מבצע ניקיון ארצי

ביום שישי הקרוב (10.5.19) יתקיים מבצע ניקיון ארצי לאחר אירועי וטיולי יום העצמאות

כתב לוקאל 08/05/2019
מבצע ניקיון ארצי
צילום באדיבות דוברות החברה להגנת הטבע

ביום שישי הקרוב (10.5.19), לרגל לאחר חג העצמאות ה-71 של מדינת ישראל, צפויים לצאת ישראלים בכל הארץ לחגיגה מעט שונה - איסוף הררי הפסולת והאשפה שכנראה (ובתקווה שלא) יישארו בשטחים הפתוחים, בפארקים, בחופי הים ובחורשות. מארגני מבצע הניקיון - ארגון "סטודנטים שאכפת להם מהטבע" ובשיתוף החברה להגנת הטבע, העמותות "צלול" ו"אקואושן" וחנות הגלישה "Boarderline" - קוראים לכולם להצטרף למבצעי הניקיון המאורגנים, או לנקות כל אזור אחר הקרוב לביתם וללבם. "העדות לכך שהמוני ישראלים יוצאים לטבע בחג נמצאת בפיד בפייסבוק וגם בשטחים הפתוחים, בצורת גבעות של אשפה ופסולת. כל מי שיוצא לטייל בטבע, שוהה בחופי הים או צועד במרחב הציבורי בישראל נתקל בתופעה המצערת הזו, ואנחנו כאן כדי לשנות את המצב", מסבירים המארגנים.

מארגני מבצע הניקיון הארצי אומרים כי תופעת הלכלוך במרחב הציבורי יוצרת אי נעימות אסתטית, לצד פגיעה ממשית בבריאות הציבור ובמערכות אקולוגיות טבעיות. "מחקרים מלמדים כי לכלוך לרוב מצביע על סימפטום למשהו עמוק יותר - ניכור, חוסר אחריות או חוסר שייכות של האדם המלכלך למקום בו הוא משליך פסולת", הם טוענים.

בעמוד האיוונט בפייסבוק, שמתעדכן כל הזמן ביוזמות ניקיון ומוקדי פעילות חדשים, מזכירים למשתתפים לא לשכוח להביא שקיות זבל, מים, כובעים, קרם הגנה וכפפות. "אפשר לנקות כל חוף, שמורת טבע, אפילו ברחוב מתחת לבית שלכם. אפשר לנקות במשך כל היום או למשך 10 דקות, כל פיסת לכלוך שתאספו היא משמעותית ויכולה להציל חיים. תארגנו את חבריכם, משפחותיכם ונהפוך את זה לאירוע כייפי", נכתב.

שני אירועים בולטים שיתקיימו במסגרת מבצע הניקיון:

א.      חוף פלמחים - חניכי חוגי הסיור של החברה להגנת הטבע יקיימו ביום שישי הקרוב ה-10.5.19 מבצע ניקיון בחורשת פלמחים (תחילת מסלול שפך נחל שורק) בין השעות 17:00-20:00. ביום שבת ה-11.5.19 בין השעות 14:00-16:00, יפעילו חניכי חוגי הסיור של החברה להגנת הטבע עמדת הסברה ויזמינו את הרוחצים לנקות את החוף בחוף פלמחים.

ב.      חוף נווה ים - מדריכי בית ספר שדה חוף כרמל של החברה להגנת הטבע יפעילו עמדת הסברה ותחרות ניקיון בחוף נווה ים, ביום שישי ה-10.5.19 בין השעות 8:30-11:00. במקביל, יתקיימו צלילות ניקיון של קרקעית הים לצוללים מוסמכים בלבד. ציוד צלילה יספוק במחיר מסובסד במועדון "רוח צפונית" שבנחשולים.

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
חינוך וקהילה הוד השרון
סער , מינה עוזרת חדשה
מעיין גלוזברג מונתה לעוזרת ראש עיריית כפר סבא
ראש העיר במוזיאון הרפואה הראשון בישראל
רעננה שיאנית הגשם בסופ"ש
טיפים לבחירת יועץ עסקי מוצלח
טיפים לבחירת יועץ עסקי מוצלח
אישום: גנב סחורה מבית עסק בו עבד
פעילויות חג סוכות בקניון שרונים
שר התחבורה ביקר בפ"ת