בדיקה משולבת - ממוגרפיה ואולטרה סאונד

במחלקת הדימות של המרכז הרפואי פדה-פוריה מציעים לנשים שירות חדש ויעיל , לבצע באותו מועד את שתי בדיקות השד ברצף : ממוגרפיה וגם אולטרה סאונד שד

כתב לוקאל 07/04/2019
בדיקה משולבת - ממוגרפיה ואולטרה סאונד
צילום: מיה צבן, דוברת המרכז הרפואי פדה-פוריה

בכניסה למרפאות במרכז הרפואי פדה-פוריה, פגשנו את שירלי, תושבת אלומות. שירלי בדיוק סיימה את שתי הבדיקות: אולטרה סאונד שד ומיד אחריה בדיקת ממוגרפיה,  "הגעתי לפה  ותוך חצי שעה סיימתי את שתי הבדיקות ביחד ...גם ככה זו לא חוויה כל כך נעימה, לכן אני מעדיפה להגיע ולגמור את זה תוך זמן קצר ובפעם אחת... "

קרן כהן, אחראית תחום דימות שד, במחלקת הדימות מפרטת, "אנחנו מציעים את הבדיקה המשולבת לנשים מכל האזור ואף הרחבנו את שעות הפעילות כך שזמן ההמתנה הוא ימים ספורים בלבד! עד עכשיו נשים היו צריכות להגיע לביה"ח פעמיים, פעם אחת לבדיקת אולטרה סאונד שד ופעם שנייה לבדיקת ממוגרפיה.  רצינו להקל על הנשים ולכן החלטנו על מועדים לבדיקה משולבת, אפשרות שלא קיימת במרכזים אחרים באזור. 

הבדיקות המשולבות מבוצעות על ידי הרנטגנאיות  המיומנות קרן כהן ורואן ראשד , וטכנאיות נוספות, בימי חמישי אחה"צ ובימי שישי בבוקר. "אנחנו שתי טכנאיות רנטגן שעובדות במקביל, והיתרון החשוב הנוסף הוא שאם אחת מאיתנו רואה ממצא שמצריך ברור היא מעדכנת את הטכנאית השנייה שצריך למקד את הממצא בבדיקה השנייה. זה כמובן חוסך לאותה אישה את הצורך להגיע שוב לצילומים מכוונים..."

אורלי, תושבת טבריה שהגיעה גם היא לבדיקה המשולבת מאד מרוצה, "זה נהדר, חוסך לי זמן, אפשר להגיע אחרי הצהרים ואני לא צריכה להפסיד שעות עבודה, ולא מחכה בחוץ, ישר הגעתי ונכנסתי ..."

במרפאת דימות השד  ציוד מתקדם ומשוכלל ביותר, קרן מדגישה כי הבדיקות מפוענחות על ידי ד"ר פניה ויגדר ונשלחות לנבדקת תוך שבוע ממועד הבדיקה. ניתן להזמין תור לבדיקה משולבת דרך מוקד זימון התורים של המרכז הרפואי .

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
פעולות להדברת יתושים מבוצעות ברחבי העיר ובסביבה
פעולות להדברת יתושים מבוצעות ברחבי העיר ובסביבה
שלב השאלה הזהה
חורשת העמל , רמת השרון
היכן ילמדו תלמידי ביה"ס "יעל רום"?
מודיעין תישאר עיר פתוחה ופלורליסטית
'מודיעין תישאר פתוחה ופלורליסטית'
סער , הבוקר בישיבה
רפי סער , ראש עיריית כפר סבא:"השיבו את תכנית המתאר לדיון חוזר בוועדה המקומית"
הישג נהדר לתיכון "ראשונים" בהרצליה
סדנאות מחזור בטבע
סדנאות מחזור בטבע בהוד השרון
מתכוננים לשנה"ל תש"פ