נשיא המדינה הגיע לבי"ח בלינסון כדי לשהות לצידה של רעייתו

נשיא המדינה הגיע הבוקר לבי"ח בילינסון הישר משדה התעופה כדי לשהות לצידה של נחמה. מצבה יציב והיא מורדמת ומונשמת בטיפול נמרץ לב חזה

כתב לוקאל 03/04/2019
נשיא המדינה רובי ריבלין בבי
צילום: עמוס בן גרשום / לע״מ

נשיא המדינה הגיע הבוקר, יום רביעי, כ"ז באדר ב', 3 באפריל, לבית החולים בילינסון הישר משדה התעופה, כדי לשהות לצידה של נחמה רעייתו. מצבה יציב והיא מורדמת ומונשמת בטיפול נמרץ לב חזה.

הנשיא ביקש להודות לצוות הרפואי על טיפולם המסור ולאזרחים הרבים המביעים דאגה ומתפללים להחלמתה מכל קצוות הארץ והעולם, בדבריו אמר הנשיא: ״אני יוצא מביקור אצל נחמה רעייתי, ואני מעודד מאוד. בנחמה אותרה בעיית לב שטופלה ואני מאוד מקווה שכשתתעורר תוכל לשוב לתהליך ההחלמה שהתחילה בו מיד אחרי ההשתלה. עברתי שעות ארוכות של טיסה ארצה משליחותי המדינית לקנדה בדאגה עמוקה אבל אני יודע שנחמה שלי, נחמה שלנו, היא אישה חזקה מאוד.

היא האמא והסבתא הכי טובה בעולם והיא גם שליחת ציבור בחמש השנים האחרונות בתחומים רבים בחברה הישראלית. על העשייה הזו היא זוכה לאהבה ולתמיכה הגדולה והמופלאה ביותר שניתן רק לייחל לה. אני מבקש לומר תודה על התמיכה הזו. היא חוצה שבטים, היא מגיעה מכל גיל, מכל קשת הדעות, היא מוכיחה לנו שוב ושוב את עוצמתו של העם שלנו. הילדים ואני חשים בתמיכה הזו באופן בלתי פוסק מרגע האשפוז והיא מרגשת אותנו ומחזקת אותנו שוב ושוב.

אנחנו חסרי מילים מול העשייה הרפואית שעוטפת את נחמה בשבועות האחרונים. הצוות היקר של בית החולים בילינסון הוא מופת של רפואה ציבורית ראשונה במעלה ואנחנו אסירי תודה גם להם. הדרך להחלמה עוד ארוכה, אנחנו יודעים, אבל נחמה תחזור לצעוד בה, ואנחנו מרגישים את התמיכה המרגשת של כולכם איתנו בכל רגע. תודה רבה לכם."

מנהל בית החולים בילינסון ד״ר איתן ורטהיים עדכן במצבה הרפואי של נחמה ואמר: ״בשנים האחרונות סובלת הגברת ריבלין מאי ספיקה נשימתית ותמיכה הולכת וגדלה בטיפול תרופתי ותמיכה בחמצן. השתלת הריאה היא המוצא האחרון להתמודדות, טיפול, החזרת איכות החיים והיכולת התפקודית. היא עברה הכנה מורכבת לקראת הניתוח ובתשעה במרץ עברה את הניתוח המורכב  לאחר שנמצא תורם לריאה. המהלך לאחר הניתוח היה מורכב וממושך אבל לכל אורך התקופה הגברת ריבלין שהיא אישה חזקה, חדורת מוטיבציה להחלים יחד עם בני המשפחה שתמכו בה עשתה את כל הפעילות על מנת לשפר את תפקודי הריאה המושתלת, ללכת במחלקה ולהחזיר את הכוח הגופני. לצערנו אתמול בערב התרחש אירוע חריף שנבע מספיקת לב שנבע מחולשה חולפת של אחד ממסתמי הלב. היא קיבלה טיפול מהיר ואבחון מהיר. אני רוצה להודות לפרופ׳ דני ערבות וכל צוות היחידה לטיפול נמרץ שעשה כל מה שניתן וצריך היה, בזמן קצר ומהיר. הבוקר בבדיקת אקו חוזרת ניכר שיש שיפור בספיקת הלב ובממדים הפיזיולוגים. אנחנו כמובן צריכים להמשיך ולהמתין בשעות ובימים הקרובים ואנחנו באמת מאחלים לשיפור וחזרה אל המצב כפי שראינו בשבוע-שבועיים האחרונים."

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
תלמיד תקף מורה ושבר את אפה
לא בונים בשרון
לא בונים בשרון
מעלים את הסיף על המפה
הרוג בתאונת עבודה בקריות
"אני גאה בהישג, למרות ההפסד"
שריפה פרצה בבניין מגורים בהוד השרון
שריפה פרצה בבניין מגורים בהוד השרון
עשרות רבי אמנים בפסטיבל השחמט שייפתח היום באצטדיון בנתניה
עשרות רבי אמנים בפסטיבל השחמט שייפתח היום באצטדיון בנתניה
צעיר נתפס עם עשרות גרמים של סמים