1.5 טון בשר שנשחט ללא פיקוח

מפקחי משרד החקלאות חשפו כ- 1.5 טון בשר שנשחט ללא פיקוח, ויועד למכירה , במשרד מדגישים כי יש להמשיך ולהקפיד לרכוש מוצר באריזה מקורית, סגורה ונקייה עם התוויה וסימון של תאריך ייצור ותאריך פג תוקף

כתב לוקאל 06/05/2019
בשר שנשחט ללא פיקוח
צילום באדיבות משרד החקלאות

חגיגות יום העצמאות כבר בפתח, הדגלים כבר נתלים על החלונות והתכנונים ל"על האש" הקרוב כבר החלו. גם משרד החקלאות מתכונן, אולם בדרכים קצת אחרות: מפקחי היחידה לאכיפה ולחקירות (פיצו"ח) במשרד החקלאות מתגברים את כוחותיהם לקראת החג. אז בעוד שהצרכנים הישראלים חושבים איפה כדאי לקנות בזול בשר, המפקחים דואגים שהבשר הנרכש יהיה בריא!

במסגרת פעילותם חשפו בסוף השבוע המפקחים באזור המרכז, שורה של מקררים בחצר בית בעיר טירה, ובהם כ-1.5 טון בשר, שחלקו מקורו בשחיטה שחורה, שאינה מלווה בפיקוח של רופא וטרינר כנדרש, וחלקו האחר הוברח משטחי הרשות. הבשר שנמצא הוחזק בתנאים אסורים ומהווה סכנה ממשית לבריאות הציבור. במהלך חקירת החשודים עלה כי הבשר יועד למכירה באזור. הבשר הועבר להשמדה, ונגד בעל המקום נפתחו הליכים משפטיים.

ככלל, בימים כתיקונם מבצעים מפקחי היחידה המרכזית לחקירות ואכיפה (פיצו"ח) של משרד החקלאות ביקורות שגרתיות מסביב לשעון, אולם, לקראת יום העצמאות הביקורת מתהדקת עוד יותר, וזאת לנוכח ניסיון העבר המלמד כי לקראת היום הכי כחול-לבן בשנה, קיימת עלייה בהברחות למטרות רווח.

רואי קליגר, מנהל היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות במשרד החקלאות: "המשרד רואה בחומרה כל מקרה ומקרה של הברחת מוצרים מן החי, שחיטה שחורה ומכירה של בשר לא מפוקח. על כן, אנשי המקצוע פועלים באופן מתמיד כדי לאכוף ניסיונות אלו.  על כן יש להקפיד ולקנות בשר רק במקומות מורשים, הנמצאים תחת פיקוח (בעלי רישיון עסק לאטליז)".

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
ערב מיזם מפרשים סגנית ראש העיר עפרה בל
מיזם מפרשים במרינה הרצליה
הפוליטיקה של הוד השרון
הפוליטיקה של הוד השרון
אלפי עובדים באילת יערכו עצרת מחאה בדרישה לבחון חלופות לסגירת שדה דב
רוכב אופנוע נפצע בינוני באשדוד
רוכב אופנוע נפצע בינוני באשדוד
דרכים יצירתיות לשיווק העסק
דרכים יצירתיות לשיווק העסק
נפגש עם אבו מאזן והושעה מתפקידו
ראש העיר רפי סער וסגנו איתן צנעני
אישור לטאבו מהבית
שישה גני ילדים חדשים בנווה זמר
שישה גני ילדים חדשים בנווה זמר