מה באמת כוללת העלות של עיצוב מטבח?

היכרות עם המרכיבים השונים בעלויות של שיפוץ ועיצוב מטבח יכולה למנוע חריגה מתוך מסגרת התקציב. במאמר הבא נפרק את ההוצאה לקטגוריות ונבין מה טווח המחירים שמאפיין כל אחת מהן

כתב לוקאל 10/04/2019
מטבח מעוצב
pixabay

מטבח הוא לדעת רבים החדר הכי חשוב בבית. עם זאת, יש דרכים שונות לעצב מטבחים וההבדלים באים לידי ביטוי בין היתר גם במחיר. באופן כללי, שדרוג מטבח קיים כולל חומרים יעלה 2,000-4,000 ש"ח לעומת שיפוץ יסודי שיכול להגיע למחיר של 15-35 אלף ש"ח.  

הפתרון הוא להכיר את המרכיבים שמשפיעים על העלות של עיצוב מטבחים ולהשתמש בהם על מנת למנוע חריגה מתוך מסגרת התקציב. בנוסף, אפשר לפרק את ההוצאות לקטגוריות ולבחון כל אחת מהן בנפרד.

פינוי ופירוק: הצעת מחיר מראש

השלב הראשון בשיפוץ הוא פירוק המטבח הישן. בשביל לפרק את המטבח ולפנות אותו תצטרכו לשלם כמה אלפי שקלים לפחות, לפי גודל השטח ומספר הארונות. החדשות הטובות הן שאפשר לקבל הצעת מציר מסודרת על פינוי ופירוק מול אותו קבלן שמבצע בסופו של דבר את השיפוץ.

תכנון ועיצוב: התאמה לצרכי הלקוחות

בשלב השני מתכננים את המטבח על בסיס סימולציה. פגישה עם מעצב פנים שמתמחה במטבחים תעלה 200-300 ש"ח לשעה, בעוד תכנון שמתבצע על ידי חברת מטבחים יחד עם הדמיה בתלת ממד יעלה 500-1,000 ש"ח. כמו תמיד, גם כאן המחיר נקבע לפי צרכי הלקוחות והדרישות שלהם. הדבר החשוב ביותר הוא להתאים את התכנון לציפיות ולחזון כדי למנוע חריגה מהתקציב.

חשמל ואינסטלציה: תלוי בהיקף השיפוץ

שיפוץ קומפלט של המטבח מחייב פירוק צנרת ותשתיות חשמל. לחילופין, אפשר להשאיר חלק מהצנרת הקיימת ולהחליף רק את החלקים התקולים. בכל מקרה, תכנון תשתיות חשמל , מים וביוב יעלה 1,500-4,500 ש"ח עבור מטבח סטנדרטי ופגישת ייעוץ עם קבלן מיזוג אוויר תעלה 200-250 ש"ח.

כלים סניטריים: התאמה, פירוק והתקנה

אנשי מקצוע שמתמחים בהתאמה, פירוק והתקנה של כלים סניטריים מרכזים את כל השירותים תחת קורת גג אחת. נכון להיום, הוצאה של 450-1,000 ש"ח תספיק עבור התקנת כיורים בלבד – ללא חומרים – לעומת הוצאה של 1,200 ש"ח ומעלה במידה והדרישות כוללות גם החלפת אסלות בשירותים.

משטחים וחיפויים: מחיר למ"ר

חיפוי קירות פנים ברמת סטנדרט יעלה 120-330 ש"ח למ"ר. לשם השוואה, חיפוי מדרגות בקרמיקה עולה 80-120 ש"ח למ"ר והתקנת פרקט מעץ אלון תעלה 290-320 ש"ח למ"ר.

פרזול וגופי תאורה: עלויות נלוות לתוצאה מושלמת

עיצוב שמתייחס לפרטים הקטנים מחייב הוצאה נפרדת על פרזול וגופי תאורה. התקנת גוף תאורה תעלה 150-200 ש"ח, בעוד הוספת כל נקודת חשמל תעלה 250 ש"ח. מבחינת פרזול, ציר רגיל מחושב בעלות הארון, ציר טריקה שקטה יעלה 25 ש"ח לכל ארון וידיות יעלו עוד כמה עשרות שקלים ליחידה.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
רוכב אופנוע נפצע בתאונה בהוד השרון
מדברים על "מהיר לעיר"
מגלים מעורבות
שחקן נולד
רוכב אופנוע נפצע בינוני בחולון
עולים על מדים
הפנינג חוגים לכל המשפחה
חגיגה של דמוקרטיה
חגיגה של דמוקרטיה