חושבים לקרוא לבן שלכם אביב? לקראת האביב - 5 שמות אביביים במיוחד

חג האביב כבר מעבר לפינה והורים שמצפים לתינוק חושבים היטב על השמות שהם יכולים לתת לו. מתלבטים בין מקורות מהטבע, מהיהדות או מעונות השנה? הנה כמה המלצות

כתב לוקאל 10/04/2019
שמות אביביים במיוחד
pixabay

בחירת שמות לבנים ולבנות מושפעת לעיתים קרובות מעונות השנה. מטבע הדברים, הורים לילדים שמצפים לתינוק בתקופת האביב יבחרו שמות אחרים בהשוואה להורים שהילד שלהם צפוי לצאת לאוויר העולם בחורף.

בנוסף, במדינה כמו ישראל יש המון שמות שקשורים לקיץ ובאירופה למשל ניתן גם למצוא השראה לשמות שרלוונטיים לסתיו. זה קורה כי בישראל פחות מרגישים את ההבדלים בין עונות השנה מבחינה אקלימית, אלא אם בוחנים מקרוב את לוח החגים.

אז רגע לפני ליל הסדר שמציין את ההתחלה הרשמית של חג האביב, הנה המלצות לכמה שמות מקוריים:

1. משה

השם משה חזר לאחרונה לאופנה ואין כמו חג פסח על מנת להמשיך את השושלת. מלבד האופן שבו הוא מסמל את חג האביב, פסח הוא גם חג החירות והשראה מהמקורות עולה בקנה אחד עם צרכים של הורים מבוגרים וצעירים. לשם השוואה, ניתן להמשיך את ההשראה מהמקורות גם עם שמות ובהם גאולה, אהרון או מרים.

2. אפריל

מעדיפים את הגרסה הלועזית של השמות? בשבילכם המציאו את חודשי העונה. הבעיה היחידה היא ששמות כמו אפריל ומאי מתאימים בעיקר לבנות, לעומת האופציה בעברית של אדר, ניסן ואייר שמתאימים לשני המינים. החלטה שלכם.

3. ניצן

שמות מהטבע מציבים גם הם אתגר משמעותי בפני הורים לילדים. מצד אחד, כל הורה רוצה לעטוף את הילד שלו בהרמוניה טבעית ולדאוג שהוא יתחיל את החיים ברגל ימין. מצד שני, יש היצע רחב מאוד של שמות מהטבע אבל גם ביקוש גבוה. התוצאה היא דילמה בין שמות שונים כגון אורן, תומר, אלון, גל, ארז ואילן. אבל אם רוצים לחבר את כל זה לחג פסח, כנראה שהאופציה הכי טובה תהיה לקרוא לבן או לבת ניצן.

4. פרח

הורים שמחפשים אחר שמות מקוריים נוטים לעיתים קרובות למצוא את ההשראה שלהם בפרחים. עונת האביב שכבר כאן מביאה איתה פריחה מחודשת של פרחים, אז אולי אפשר להשתמש בה כדי למצוא שמות לבנות ולבנים. על הפרק אפשרויות כגון נירית, תלתן ואיריס ותמיד אפשר ללכת על בטוח עם השם "פרח".

5. דרור

פסח מכונה בפי רבים "חג החירות" כי הוא מייצג כידוע את היציאה של בני ישראל ממצרים. מבחינת הורים לילדים, מדובר בהזדמנות פז להכניס לרשימת השמות הפוטנציאליים את דרור או גאולה. מבין שניהם, דרור הוא השם היחיד שמתאים גם לבנים וגם לבנות והוא גם נחשב על ידי רבים לגלובלי. לחילופין, אפשר להתאים אותו רק לבנות עם הגרסה הנשית של השם "דרורה".

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
הגיעו מים עד נפש
נתפס משלוח אלמוגים לא חוקי לבעל חנות בצפון
נתפס משלוח אלמוגים לא חוקי
תאונה קשה בכביש 443
שני הרוגים ו-41 פצועים בתאונה קשה בכביש 443
מנכ"ל משרד החינוך ביקר בראש העין
ידידי החינוך של רחובות
שתי מעבדות סמים נחשפו בבת ים
הדמיה - קריית שחקים הרצליה
הרצליה מגיעה לשחקים
"כולנו חלק מקהילה אחת"