ההורים שלכם סובלים מבריחת שתן? כך תקלו עליהם

הדרך הכי טובה להקל על גברים ונשים מבוגרים שסובלים מרמות שונות של בריחת שתן היא להתאים עבורם פתרונות ספיגה יעילים. מה ההבדל בין המוצרים הקיימים, מה היתרונות שלהם ואיך בוחרים ביניהם? הנה כל התשובות

כתב לוקאל 10/04/2019
ההורים שלכם סובלים מבריחת שתן?
pixabay

גברים ונשים בגילאים מבוגרים סובלים בשכיחות גבוהה מתופעות של בריחת שתן. בין היתר, בריחת שתן נגרמת בגלל התרופפות רצפת האגן והיחלשות של השרירים עד כדי אי שליטה בסוגרים. יתרה על כך, יש מקרים שבהם בריחת שתן היא תוצאה של פציעה, נכות, אירועים מוחיים, מחלות נוירולוגיות ועוד.

מצד שני, מבוגרים בוחרים כיום להמשיך לנהל אורח חיים פעיל גם בגיל השלישי. כתוצאה מכך עולה הביקוש למוצרי ספיגה ובהם תחתונים חד פעמיים וחיתולים למבוגרים. בנוסף, יש כיום מגוון רחב של מוצרי ספיגה שמתוכם אפשר לבחור על מנת להקל על הורים ובני משפחה שמובכים לדבר על הבעיה שממנה הם סובלים.

לא רק ספיגה יעילה

האמת היא שמוצרי הספיגה אמורים להיות חלק מארגז כלים רחב יותר שעומד לרשות ילדים להורים שסובלים מבריחת שתן. אם אתם רוצים ממש לעזור להורים שלכם, כדאי שתסבירו להם שמדובר בתופעה שכיחה ותבקשו מהם לגשת לאבחון מקצועי. בהמשך, רצוי לעמוד לצד ההורים על מנת לעודד אותם לבצע שינוי באורח החיים.

אפשר למשל להירשם יחד עם ההורים לחוג התעמלות שמטרתו חיזוק שרירי רצפת האגן וניתן גם לתרגל מדיטציה, יוגה או פילאטיס. פעילות גופנית מן הסוג הזה תורמת לתחושת החיוניות והסיפוק של ההורים ומבחינה פיזיולוגית היא מצמצמת את הסיכוי לסבול מדליפת שתן. יתרה על כך, התעמלות גופנית מומלצת עבור מבוגרים שכבר סובלים מבריחת שתן כי היא יכולה למנוע החמרה שלה.

בנוסף, מומלץ לבצע שינויים בתפריט התזונתי של ההורים. שינויים אלו חייבים לכלול צמצום עד הורדה לגמרי של משקאות משתנים ובהם קפאין, תה ומשקאות מתוקים והורדה של מאכלים חריפים ומטוגנים. בטווח הארוך, זו תהיה הדרך האידיאלית לעזור להורים לשמור על איכות חיים גבוהה ולמנוע אירועים של דליפת שתן.

איך יודעים איזה מוצרי ספיגה מתאימים להורים?

מוצרי ספיגה יכולים להקל על ההורים שלכם רק אם הם מתאימים לצרכים שלהם. בפועל, זה אומר שהאחריות שלכם היא לקחת סרט מדידה כדי למדוד את היקף המותניים של ההורים, לרשום גם את משקל הגוף ולהתייחס לפרמטרים האלה כאשר אתם ניגשים לחנות ובוחרים את המידה של חיתולים למבוגרים ומוצרי ספיגה.

שנית, רצוי להתאים עבור ההורים את מוצרי הספיגה האידיאליים בהתאם לתדירות השימוש. לבסוף, כל שנותר הוא לבצע השוואת מחירים, לזכור שמה שזול לעיתים עולה ביוקר ולהתייחס בשיא הרצינות לתפרחת חיתולים גם אצל מבוגרים. אם עושים את כל זה נכון, השיפור באיכות החיים של ההורים יגיע וכולם ייהנו ממנו.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
מסע – משא – מסה
מסע – משא – מסה
נפתח המרכז לפיתוח כלכלה מקומית בישראל
חברי מועדון ליונס במבצע המכירות ביום המעשים הטובים
חברי מועדון ליונס כ"ס ממשיכים בפעילותם למען הרווחה
הכן ביתך לחורף!
מחמוד יוסף חתם בהפועל כפר סבא
מהליגה הפלסטינאית לליגת העל
מורן רודיטי. כבר הבטיח מקום באליפות העולם
הסבב האירופי במים פתוחים מגיע לאילת
המבורגר צמחוני משעועית אדומה ופטריות
המבורגר צמחוני? לא מה שחשבתם
דני בר, מדריך טיולים בחול
נהנים יותר וחוסכים בטיולי חו"ל