התכנית "כנפיים של קרמבו" תיכנס לעפולה

שר הרווחה חיים כץ הודיע השבוע כי התכנית המצליחה "כנפיים של קרמבו" תחל לפעול החל מהשנה הבאה גם בעפולה. חבר המועצה איתי כהן שיזם את הבאת התכנית אמר: "הפעלתה תלויה במספר נרשמים"

כתב לוקאל 13/05/2019
חבר המועצה ומחזיק תיק הרווחה איתי כהן בפגישתו עם השר חיים כץ
צילום: פרטי

התכנית החברתית המצליחה "כנפיים של קרמבו" תחל ככל הנראה לפעול בעפולה בשנה הבאה כך הודיע השבוע השר חיים כץ. כידוע, "כנפיים של קרמבו" הינה תנועת נוער שהוקמה בתחילת שנות האלפיים במטרה לשלב ילדים ונוער מהחינוך הכללי ומהחינוך המיוחד (צרכים מיוחדים) תחת החזון "יוצרים יחד מקום ומשמעות לכל אדם". בתנועה פעילים ילדים ובני נוער, עם ובלי צרכים מיוחדים, מכל קשת הלקויות ומכל דרגות החומרה; לקויות תקשורתיות, חושיות, קוגניטיביות, פיזיות ואחרות, בגילאי 7-22.

התנועה פועלת מתוך אמונה כי כל ילד, ללא קשר למצבו הגופני ולצרכיו המיוחדים, יכול וזכאי להיות חלק מפעילות חברתית וליהנות ממנה, וניתן לאפשר זאת באמצעות הנגשה, התאמה ויצירתיות. התנועה מדגישה את חשיבות הכבוד לשונה בחברה, את זכותם של כל הילדים להשתלב בקהילה כעצמאיים בין אם הם בעלי צורך מיוחד מוטורית או קוגניטיבית, ואת חובתה הנכונה של הקהילה (קבוצת השווים), לאפשר להם זאת. התנועה מדגישה את היכולות של הילדים עם/וללא הצרכים המיוחדים ומעצימה אותם. התנועה שואפת לאפשר לכל אדם שלוקח חלק בתנועת הנוער באופן שווה בישראל להגיע לסניף וליהנות, ליטול חלק בפעילות חברתית חווייתית ומעשירה, ושוויונית במקומות רבים ככל האפשר ברחבי ישראל, ובכל המגזרים.

הבאתה של התכנית לעפולה נחשבת להישג של חבר הקואליציה איתי כהן שהצליח להוריד את תקציב ההשתתפות של הרשות בצורה בולטת. כהן, שמונה על ידי ראש העיר אלקבץ למחזיק תיק הרווחה נפגש לאחר המינוי עם שר הרווחה חיים כץ לפני מספר חודשים וביקש ממנו להכניס את התכנית המצליחה לעפולה. במהלך החודשים האחרונים נועדו כהן, מנהל אגף הרווחה אלי בניאס, מנכ"ל שחקים דניאל בן ומנהל הנוער חנן בן דוד עם ראשי התכנית וביניהם המנכ"ל גיל דורון ומנהלת הפעילות הארצית סתיו וייץ כדי להיערך מבעוד מועד לאפשרות שהשר יאשר את הבקשה והתכנית תשולב החל מהשנה הקרובה.  

חבר המועצה כהן אמר השבוע: "ההישג התאפשר הודות לראש העיר אבי אלקבץ שהפקיד בידיי את תיק הרווחה ועליי להמשיך ולהוכיח לו שעשה בחירה נכונה. אוכלוסיית הילדים בעלי המוגבלויות נמצאים בראש סדר העדיפויות שלנו ואנו רואים בהם כשווים בין שווים. עכשיו הכדור עובר לידי התושבים שכן הפעלתה של התכנית תלויה במספר הנרשמים. נקיים מפגש היכרות לתושבים עם ראשי התכנית ואני מאמין שנצליח להביא להרשמה גבוהה".

עוד ב
חשבנו שיעניין אותך גם...
המלאי מוגבל
"המלאי מוגבל"
יום הדין
צעיר נדקר למוות בבאר יעקב
חשד: נהג בשכרות ועם רישיון פג תוקף משנת 2015
שרונה בן אור. הבנתי שאני לא אשמה בשום דבר שקרה לי בחיים
"אני השורדת היחידה משלוש הנשים להן היה נשוי"
תאונת דרכים בכביש 3
בן 80 נפצע קשה כתוצאה מהתנגשות רכבו בעמוד תאורה
הדמיה של שער ההזנקה
מרוץ לילה - לראשונה בפ"ת
הדמיה מהיר לעיר
קווי מתח יוטמנו במרכז כפר סבא