בדיקה משולבת - ממוגרפיה ואולטרה סאונד

במחלקת הדימות של המרכז הרפואי פדה-פוריה מציעים לנשים שירות חדש ויעיל , לבצע באותו מועד את שתי בדיקות השד ברצף : ממוגרפיה וגם אולטרה סאונד שד

כתב לוקאל 07/04/2019
בדיקה משולבת - ממוגרפיה ואולטרה סאונד
צילום: מיה צבן, דוברת המרכז הרפואי פדה-פוריה

בכניסה למרפאות במרכז הרפואי פדה-פוריה, פגשנו את שירלי, תושבת אלומות. שירלי בדיוק סיימה את שתי הבדיקות: אולטרה סאונד שד ומיד אחריה בדיקת ממוגרפיה,  "הגעתי לפה  ותוך חצי שעה סיימתי את שתי הבדיקות ביחד ...גם ככה זו לא חוויה כל כך נעימה, לכן אני מעדיפה להגיע ולגמור את זה תוך זמן קצר ובפעם אחת... "

קרן כהן, אחראית תחום דימות שד, במחלקת הדימות מפרטת, "אנחנו מציעים את הבדיקה המשולבת לנשים מכל האזור ואף הרחבנו את שעות הפעילות כך שזמן ההמתנה הוא ימים ספורים בלבד! עד עכשיו נשים היו צריכות להגיע לביה"ח פעמיים, פעם אחת לבדיקת אולטרה סאונד שד ופעם שנייה לבדיקת ממוגרפיה.  רצינו להקל על הנשים ולכן החלטנו על מועדים לבדיקה משולבת, אפשרות שלא קיימת במרכזים אחרים באזור. 

הבדיקות המשולבות מבוצעות על ידי הרנטגנאיות  המיומנות קרן כהן ורואן ראשד , וטכנאיות נוספות, בימי חמישי אחה"צ ובימי שישי בבוקר. "אנחנו שתי טכנאיות רנטגן שעובדות במקביל, והיתרון החשוב הנוסף הוא שאם אחת מאיתנו רואה ממצא שמצריך ברור היא מעדכנת את הטכנאית השנייה שצריך למקד את הממצא בבדיקה השנייה. זה כמובן חוסך לאותה אישה את הצורך להגיע שוב לצילומים מכוונים..."

אורלי, תושבת טבריה שהגיעה גם היא לבדיקה המשולבת מאד מרוצה, "זה נהדר, חוסך לי זמן, אפשר להגיע אחרי הצהרים ואני לא צריכה להפסיד שעות עבודה, ולא מחכה בחוץ, ישר הגעתי ונכנסתי ..."

במרפאת דימות השד  ציוד מתקדם ומשוכלל ביותר, קרן מדגישה כי הבדיקות מפוענחות על ידי ד"ר פניה ויגדר ונשלחות לנבדקת תוך שבוע ממועד הבדיקה. ניתן להזמין תור לבדיקה משולבת דרך מוקד זימון התורים של המרכז הרפואי .

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
ירושלים נערכת למזג האוויר החורפי
כנפיים של קרמבו נעים להכיר!
"כנפיים של קרמבו" נעים להכיר!
מחיר למשתכן בנצרת , צילום אילוסטרציה
175 יח"ד שווקו בהצלחה במכרז מחיר למשתכן
הפוליטיקה של כפר סבא
הפוליטיקה של כפר סבא
"אנחנו שבורי לב מהמוות הפתאומי של גבריאלה"
ראשון לציון נערכת לחורף
ראשון לציון נערכת לחורף
נחתם הסכם קיבוצי בין ועד העובדים לרשת מגוונים
כביש עוקף צפוני , גורם לחשש בקרב תושבי שכונת נאות עוזי
דאגה בקרב תושבי שכונת "נאות עוזי" ברעננה