתות לצדדים, בעוד בטווח הארוך מדובר על ארונות בטיחותיים ועמידים שנוחים לניקיון ולאחזקה. אם רוצים, אפשר לשלב על אחת הדלתות מראה גדולה ולייצר אשליה אופטית של חלל מרווח.

3. שולחנות נפתחים

עיצוב חכם מנצל מוצרי פרזול וטכנולוגיה מתקדמת כדי לענות על הצרכים של בעלי בתים ומשפחות. הדוגמא המושלמת לכך היא שולחנות נפתחים, שהופכים בתוך שניות ספורות לפתרון אירוח אידיאלי גם עבור כאלה שלא מתורגלים בזה.

המקום של שולחנות נפתחים הוא מטבע הדברים פינת האוכל או הסלון. בהקשר הזה, צריך לבדוק היטב איזה כיסאות יתאימו לשולחנות ולזכור שלאחר הפתיחה שלהם יהיה צורך במקומות ישיבה נוספים. לכן כדאי להחזיק עוד כמה כיסאות מתקפלים במחסן או לבקש טובה מהשכנים כאשר אורחים מגיעים ללא הודעה מוקדמת.

4. מכשירי חשמל מובנים

אי אפשר לדבר על עיצוב חכם של הבית בלי להזכיר מכשירי חשמל מובנים. החיסרון היחיד הוא שאתם צריכים לערב קבלן על מנת להכין את הגומחות עבור מכשירי החשמל במטבח, בחדרי השינה או בסלון, אך היתרון הוא שמדובר בדרך טובה להשביח את ערך הנכס לפני מכירה או השכרה.

הדוגמאות השכיחות למכשירי חשמל מובנים הם טלוויזיה בתוך הקיר, תנור בתוך ארון ומזגן בנישת גבס. מכאן והלאה כבר הכל תלוי באופן שבו אתם משתמשים במוצרים ובנגישות הנדרשת עבורם.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
אישום: התקשר וטען כי הוטמנה פצצה בבי"ס
הדמיית פרויקט יורו בראש העין של חברת יורו ישראל
בכמה נמכר פנטהאוז בראש העין?
בכמה נמכר פנטהאוז ברחובות?
'עפים' על המצפורים
אלי אלוש מפר 2 בשרימה הדתית המאוחדת
אמנה חדשה לסטטוס קוו ברעננה?
פרסום ראשון: קואליציה חדשה בהוד"ש
ורדה טל עם הספר שכתבה. חריזה לילדים
ספר מתנה לכל גן
פעוט טבע בביתו - מצבו קריטי