איזה מיקרופון מתאים לשימוש שלי?

ישנם מגוון סוגי מיקרופונים , איזה מהם מתאים לכל שימוש?

כתב לוקאל 10/04/2019
מיקרופון להקלטה
צילום באדיבות BLUE

כולנו אוהבים לקחת חלק במסיבות קריוקי ביתיות, או אפילו גדולות עם חברים בכל מיני מתחמי בילוי של שירי קריוקי. לא כולנו ניחנים ביכולת שירה יפה ונעימה כמו כל כוכבי הריאליטי שצצים על המסכים בשנים האחרונות, לכן הכי כיף לשיר בלי לחשוב ולא חשש ללעג במסיבות קריוקי כיפיות שהמטרה העיקרית שלהן היא לזייף ככל הניתן!

כדי לארגן מסיבת קריוקי לא צריך יותר מדי דברים, רק רמקול איכותי ועוצמתי, מיקרופון אלחוטי אחד או יותר ומסך עליו יוקרנו המילים – כמובן שניתן להסתפק גם בקריאת המילים באמצעות מסכי הטלפונים האישיים שלנו. כדאי לדעת שלמיקרופונים יש משמעות גדולה על איכות השירה שלנו, אולי אותנו חובבי הקריוקי זה לא כל כך מעניין כי איננו שואפים להיות מקצוענים בתחום השירה, אך עבור אותם אנשים ואמנים מתחילים שחולמים לפתח קריירה מוזיקלית באמצעות אולפן הקלטות ביתי לשם כך נדרש מיקרופון להקלטה ייעודי – המידע הזה חשוב במיוחד.

מיקרופונים להקלטה פופולריים

ישנם שני סוגים עיקריים ופופולריים ביותר בתחום המיקרופונים:

מיקרופונים מסוג קיבולי – מיקרופונים אלו מתאימים במיוחד לכלי נגינה כמו גיטרה, פסנתר, מצלתיים או כל כלי אחר המפיק צליל ותדר גבוה. בנוסף, מיקרופונים אלו מסוגלים לקלוט תדרים עדינים ביותר כמו לחישות, ולכן מתאימים להקלטת צלילים עדינים ורכים לא חזקים כמו מקצבי תופים. החסרונות של מיקרופונים קיבוליים הוא העמידות הנמוכה בפני שברים ונזקים וגם נזקי סביבה ולחות, לכן אינם מומלצים לשימוש על במות או מקומות חיצוניים אלא רק לשימוש ביתי ולשימוש באולפן כציוד להקלטה והגברה

* מיקרופונים מסוג דינמי – מיקרופונים דינמיים קולטים בקלות ובאיכות מצוינת תדרים של תופים או גיטרה חשמלית, ולכן הם מצוינים לעבודה והקלטה של צלילים חזקים. באופן כללי, מיקרופונים דינמיים מומלצים ומתאימים במיוחד לשימוש בבמות והופעות חיצוניות, מכיוון שמיקרופונים מסוג זה עמידים במיוחד לצלילים גבוהים וגם בפני תנאים סביבתיים שונים כמו לחות גבוהה ואף נפילה או שבירה. מיקרופונים מסוג זה פחות רגישים, לעומת מיקרופונים דינמיים, ולכן מתאימים להופעות גדולות שיש בהם הרבה רעשי רקע מסביב, כך שרעשים אלו לא נקלטים במיקרופונים ומועברים לרמקולים המחוברים למיקרופונים.

מיקרופונים להקלטה עבור שימוש ביתי ואישי

אם אינכם מעוניינים להתפתח בתחום המוזיקלי עם אולפן הקלטות ביתי ובהמשך אולפן מקצועי כמו של המקצוענים בתחום, תוכלו להסתפק ברכישת מיקרופון ביתי ונוח לשימוש כמו מיקרופון USB. מיקרופונים אלו אינם מקצועיים, והאיכות שלהם מצוינת עבור שימוש ביתי ופרטי כמו מסיבת קריוקי ביתית, הקלטת שירים באופן חובבני או אפילו העברת ערבי הרצאה בבי הפרטי.

היתרון של מיקרופון USB הוא שאין צורך בידע מקדים על מיקרופונים להקלטה לצורך שימוש בו. פשוט מחברים את חיבור הUSB של המיקרופון ישירות אל מחשב נייד או מערכת שמע, והמיקרופון מתחיל לעבוד. מומלץ להשתמש בהקלטות ושימוש ביתי גם במיקרופונים ניידים, כך שהם אינם מחוברים לכבל חשמלי אורך שיכול מעט להפריע.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
טורניר כדורעף החופים הראשון במועצת בני שמעון
טורניר כדורעף החופים הראשון במועצת בני שמעון
תזונה נכונה לשיער יפה ובריא
תזונה נכונה לשיער יפה ובריא
מנחם קורצקי , ממשיך שנה נוספת ברעננה
מנחם קורצקי ימשיך שנה נוספת ברעננה
רגעים קטנים של אושר
מנכ"ל חדש לעיריית רעננה
המשטרה: פוענח רצח בקרית ים
המשטרה: פוענח רצח בקרית ים
סרחיו חביאר גולצמן מצטרף לרשימת יש עתיד בפת
גולצמן מצטרף לרשימת "יש עתיד" בפ"ת
פעילויות יום הבחירות בערבה