איך לשמור על ערך הרכב לפני מכירתו?

הדרך לשמור על ערך הרכב היא להקפיד על טיפולים תקופתיים, להשתמש רק בחלקי חילוף מקוריים וכמובן לנהוג בזהירות. לא מאמינים? הנה מאמר שיכול להבטיח לכם תמורה גבוהה יותר במעמד המכירה

כתב לוקאל 03/04/2019
איך לשמור על ערך הרכב לפני מכירתו?
pixabay

ירידת ערך היא עניין שמטריד בעלי רכבים פרטיים מכל הסוגים. בעידן שבו רכב מאבד ממחיר המחירון שלו עשרות אחוזים ברגע שבו הוא עולה על הכביש, אין פלא שאחת השאלות השכיחות היא כיצד שומרים על הערך הקיים. החדשות הטובות הן שיש הרבה מה לעשות בתקופה שלקראת מכירת רכב, מה גם שחלק מהפעולות המומלצות עשויות להציל את חייכם.

הנה למשל כמה דברים שאתם יכולים לעשות מעכשיו והלאה על מנת לשמור על ערך כמה שיותר גבוה עבור הרכב הפרטי:

1. טיפולים תקופתיים לפי הנחיות היצרן

אחד הדברים שמשפיעים על ירידת ערך הוא היעדר טיפולים תקופתיים. מבחינתכם, כל מה שצריך לעשות על מנת למנוע את הפגיעה בערך הרכב בשל הסעיף הזה הוא להקפיד על הנחיות היצרן. הנחיות אלו מופיעות בספר הרכב ולרוב הן גם פשוטות ונגישות יותר מכפי שנהוג לחשוב.

בעזרת הקפדה על הנחיות היצרן תדעו כל כמה זמן לקחת את הרכב לטיפול, איזה סוג של טיפולים לעשות ואפילו מתי להחליף שמן. במידה וקיימת התלבטות, מומלץ להגיע למוסכי היבואן הרשמי ולהתייעץ עם המכונאים.

2. שימוש בחלקי חילוף מקוריים

כל רכב נדרש מדי פעם להחליף חלקים מסוימים. כאן נכנסים לתמונה שיקולי עלות מול תועלת, כי חלקים חליפיים עולים פחות מחלפים מקוריים. מצד שני, מה שזול עולה ביוקר ודווקא השימוש בחלקי חילוף מקוריים מתגלה כמשתלם יותר בטווח הארוך.

שימוש בחלקי חילוף מקוריים יעניק לכם שקט נפשי וביטחון. בעזרת חלקים כאלה תוכלו להיות בטוחים שהרכב שלכם תקין וגם תקבלו כלי למשא ומתן מול המוכר הפוטנציאלי. במילים אחרות, סביר להניח שתוכלו לדרוש ולקבל מחיר גבוה יותר על הרכב המשומש כל עוד תשתמשו בחלקי חילוף מקוריים ולכן זו השקעה משתלמת.

3. הקפידו לנהוג בזהירות

האופן שבו אתם נוהגים ישפיע על ערך הרכב ועל בטיחות הנוסעים. אם אתם רוצים שהרכב שלכם יימכר במחיר כמה שיותר גבוה, אין ברירה אלא לנסוע במהירות המותרת על פי חוק. בנוסף, רצוי להקפיד למלא אוויר בצמיגים כדי להשיג שליטה טובה יותר בהגה, לשמור מרחק מהנהגים שלפניכם ולהימנע כמה שאפשר מחניה על מדרכות.

נהיגה זהירה שומרת על ערך הרכב גם כי היא מצמצמת את הסיכון לתאונות דרכים. ככל שנוהגים זהיר יותר, כך סביר להניח שהרכב לא יספוג מכות בפח ושלמי שעומד לקנות אותו מכם לא יהיו תירוצים לדרוש הנחה במחיר. חשבו על הדברים הקטנים הללו בפעם הבאה שאתם עולים על ההגה ותכלו ששמירה על ערך הרכב היא משימה פשוטה.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
ממצאים אריכאולוגים במוזאון אורי גלר
ממצאים אריכאולוגים ב'מוזאון אורי גלר'
נחתם הסכם קאלציוני; מר"צ נשארה בחוץ
עוברים לרכבת
עוברים לרכבת?
הקנס על עבירות בנייה: 183.4 אלף שקל
לוד: דיר ואורווה פונו מאדמות מדינה
חג הסיגד בירושלים
שאטלים לרווחת תושבי עלייה
שומרים על ניקיון החופים
שומרים על ניקיון החופים