כבוד האדם והכרת השונה ב"גן אתרוג"

התכנית משלבת פעילות בין ילדי הגן לבין דיירי "דיור בעמק" בעיר מגדל העמק

כתב לוקאל 24/04/2019
כבוד האדם והכרת השונה ב
צילום באדיבות עיריית מגדל העמק

תכנית ייחודית ושיתוף פעולה מדהים בין ילדי "גן אתרוג" לבין דיירי "דיור בעמק" - דיור לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, יצאה לדרך המיישמת הלכה למעשה את הערך כבוד האדם הכרת האחר והשונה.


בעקבות חיבור בין הגננת לאילנה פרץ עייש מנהלת היחידה להתנדבות באגף לשירותים חברתיים למנהלת "דיור בעמק" - לביצוע של גינה קהילתית בכניסה לגן. אחת לשבועיים מגיעים דיירי "דיור בעמק" לגן וביחד עם ילדי הגן והורים הקימו גינה לרווחת התושבים ולטיפוח הכניסה לגן.
מפגשים אלו לא הסתיימו רק בהקמת הגינה. הילדים כל כך נקשרו לחניכי "דיור בעמק" כך שהפעילות המשותפת בגינה המשיכה לאירועים משותפים בחנוכה, יום המשפחה, פורים, קבלת שבת ועוד.


גננת "גן אתרוג": "נקשרנו לדיירים בקשר שאי אפשר לתאר. ההורים מאושרים ומברכים על הפעילות ונדהמים מאהבת החינם ומהנתינה שהילדים חווים. אנו מקווים להמשיך ולהעמיק את הקשרים שנרקמו בנינו".


מנהלת "דיור בעמק": "הפגשנו שתי קבוצות שספק אם בחיי היום יום היו נפגשים לעשייה משותפת. ילדי הגן אימצו את הדיירים ואני רואה שיש שיח, יש הכלה, יש קבלה ויש ציפייה. בימינו המודעות לצרכים מיוחדים עולה ואני מברכת על כך. חינוך מגיל צעיר לקבלת השונה הוא חשוב מאין כמותו".

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
נדחה לאחרי הבחירות הדיון בביהמ"ש בנוגע להקמת חניון פרטי ברוטשילד 55
חושבות מחוץ לקופסא
"דרך החיות חזרתי לחיים"
עדן זיו. אלופת ישראל לגילאי 16 בקפיצה במוט
אלופה בקפיצה במוט
גבר נפגע באורח בינוני משאיפת עשן
גבר נפגע באורח בינוני משאיפת עשן
שחקניות מאמנט מארהב
"שותפות ביחד" בכפר סבא
שאול דור נגד רפי סער
המפה החינוכית של הוד השרון
המפה החינוכית של הוד השרון