באילו מצבים כדאי ללכת לייעוץ הורים?

אף אחד מאתנו לא נולד הורה ואין פלא שרבים מרגישים תסכול כאשר הם נדרשים להתמודד עם סיטואציות רגישות. למזלנו, אפשר לגשת לייעוץ הורים ולהפוך את האירוע השלילי למשהו חיובי עם השפעות לטווח הקצר והארוך

כתב לוקאל 08/04/2019
באילו מצבים כדאי ללכת לייעוץ הורים?
pixabay

להורים יש אחריות בלתי נגמרת כלפי הילדים ומהרגע שבו הם נכנסים לחיינו הכל משתנה. עם זאת, לא קל לדעת איך להיות הורים טובים והדילמות שמאפיינות גידול ילדים משותפות לאנשים בכל רחבי העולם.

אנשי מקצוע עם רקע של לימודי תעודה והסמכה מקצועית ממוסד מוכר יכולים להבין ולהנחות אותנו בהתמודדות עם סיטואציות רגישות. בין היתר, הנה למשל כמה מצבים שבהם כדאי ללכת לייעוץ הורים:

1. הילד לא מסתגל לבית ספר חדש

מעבר לכיתה א' או כל מעבר של הילדים לבית ספר חדש כרוכים עבורו בשינוי דרמטי באורח החיים. למרות שנוח לנו לחשוב שאנחנו או המשפחה הם מרכז החיים של הילד, בפועל הוא מושפע הרבה יותר מהסביבה החברתית שלו. בהקשר הזה, הבעיות מתחילות כאשר הילד לא מסתגל לבית ספר חדש וזה פוגע לו בביצועים, בלימודים ובמצב הרוח.

אנשי מקצוע שמייעצים להורים בוחנים את הסיטואציה בעין אובייקטיבית. בהמשך, הם יכולים להסביר גם להורים וגם לילד כיצד לפעול על מנת להתמודד עם הקשיים ומה לעשות בשביל לשנות את המצב. יתרה על כך, אנשי המקצוע מכירים את מערכת החינוך והם יכולים להפנות את ההורים לגורמים המוסמכים לטיפול בבעיה.

2. ההורים לא יודעים איך להתמודד עם בעיות חברתיות של הילדים

אין משהו שמצער הורים יותר מאשר בעיות חברתיות שאיתן הילד שלהם מתמודד. אף אחד לא אוהב לראות את הילד שלו לבד, בלי חברים או מאוכזב אבל מהר מאוד אנחנו מגלים שמדובר בחלק מהחיים. מצד שני, אין סיבה שנקבל את זה בשוויון נפש ויש הרבה דברים לעשות על מנת לשפר את איכות החיים של הילדים.

הורים שלא יודעים איך או מתי להתמודד עם בעיות חברתיות של הילדים צריכים לפנות לייעוץ מקצועי מוקדם ככל האפשר. בנוסף, אותם אנשי מקצוע יודעים לתת תשובות פרקטיות לשאלות הנפוצות והם משמשים עבורנו כמשענת.

3. קיימים חילוקי דעות בין ההורים על גישת החינוך הנכונה

בני זוג שנדרשים לגדל יחד ילדים עלולים למצוא את עצמם בדילמות על בסיס יום יומי. זה קורה אם מתעוררים חילוקי דעות בין ההורים על גישת החינוך הנכונה, או כאשר הילדים מקבלים מסרים סותרים. הפתרון הוא לפנות לייעוץ מקצועי ולפתוח את הלב בפני אנשים שיודעים איך להקשיב וכיצד לגשר על הפערים.

במילים אחרות, אף אחד מאתנו לא נולד הורה ולכן לגיטימי מדי פעם לבקש עזרה מחברים, קרובים ובני משפחה. כמו כן, יש למזלנו אפשרות להשתמש בידע מקצועי על מנת להפיק תובנות חיוביות גם מאירועים שליליים.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
פרסום ראשון: "הרשימה שלנו", בראשות עו"ד עדי לוי סקופ, מצטרפת לרפי סער
ספורט זה קודם כל עבודה קשה
"ספורט זה קודם כל עבודה קשה"
עסקת ענק בנדל"ן בהוד השרון
הגנה על ילדים ברשת האינטרנט
פרלמנט נוער ארצי להגנה על ילדים ברשת האינטרנט
זה הזמן שלכם להצליח!
שישה הרוגים בתאונה באזור ים המלח
שמונה הרוגים בתאונה באזור ים המלח
נערה נדקרה ברחובות
למעלה מ – 1,700 ילדים נפגעו בשנת 2018 בתאונות דרכים כשנוסעו ברכב